Seriale dla wybrednego!

Witam, mam taki problem od jakiegoś czasu szukam seriali by mieć wieczorkiem co poogladac. Co do samych seriali to musi sie w nich cos dziać,troche akcji. Najlepiej jakieś podobne do tych które oglądałem. Jeśli coś polecacie to prosiłbym o krótki opis.
Oglądałem:
-Sons of Anarchy
-The walking dead
-Dr.House
-Vikings
-Spartakus

-Arrow

-Defiance

-Banshee
Jeśli cos przypomne to dam znać.
A co do Breaking Bad i Gra o Tron to jakoś nie moge sie zabrać jeśli moglibyście jakoś zachęcic to bd wdzięczny :) Oba wydaja sie takie nie ciekawe, mało akcji.
Z góry dzięki

Vikings- The Last Kingdom - jeszcze wiecej akcji niz w "V", a czary, magia i ta czarodziejska otoczka z Wikingow zamieniona na odrobine humoru.

SOA- Banshee- SOA to przejazdzka motorem, Banshee to przejazdzka motorem...bez trzymanki,hamulcow i w pogoni za zajaczkiem.

Utopia- Serial z innego wymiaru, nie mozna go porownac ani opisac, nie znam osoby(z tych, ktorym polecilem ten serial), ktora wystawilaby ocene mniejsza niz 9.

Jak cos wybierzesz i obejrzysz, to podziel sie opinia.

Ewentualnie moge dorzucic jeszcze animacje z dobra fabula i akcja, a mianowicie:

-Filmowa(animowana) trylogie Berserk

-Claymore anime

Sam nie przepadam za anime, ale sa tytuly, ktore warto zobaczyc, a Berserk to praktycznie obiekt kultu w wielu kregach i po seansie moge stwierdzic, ze slusznie jest oceniany bardzo wysoko.

Hmm Arrow ?

Co do bb to jak liczysz na napięcie akcję adrenalinę to nawet tego nie odpalaj.

Musisz po prostu polubić że 80% tego serialu to dialogi.

I że to film nie pokazujący historii barona narkotykowego tylko upadek człowieka.

@ZbieramTazosy przecież Arrow to takie sensacyjne lovestory ^^ niemniej jednak sam go dalej ogladam

polecam :

True Detective sezon 1 i z braku laku sezon 2

Lost

Person of Interest

Sleepy Hollow

miniserial o Sherlocku Holmesie

Blacklist - dla genialnego glownego bohatera Raymonda Reddingtona

True Detective

Narcos- mega ciekawy serial o początkach handlu kokainą

Breaking Bada na prawdę, szczerze, obejrzyj pierwszy sezon. Potem już nie będzie trzeba zachęcać :)

z nowszych baaaaardzo ale to bardzo polecam Mr. Robot

no i Sherlock Holmes z Cumberbatchem oczywiście :)

Gra o Tron nieciekawa? Mało akcji? Trzymajcie mnie, bo padnę xdd. Tam jest tyle akcji, że aż znienawidzisz ten serial :P Jest mnóstwo akcji oraz to, za co najbardziej uwielbiam książkę jak i serial: nieliniowość. Serial, w którym ciężko cokolwiek nazwać happy endem :D. Myślę, że jeśli właśnie lubisz dużo akcji, nie przeszkadza ci brutalność i brak cenzury, to szczerze mogę polecić ci ten serial :D. Breaking Bad też jest świetny. Potrafi wciągnąć, chociaż osobiście miałem uczucie, że serial jest "ciężki"( nie wiem jak to wytłumaczyć xd). Poza tym oba seriale są najwyżej notowane na Filmwebie, a Gra o Tron jest najczęściej piraconym serialem. Szczerze polecam

Pozdrawiam :D

Jeśli lubisz klimaty komiksowe, ale w wydaniu dla dorosłego i wymagającego odbiorcy to polecam:

- Flash - świetna adaptacja historii młodego superbiegacza; zrobione z humorem i smakiem; bez porównania lepiej, niż serial o tym samym tytule z lat `90 (żeby było ciekawiej, aktor z lat 90, gra tu ojca Flasha :) )

- Gotham - dla mnie hit premiera zeszłego roku. Serial zaczyna się w momencie, gdy giną rodzice Bruce`a, a młody funkcjonariusz Gordon dostaję pracę w policji i dostaję sprawę tego morderstwa. Serial klasa sama w sobie. Klimaty noir.

- Daredevil - póki co wyszedł cały pierwszy sezon. Historia dorosłego Matta, który zakłada kancelarię ze swoim kumplem i biorą pierwsze sprawy. Genialna kreacja Fiska.

- Jessica Jones - obejrzałem dopiero 2 odcinki, ale już mnie wciągło. Serial z pomysłem i bez kiczu, intryguje i zachęca do zagłębienia się w historię. http://seryjni.blog.polityka.pl/2015/11/23/jessica-jones-netflix-i-marvel-zrobili-kolejny-swietny-serial/

CO STANOWCZO ODRADZAM:

- Supergirl - obejrzałem tylko pilot, a i tak po 15 minutach chciałem wyłączyć. Powinno to prezentować jako przykład, jak NIE robić serialu. Dno i metr mułu...

Polecam

Dexter

Pakt - polski serial na bazie skandynawskiego 'Układu". Naprawde dobry.

Polecę Ci jeszcze jeden - Mr. Robot. Świetny, złożony dramat o podłożu psychologicznym.

Tak jak wyżej MrXander napisał Utopia - serial ciekawy, angielski, który jak oglądniesz pozostanie z Tobą na dłużej a nie przeleci przez Ciebie jak buła z Maka.

Drugim serialem który polecam to Last Kingdom - jeżeli podobał ci się Vikings to na pewno ten serial przypadnie Ci też do gustu. Cięższy i bardziej dwuznaczny.

Na koniec coś odmiennego, nie ma tu może stosu trupów jest jednak wartka akcja i czarne poczucie humoru. Piszę tutaj o Shameless - serialu o patologicznej rodzinie, której ojciec to patologiczny alkoholik a dzieci robił tylko pod wpływem dragów, drze forsę z socjalu po zmarłej ciotce, czyli można napisać, że niby standard na polskich osiedlach ;)) . A tak serio - ostatni serial zdecydowanie polecam.

Tak jak wyżej MrXander napisał Utopia - serial ciekawy, angielski, który jak oglądniesz pozostanie z Tobą na dłużej a nie przeleci przez Ciebie jak buła z Maka.Drugim serialem który polecam to Last Kingdom - jeżeli podobał ci się Vikings to na pewno ten serial przypadnie Ci też do gustu. Cięższy i bardziej dwuznaczny.Na koniec coś odmiennego, nie ma tu może stosu trupów jest jednak wartka akcja i czarne poczucie humoru. Piszę tutaj o Shameless - serialu o patologicznej rodzinie, której ojciec to patologiczny alkoholik a dzieci robił tylko pod wpływem dragów, drze forsę z socjalu po zmarłej ciotce, czyli można napisać, że niby standard na polskich osiedlach ) . A tak serio - ostatni serial zdecydowanie polecam.

Jezeli przeczytasz uwaznie, to zobaczysz, ze o The Last Kingdom tez pisalem :D

Shameless ma u mnie 9 z serduszkiem i czekam na kolejny sezon.

Ze swiezynek najlepiej wypada Into The Badlands- najefektowniejsze/najlepsze sceny walki na malym ekranie, ciekawe kostiumy i miks wszelkich mozliwych kultur.

Flash, Supernatural, SHIELD, Z Nation, Once upon a time, The Originals

Gotham,

Agent Carter,

Flash (jesli lubisz super bohaterow).

Band of Brothers?

Dominion-Akcja serialu dzieje się 25 lat po wydarzeniach w filmie Legion. Po katastroficznej wojnie między armią aniołów i ludźmi

Constantine serial-Serial opowiada o Johnie Constantine, mistrzu okultyzmu, który chroni ludzi przed demonami.

Dominion-Akcja serialu dzieje się 25 lat po wydarzeniach w filmie Legion. Po katastroficznej wojnie między armią aniołów i ludźmiConstantine serial-Serial opowiada o Johnie Constantine, mistrzu okultyzmu, który chroni ludzi przed demonami.

ale wiesz że Constantina zawiesili po 1 sezonie? (ku mojemu wielkiemu rozgoryczeniu...)

House of Cards(świetny serial polityczny z Kevinem Spaceyem)

Jessika Jones(nówka, superbohaterka)

Man in the High Castle(alternatywna rzeczywistość, co by było gdyby naziści wygrali IIWŚ)

Limitless(kontynuacja filmu Jestem bogiem z Bradleyem Cooperem, który wciela się w serialu w inną rolę)

Orange is the new black(zwykła, "niewinna" kobieta trafia do więzienia, tam też dzieje się akcja, strasznie dobry serial)

Stanowczo Gotham i Daredevil - jeśli odpycha Cię klimat "superbohaterów" tu go raczej nie uświadczysz. To po prostu bardzo ciekawe seriale z bardzo dobrą akcją drobną dozą humoru i ciekawą fabułą. Polecam !

- Rome

- Shameless

- How to get away with a murder

- Suits

Skoro pierwszą kategorią jest akcja to zdecydowanie banshee. Od siebie dexter pierwszy sezon wolno się rozkręca, wiec możesz zacząć od drugiego, a potem nadrobić pierwszy, o ile ci się spodoba.