Komputer do gier za 2200-2500

Witam, przychodzę do was z pytaniem i prośbą, otóż składam komputer dla kolegi. Jego budżet to 2200-2500. Maszynka ma służyć do nagrywania, obróbki filmów, gier, gamedevu i programowania. Jak na razie zdecydowałem się na ten zestaw : http://www.morele.net/inventory/info/gVuI0C/

Tego AMD wziąłem dlatego, że po wyjściu win 10 i DX12, karty te dostały całkiem niezłego kopa. Ale ja tam nie jestem ekspertem więc spytam się was : Co byście w nim zmienili? Co wywali? Co zastąpili? Najlepiej jeśli cena oscylowała by pomiędzy 2300, a 2400 :)

Z góry dziękuję za pomoc :D

Witam, przychodzę do was z pytaniem i prośbą, otóż składam komputer dla kolegi. Jego budżet to 2200-2500. Maszynka ma służyć do nagrywania, obróbki filmów, gier, gamedevu i programowania. Jak na razie zdecydowałem się na ten zestaw : http://www.morele.net/inventory/info/gVuI0C/Tego AMD wziąłem dlatego, że po wyjściu win 10 i DX12, karty te dostały całkiem niezłego kopa. Ale ja tam nie jestem ekspertem więc spytam się was : Co byście w nim zmienili? Co wywali? Co zastąpili? Najlepiej jeśli cena oscylowała by pomiędzy 2300, a 2400 Z góry dziękuję za pomoc

bez 8 gb ram nie masz czego szukac w obecnych grach :) + napewno lepsze pamieci z radiatorami:)

bez 8 gb ram nie masz czego szukac w obecnych grach + napewno lepsze pamieci z radiatorami:)

O kurde, nie zauważyłem tego :P Polecił byś jakieś kompatybilne z tą płytą główną ? :D

EDIT :

Zrobiłem kilka zmian : http://www.morele.net/inventory/info/e1c5xp/ Teraz wszystko do siebie pasi? :D

O kurde, nie zauważyłem tego Polecił byś jakieś kompatybilne z tą płytą główną ? EDIT : Zrobiłem kilka zmian : http://www.morele.net/inventory/info/e1c5xp/ Teraz wszystko do siebie pasi?

Te pamieci dalej to jakis szajs...wez sobie hyperx fury i juz beda o niebo lepsze.

Te pamieci dalej to jakis szajs...wez sobie hyperx fury i juz beda o niebo lepsze.

balistiki są dobre więc nwm o co ci chodzi. a radiator na rami nie jest niezbędny bo i tak się nie grzeje to prawie. chyba że masz obudowę za 2 zł

Lorow czy twój kolega ma jakiś stary komputer z którego można coś wyciągnąć ?

Ja bym proponował 16GB ram i do hdd dołożyć ssd z 200 GB na system, programy i gry które będzie nagrywał ale to już dodatkowe 500 zł.

Lorow czy twój kolega ma jakiś stary komputer z którego można coś wyciągnąć ?Ja bym proponował 16GB ram i do hdd dołożyć ssd z 200 GB na system, programy i gry które będzie nagrywał ale to już dodatkowe 500 zł.

dysk ssd samsung 850 evo 250GB to koszt 350-400zł. 16GB ram jest zbędne obecnie. a potem zawsze można dokupić drugie takie same.

balistiki są dobre więc nwm o co ci chodzi. a radiator na rami nie jest niezbędny bo i tak się nie grzeje to prawie. chyba że masz obudowę za 2 zł

to chyba masz zle informacje bo kazdy powie Ci ze obecnie ramy bez radiatorow pala sie i to dosc szybko...nie wiem skad wziales informacje , ze radiator jest zbedny ? Balastiki ? pierwszy raz slysze nawe tej firmy . tak , ze to juz od ciebie zalezy czy chcesz popalic szybko ramy czy tez nie.

to chyba masz zle informacje bo kazdy powie Ci ze obecnie ramy bez radiatorow pala sie i to dosc szybko...nie wiem skad wziales informacje , ze radiator jest zbedny ? Balastiki ? pierwszy raz slysze nawe tej firmy . tak , ze to juz od ciebie zalezy czy chcesz popalic szybko ramy czy tez nie.
ja wiem że czytać nie potrafisz ale naucz się tej umiejętności bo jest przydatna.

Donek Ballistix to nazwa modelu pamięci, a firma to Crucial która jest od lat na rynku, a skoro jej nie znasz to tylko jeden wniosek przychodzi mi na myśl - krótko żyjesz :P

Donek Ballistix to nazwa modelu pamięci, a firma to Crucial która jest od lat na rynku, a skoro jej nie znasz to tylko jeden wniosek przychodzi mi na myśl - krótko żyjesz
balastiki to seria ale taki tam mało istotny szczegół

Trochę d*pa mnie zabolała kiedy przeczytałem SilentiumPC, pracując pod morele.net w magazynie(składanie zestawów) nauczyłem się jednej rzeczy, jeśli nie wydasz dużo na SilentiumPC to dostaniesz gówno, tak jak ta obudowa która łamie się w palcach, oraz zasilacz który ma problemy z kompatybilnością oraz ogólnie z działaniem(częściej wysyłałem na serwis ten właśnie zasilacz, niż Chińczyka bez pudełka i nazwy. Co do reszty, procesor super, płyty nie polecam bo to małe gówno, i widać, że chcesz ciąć ceny na najważniejszych częściach ;p

Składałem 2 miesiące temu przyjacielowi zestaw i wyszło coś takiego

http://www.morele.net/inventory/info/Odd6on/

Wszystkie gry w rozdzielczości 1440x900(stary monitor) Maksymalne detale:

GTA V, Wiedźmin 1..3, Wszystkie assassin's creed i inne.

Prosiłbym Cię tylko o zmianę płyty głównej i zasilacza + obudowa.

Reszta jest moim zdaniem w porządku, choć preferuję GeForce z uwagi na to, że niemalże wszystkie gry są optymalizowane pod te karty :x

A no i jestem fanboyem MSI od momentu kiedy zobaczyłem grafiki MSI Gaming Series

Trochę d*pa mnie zabolała kiedy przeczytałem SilentiumPC, pracując pod morele.net w magazynie(składanie zestawów) nauczyłem się jednej rzeczy, jeśli nie wydasz dużo na SilentiumPC to dostaniesz gówno, tak jak ta obudowa która łamie się w palcach, oraz zasilacz który ma problemy z kompatybilnością oraz ogólnie z działaniem(częściej wysyłałem na serwis ten właśnie zasilacz, niż Chińczyka bez pudełka i nazwy. Co do reszty, procesor super, płyty nie polecam bo to małe gówno, i widać, że chcesz ciąć ceny na najważniejszych częściach ;pSkładałem 2 miesiące temu przyjacielowi zestaw i wyszło coś takiegohttp://www.morele.net/inventory/info/Odd6on/Wszystkie gry w rozdzielczości 1440x900(stary monitor) Maksymalne detale:GTA V, Wiedźmin 1..3, Wszystkie assassin's creed i inne.Prosiłbym Cię tylko o zmianę płyty głównej i zasilacza + obudowa. Reszta jest moim zdaniem w porządku, choć preferuję GeForce z uwagi na to, że niemalże wszystkie gry są optymalizowane pod te karty :x A no i jestem fanboyem MSI od momentu kiedy zobaczyłem grafiki MSI Gaming Series

... gtx 750 ti do wiedzmina 3... good lock :)

Trochę d*pa mnie zabolała kiedy przeczytałem SilentiumPC, pracując pod morele.net w magazynie(składanie zestawów) nauczyłem się jednej rzeczy, jeśli nie wydasz dużo na SilentiumPC to dostaniesz gówno, tak jak ta obudowa która łamie się w palcach, oraz zasilacz który ma problemy z kompatybilnością oraz ogólnie z działaniem(częściej wysyłałem na serwis ten właśnie zasilacz, niż Chińczyka bez pudełka i nazwy. Co do reszty, procesor super, płyty nie polecam bo to małe gówno, i widać, że chcesz ciąć ceny na najważniejszych częściach ;pSkładałem 2 miesiące temu przyjacielowi zestaw i wyszło coś takiegohttp://www.morele.net/inventory/info/Odd6on/Wszystkie gry w rozdzielczości 1440x900(stary monitor) Maksymalne detale:GTA V, Wiedźmin 1..3, Wszystkie assassin's creed i inne.Prosiłbym Cię tylko o zmianę płyty głównej i zasilacza + obudowa. Reszta jest moim zdaniem w porządku, choć preferuję GeForce z uwagi na to, że niemalże wszystkie gry są optymalizowane pod te karty :x A no i jestem fanboyem MSI od momentu kiedy zobaczyłem grafiki MSI Gaming Series

750TI do max detale wieśka 3????? no chyba cie bóg nie kocha że takie bzdury gadasz.

750ti to najlepsza opcja w tym budrzecie, poza tym kolega napisal że grał przy 900p https://www.youtube.com/watch?v=KH3HaM9WCSk czy ten spam jest spowodowany tylko tym iż nie potraficie czytać ze zrozumieniem ?

750ti to najlepsza opcja w tym budrzecie, poza tym kolega napisal że grał przy 900p https://www.youtube.com/watch?v=KH3HaM9WCSk czy ten spam jest spowodowany tylko tym iż nie potraficie czytać ze zrozumieniem ?

mój brat ma 750ti i na max detalach nie może grać w 900p

Przepraszam was wszystkich bardzo, ale nastąpiła drobna zmiana co do budżetu. Otóż cały zestaw musi się zmieścić w 2200zł :/ Dodatkowo, z tego co tu przeczytałem, wychodzi na to, iż poskładałem coś bardzo g*wnianego więc, jeśli to nie problem to prosiłbym o poskładanie całego zestawu w tej kwocie od samego początku :( Dziękuję

Przepraszam was wszystkich bardzo, ale nastąpiła drobna zmiana co do budżetu. Otóż cały zestaw musi się zmieścić w 2200zł :/ Dodatkowo, z tego co tu przeczytałem, wychodzi na to, iż poskładałem coś bardzo g*wnianego więc, jeśli to nie problem to prosiłbym o poskładanie całego zestawu w tej kwocie od samego początku Dziękuję

używki mogą być??? (więcej mocy , lepsza cena , ale ryzyk fizyk)

na pewno nie skołował byś tych 200 zł ? i5 miał byś wtedy i 750ti Inaczej będziesz musiał przyciąć na czymś. Za dwa/trzy lata jak zmienisz sobie kartę graficzną to mocniejszy procek zaplusuje, zreszta 4 rdzenie powinny już być. Z drugiej strony karta słabsza niż 750ti też nie będzie zadowalająca. Najlepiej jak byś dozbierał te ~200 zł

  1. Proszę tylko nie oszczędzaj na płycie głównej i na zasilaczu, w takim wypadku zamień procesor z i5 na Intel Core i3-4170, wyjdzie 2200
  2. Co do mobo, MSI B85-G43, polecam Ci ją z uwagi na to, że jest duża, jest to pełne ATX, a nie pocięty, niedorozwinięty kastrat µATX.
  3. Na modularny zasilacz masz za mały budżet. Niemniej jednak XFX Core TS 550W to dobry wybór, ponieważ bierzesz dobrą markę, wystarczającą moc, i jak wspomniałem wcześniej, oszczędzanie na zasilaniu(SilentiumPC) to głupota.
  4. Obudowa Zalman Z1 jest tania, ale dobrze zrobiona przez Chińczyków, bazowało na niej wiele zestawów które składałem rok temu. Jeśli chodzi o SilentiumPC, mają świetne obudowy, ale te z wysokiej pułki i to nie zawsze. Budżetowe obudowy za 90 zł zrobione są z metalu który można wygiąć gołymi palcami =(.
  5. Karta graficzna, wyszedł jakiś czas temu GTX 950(test). Jeśli ktoś ma już 750ti nie ma sensu robić upgrade, ale dla nowego użytkownika pomyślałbym o tej mocnej budżetówce, a jak nie to 750Ti-Którego polecam całym sercem(tania i mocna karta)

http://www.morele.net/inventory/info/zzlCHq/

Około 2200 zł

@polios3 Konfiguracja konfiguracji nierówna :)

Co do zakupu, podaje te podzespoły ze strony morele, ponieważ mają najlepiej wybitą stronę w google, a nie dla tego, że powinieneś tam to kupić. Zdradzę Ci sekret.

Cały zestaw złożyłem na stronie morele.net, następnie koszyk wysłałem do X-KOM i spytałem się(email) ile by to kosztowało u nich, podali mi ceny produktów(dwa przedmioty taniej, 2 minimalnie drożej) i dodatkowy rabat za złożenie zamówienia u nich, wyszedłem na tym lepiej, bo podczas skręcania zestawu przyjaciel mógł kupić 0,7 za oszczędzone pieniądze. Komputer złożyłem zanim się nawaliłem, więc działa jak trzeba i ma ładnie ułożone kabelki z boku obudowy *_*

Więc kiedy będziesz zamawiał w jakiejś firmie to walcz o rabat, bo ziemniaki które pakują wszystko do koszyka w pierwszym lepszym sklepie i klikają "Kup to" tracą pieniądze.