Bioshock Ifinite: Burial at Sea-Wyjaśnienie?

Dosłownie chwilę temu ukończyłem 'Pogrzeb na morzu'. Podstawkę przeszedłem już dawno i żałuję, że nie wziąłem się wcześniej za dlc.

Fabularnie i klimatycznie ta gra bije na głowę inne produkcje. Fabuła...no właśnie. Wiem o co chodziło w 1, 2 i Infinite, ale to co się odbyło tutaj...nie bardzo to wszystko rozumiem. Może jestem za głupi?

!Spoiler alert!

Na końcu podstawki przecież jest jasno wyjaśnione, że Elizabeth już nie istnieje, a żyje i ma się dobrze Anna-córka Bookera. Tak więc skąd ona nagle bierze się w Rapture? Czego jeszcze bardziej nie rozumiem...Umiera. Po jakimś czasie wcielamy się w inną Elizabeth, która ogląda swoje zwłoki. Wyjaśniłbym to sobie tak, że otwarła wyrwę i się tam przeniosła, ale przecież straciła te umiejętności. Dlaczego Booker z nią rozmawia skoro umarł, bo poprzednia Eliza kazała go zabić? Kim tak naprawdę jest Sally i jakie ona ma znaczenie? Atlas to brat Elizabeth? Czyli oboje są dziećmi Bookera? Mam mętlik w głowie.

Cholernie byłbym wdzięczny za wytłumaczenie od deski do deski o co chodziło w tym season passie.