GTX 960 vs R9 280X

Witajcie. Którą z powyższych kart graficznych polecacie? Mam wielki dylemat oraz toczę wewnętrzną wojnę. Jako iż od samego początku używam grafiki od Nvidii, pozostał bym przy GTX'ie, lecz przeglądałem wiele benchmarków i w niektórych grach 280 radzi sobie lepiej. Resztę sprzętu mam już wybraną, więc została tylko kwestia karty graficznej.

Łatwiej będzie gdy odpowiecie mi na te kilka pytań:

1. Temperatury w spoczynku i stresie (temperatura w okolicach sekcji zasilania),

2. Wydajność w 1080p (tytuły m.in: Witcher 3, CoD: AW i Ghost, GTA V, Dragon Age Inquisition a w przyszłości Black Desert)

3. Kultura pracy oraz wykonanie (żeby karta graficzna nie uginała się pod ciężarem radiatora, jakoś nie jara mnie fakt kupna nowej mobo lub grafiki z powodu przełamania PCB),

4. Praca przy grafice 3d.

W grę wchodzą wersje od Gigabyte'a bądź MSI. Cena, max 1100 zł. Spadek tych 3-4 klatek mnie nie boli, nie jestem jakimś "Frame'o filem". Przyzwyczaiłem się do dropów fps'u oraz 4 godzinnych renderingów sceny, dzięki obecnemu "traktorkowi". Dodatkowo, na ten moment nie mam parcia na DX 12, nie planuję przejścia na Win10. Prosił bym o uzasadnienie swojej odpowiedzi, wypowiedz typu "ta karta bo tak" mi nie pomoże. Z góry dziękuje.

PS: Zapomniałem o modelach do porównania. GTX Radek

Prosta kalkulacja 960 jest gorszy od 380 a on gorszy od 280x (jedyny plus 380 to to że ma 4Gb zamiast 3Gb)

Może dołóż 100 zł i kup 380x? Tu masz też promocję na GTX 960 z 4 GB za zaledwie 879zł

Co jak co, ale AMD to odpowiednia opcja (380). Niby GTX ma to DX12, ale niekiedy AMD ma często znacznie większą przewagę w niektórych rzeczach (np. w pamięci).

Co jak co, ale AMD to odpowiednia opcja (380). Niby GTX ma to DX12, ale niekiedy AMD ma często znacznie większą przewagę w niektórych rzeczach (np. w pamięci).

Narazie Dx12 praktycznie nie ma. bo nic na nim nie działa. więc apeluje by już nie dawać go jako argumentu do czasu wydania gier na niego.

1. Temperatury w spoczynku i stresie (temperatura w okolicach sekcji zasilania),


Zależy od coolera, ale teoretycznie GTX 960 powinien być chłodniejszy w stresie bo może mieć nawet 2x mniejszy pobór mocy. Ponad to warto popatrzeć czy dany cooler jest pasywny bez obciążenia (280X chyba tego nie miał jeszcze).


2. Wydajność w 1080p (tytuły m.in: Witcher 3, CoD: AW i Ghost, GTA V, Dragon Age Inquisition a w przyszłości Black Desert


Te karty będą się różnić 5 fpsami. Wiedźmin jest np lepiej zoptymalizowany pod Nvidię, ale niektóre gry chodzą właśnie o te około 5 fpsów lepiej na AMD. Warto jednak dodać, że gtx 960 powinien się lepiej kręcić niż 280x/380. Ilość pamięci ma w sumie znikomy wpływ, jedyną grą na ten moment gdzie 4gb ramu jest niezbędne to chyba właśnie GTA V.


3. Kultura pracy oraz wykonanie (żeby karta graficzna nie uginała się pod ciężarem radiatora, jakoś nie jara mnie fakt kupna nowej mobo lub grafiki z powodu przełamania PCB),


GTX 960 jest robiony też w formacie ITX więc tam nie ma mowy o jakimkolwiek ugięciu, niemniej jednak obydwie karty powinny mieć backplaty, które niby temu zapobiegają. W każdym bądź razie to nie są jakieś duże karty żeby zwracać na to uwagę.


4. Praca przy grafice 3d.


Tutaj za dużego doświadczenia nie mam, aczkolwiek większą moc obliczeniową ma AMD. Wątpię jednak, żeby w tym segmencie były to jakieś znaczące różnice.



Przy wyborze tych kart przede wszystkim kierowałbym się okazją. Są niemal identyczne - AMD jest troszkę wydajniejszy a Nvidia trochę bardziej "kulturalna".


W Polsce te ceny są takie chore, że masakra xD AMD obniżyło ceny, ale w Polsce jak zwykle najdrożej.

380x

https://cenowarka.pl/asus-strix-r9380x-4g-gaming-90yv0900-m0na00-a1357104.html

380

https://cenowarka.pl/msi-r9-380-gaming-2g-v314-012r-a1282082.html

Ogolnie ja na twoim miejscu troche bym poczekal, az Polskie ceny obniżą cene kart... chociaż idą święta, więc jeszcze mogą podnieść xD

W Polsce niektórzy muszą robić miesiąc czasu na karte, a dla Niemca, to dwa-trzy dni roboty :D

No jak sie uprzeć, to jeszcze tu masz

http://www.komputronik.pl/product/298881/Elektronika/Cz%119%15bci_PC/ASUS_Radeon_R9_380X_4GB_STRIX_GAMING.html?utm_source=PAP&utm_medium=Tradedoubler&utm_campaign=main

Co do tematu. 960vs380 - bierz 380.

Narazie Dx12 praktycznie nie ma. bo nic na nim nie działa. więc apeluje by już nie dawać go jako argumentu do czasu wydania gier na niego.

Oczywiście, że nie ma, ale powiedź mi czy kupujesz kartę na chwilę obecną czy na 5 lat w przyszłość?

W Polsce te ceny są takie chore, że masakra xD AMD obniżyło ceny, ale w Polsce jak zwykle najdrożej. 380xhttps://cenowarka.pl/asus-strix-r9380x-4g-gaming-90yv0900-m0na00-a1357104.html380https://cenowarka.pl/msi-r9-380-gaming-2g-v314-012r-a1282082.htmlOgolnie ja na twoim miejscu troche bym poczekal, az Polskie ceny obniżą cene kart... chociaż idą święta, więc jeszcze mogą podnieść xD W Polsce niektórzy muszą robić miesiąc czasu na karte, a dla Niemca, to dwa-trzy dni roboty No jak sie uprzeć, to jeszcze tu masz http://www.komputron...m_campaign=main Co do tematu. 960vs380 - bierz 380.

A czego się spodziewałeś? W Polsce sprzedaje się drogo, bo najzwyczajniej się to opłaca - nie ma sensu iść w średnie ceny, bo albo kogoś stać albo nie, albo ktoś ma 800 zł. albo 5 tyś. Niemiec to i tak mają sporo dobrych rozwiązań, a u nas strach postawić elektrownie jądrową.

Oczywiście, że nie ma, ale powiedź mi czy kupujesz kartę na chwilę obecną czy na 5 lat w przyszłość?

Ja osobiscie kupuje karty na dwa lata. Jak mi zostaje rok gwarancji, to sprzedaje kartę, dopłacam 300-400 zł i mam nówkę.

Obecna karte kupilem rok temu za 1200 zl. Karta od maja jest nieuzywana, bo jestem w irlandii, do tego ma gwarancje do 09.2017. Nawet jakbym teraz tę kartę chciał sprzedać, to sprzedałbym ją PO ROKU CZASU spokojnie za 1050 zł :P

BTW. Jak wyjdzie jakis gtx 1070, 1080 to chętnie swoją EVGA sprzedam - ale to najwczesniej w lutym/marcu.

Trochę mnie tu nie było i kilka komentarzy przybyło. Widzę, że większość z was poleca 380 i chyba zdecyduję się na nią. Co do wypowiedzi maako z pasywnym coolerem, zauważyłem właśnie to przy modelach 970 i 980. Wentylatorki odpalają dopiero w momencie przekroczenia 60 stopni. Moim zdaniem jest to trochę dziwne, bo karta graficzna lubi się grzać. Ale nie zbaczając dalej z tematu. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-960-vs-radeon-r9-280x

Wydaje mi się że nie potrzeba mówić nic więcej.

R9 dominuje.

No co zrobić AMD jest wydajny.tylko troszkę szkoda że zjebany zarząd miał co doprowadziło firmę do obecnego stanu. Ale zobaczymy za rok. Co Lisa Su z tym zrobi. Bo jak narazie coś robi.

Witajcie. Którą z powyższych kart graficznych polecacie? Mam wielki dylemat oraz toczę wewnętrzną wojnę. Jako iż od samego początku używam grafiki od Nvidii, pozostał bym przy GTX'ie, lecz przeglądałem wiele benchmarków i w niektórych grach 280 radzi sobie lepiej. Resztę sprzętu mam już wybraną, więc została tylko kwestia karty graficznej.

Łatwiej będzie gdy odpowiecie mi na te kilka pytań:

1. Temperatury w spoczynku i stresie (temperatura w okolicach sekcji zasilania),

2. Wydajność w 1080p (tytuły m.in: Witcher 3, CoD: AW i Ghost, GTA V, Dragon Age Inquisition a w przyszłości Black Desert)

3. Kultura pracy oraz wykonanie (żeby karta graficzna nie uginała się pod ciężarem radiatora, jakoś nie jara mnie fakt kupna nowej mobo lub grafiki z powodu przełamania PCB),

4. Praca przy grafice 3d.

W grę wchodzą wersje od Gigabyte'a bądź MSI. Cena, max 1100 zł. Spadek tych 3-4 klatek mnie nie boli, nie jestem jakimś "Frame'o filem". Przyzwyczaiłem się do dropów fps'u oraz 4 godzinnych renderingów sceny, dzięki obecnemu "traktorkowi". Dodatkowo, na ten moment nie mam parcia na DX 12, nie planuję przejścia na Win10. Prosił bym o uzasadnienie swojej odpowiedzi, wypowiedz typu "ta karta bo tak" mi nie pomoże. Z góry dziękuje.

PS: Zapomniałem o modelach do porównania. GTX Radek