Początek gry

Słuchajcie 3 raz już podchodzę do tej gry wydaję się być ona bardzo fajna ale nie ogarniam kilku kwestii :)

Jak zdobywać lepszy ekwipunek? I czy do 80 lvl trzeba się o niego martwić czy dopiero po osiągnieciu 80 lvl trzeba będzie bardziej postarać się o jakiś ekwipunek?

Czy lepsze bronie/zbroje itp. można wydropić? Czy może tutaj ekwipunek trzeba craftować? Jak się za to zabrać?

Co dają takie "eventy" tzn. skrzynki na mapie? Zawsze jak do nich dobiegałem było pełno ludzi a nic tam nie było

Jak wbić 80 poziom będąc niedzielnym graczem? Z tego co patrzyłem to strasznie ciężko to wszystko idzie. Może są jakieś sposoby może?

I gdzie mogę znaleźć jakieś buildy?

1. Do lewelowania wystarczy masterwork(najlepiej kupuj na ah), od 60 lvla możesz pokusić się o rare. Po 80tym zaczynasz robić exo.

2. Oczywiście bronie można wydropić, ale niezbyt często są one przydatne.

3. Jak jest znak skrzynki na mapie, ale nie możesz jej otworzyć, lub jej nie widzsz, to znaczy, że zwyczajnie nie brałeś udziału w evencie. (znak skrzynki pojawia się tylko po world bossach, tutaj masz pokazane kiedy i gdzie się spawnują: http://gw2timer.com/)

4. Nie wiem jaka jest teraz najszybsza metoda na wbicie lvla, ale story daje dość duże ilości xp.

5. Buildy zaczynają mieć znaczenie na 80, tutaj masz najlepsze: http://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki

1. Drop, za karmę u serduszek, ukończenie map, crafting, za levelowanie też dostajesz jakiś złom. Po osiągnięciu 80 musisz się ubrać w gear klasy exotic i szykować się do ascended.

2. Exotic można wydropić z mobów, ascended z World Boss'ów. Nie polecam jednak na to liczyć. Łatwiej scraftować albo kupić za tokeny z dungów.

3. Pewnie są to World Bossy. Jeżeli nie brałeś w nim udziału, nie masz skrzynki. Proste.

4. Rób mapy, biegaj po Edge of the Mists, rób dzienne PvP (da się zdobyć książki do levelowania, chyba 8 z każdego tracka, o ile dobrze pamiętam).

5. Buildy: http://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki

I rada ode mnie - jeżeli GW2 Ci jeszcze nie spasowało - odpuść. Nie ma sensu.

Mógłbym się coś więcej dowiedzieć o tych klasach eq (exotic/ascended)?
A PVP i Edge of the Mists mogę robić od 1 lvl?

Czołem LumoSSS,

Sprawa wygląda następująco:

Jak zdobywać lepszy ekwipunek? I czy do 80 lvl trzeba się o niego martwić czy dopiero po osiągnieciu 80 lvl trzeba będzie bardziej postarać się o jakiś ekwipunek?

Martwić o ekwipunek się nie musisz, po wbiciu 80 poziomu lepiej się o niego postarać. m.in. wykonując fractale i zbierając reliki do zrobienia ascended backa (przedmiot na plecy) oraz do kupna biżuterii ascended. EQ na dobrą sprawę możesz zdobywać wszędzie, bo poziomy na mapach niższych lvli również się skalują i robiąc mapki 15-25 możesz dropnąć przedmiot na poziom w okolicach 80 poziomu.

Czy lepsze bronie/zbroje itp. można wydropić? Czy może tutaj ekwipunek trzeba craftować? Jak się za to zabrać?

Tutaj sprawa wygląda o tyle ciekawie, że możesz je wycrafcić, ale i równie dobrze wydropić, jednak aktualnie kupno jakiegoś przedmiotu rare lub exotic na poziomie 80 wynosi od kilkunastu srebrników do x golda. Trzeba pamiętać, że chcąc zostać na trochę dłużej możesz pokusić się o craft broni legendarnej (pochłania strasznie dużo czasu i matsów, ale jej cena i wygląd sprawiają radochę).

Co dają takie "eventy" tzn. skrzynki na mapie? Zawsze jak do nich dobiegałem było pełno ludzi a nic tam nie było

Z takiej skrzynki może np. wypaść ci przedmiot warty kilkanaście, kilkaset golda, z reguły skrzynia pojawia się po zabiciu jakiegoś world bossa.

Jak wbić 80 poziom będąc niedzielnym graczem? Z tego co patrzyłem to strasznie ciężko to wszystko idzie. Może są jakieś sposoby może?

Trochę wyżej na tym forum założyłem temat gdzie kilkanaście osób podpowiedziało co i jak żeby szybko wbić poziom 80. Ja wróciłem do swojego warriora więc dla mnie temat jest nieaktualny. Levelowanie postaci szybko ma swoje plusy i minusy, mapę lepiej posiadać całą odkrytą z uwagi na to, że w różnych lokacjach pojawiają się różne world bossy. Nadal najlepszym sposobem na zdobycie doświadczenia jest WvWvW (oczywiście przy dobrym zergu i prowadzącym, bo samemu raczej za wiele nie zdziałamy, możesz również próbować robić dungi, ale nie wiem jak z populacją na nich)

I gdzie mogę znaleźć jakieś buildy?

http://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki

Sam nie jestem super specem w tych sprawach, ale mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem. Jeśli pojawią się tu koledzy o większym doświadczeniu to proszę o poprawienie moich wypocin :D

W grze masz dostępne 6 kolorów wyposażenia:

-Basic

-Niebieski złom (nie wiem, jak się to nazywa)

-Masterwork

-Rare

-Exotic

-Ascended

Exotic jest ogólnie Twoim podstawowym gearem na level 80, bo, jak nie trudno się domyślić, ma najlepsze staty. Gear exotic zdobywasz za tokeny, crafting no i czasami padnie z mobów.

Ascended jest lepszy o 12% od Exotic, ale z kolei on jest wymagany tylko na rajdy i wysokie fraktale. Nie dropi z mobów i ma pseudo szansę na drop ze skrzynek World Boss'ów. Poza tym craftuje się go, a akcesoria są dostępne za Laury.

Tak, WvW i PvP są dostępne od 1szego levela.

XarduneK

Nie wiem, od 3 lat nie miałem w tej grze postaci na 1szym levelu. Poza tym, co za różnica?

A nie przypadkiem od 2?

Bo chyba trzeba zrobic ta paczatkowa mapke po utworzeniu postaci?

Na czas expienia mozesz sobie nie zaprzatac glowy eq bo nie gra az takiej roli, jednak na max lvl exotic to podstawa - na szczescie nie jest to wcale az takie trudne uzbieranie calego setu :). Co do zdobywania eq to masz klasyke mmo - craft, drop lub za tokeny/laury czy inny syf :D. Zeby byl lepszy drop to polecam rozkladac niepotrzebne eq - za co sie dostaje "essence of luck" (czy jakos tak), a uzycie tego zwieksza ci szanse na lepszy drop :)

I wcale nie jest ciezko nabic lvl - przynajmniej na koncie zwyklym a nie takim nieograniczonym trialu zwanym f2p :D. Po prostu wykonuj glowne misje, jak nie masz zadnej dostepnej to masz zawsze do wyboru dungi w story modzie (i tak potrzebujesz chociaz 1 ukonczysz kazdy dung w story zeby odblokowac explo), czy chocby pvp. Jak masz gildie ktora zajmuje sie WvW to tez jest to dobra metoda na exp. A jeszcze za crafting otrzymujesz troche expa. Najlepiej pomieszac wszystko - robisz glowne misje, jak nie masz to skoczysz na rundke, dwie spvp, potem na jakiegos dunga i na WvW z gildia, uwierz, czasu ci nie starczy bo zleci ci caly dzien, a jak jeszcze sie trafi jakis world boss... :D. Po prostu tu musisz sie bawic juz od 1 lvl, a nie napinac sie bo chcesz koniecznie miec max lvl w dwa dni i do tego od razu najlepsze eq xD. A jak sie bedziesz bawil to ani sie nie obejrzysz a juz masz max :D

Czyli nie trzeba ogólnie wbić ten maks. lvl żeby dobrze się bawić w tej grze i nawet na pierwszym lvl można iść na WvW czy PvP ale za dużo bez grupy nie zdziałam?

Czyli nie trzeba ogólnie wbić ten maks. lvl żeby dobrze się bawić w tej grze i nawet na pierwszym lvl można iść na WvW czy PvP ale za dużo bez grupy nie zdziałam?

sPvP ma to do siebie, że śmiało możesz się bić, są to z reguły mecze przykładowo 5v5, więc nie ma aż takiej tragedii, kwestia umiejętności.

Natomiast WvW opanowywane jest głównie przez zerg i commandera i bez tych dwóch elementów praktycznie ani rusz na www.

Czyli nie trzeba ogólnie wbić ten maks. lvl żeby dobrze się bawić w tej grze i nawet na pierwszym lvl można iść na WvW czy PvP ale za dużo bez grupy nie zdziałam?

Trzeba wbić 80 lvl. Bez tego ani dobrze nie będzie ci się grało ani nie warto iść na WvWvW. Co do spvp tam lvl nie ma znaczenia bo każda postać w looby pvp ma dostęp do wszystkich maksymalnych statystyk (z wyjątkiem kilku run do broni, które trzeba wykupić za kilka golda). Zamiast armora i broni masz placeholdery na "statystyki" i "skiny".

A nie przypadkiem od 2?Bo chyba trzeba zrobic ta paczatkowa mapke po utworzeniu postaci?

Trzeba zrobić początkowy quest rasowy, dla Charrów bodajże do zniszczenia tego bosso-posągu w jaskini czy co to tam było. Ogólnie rzecz biorąc faktycznie ma się wtedy już 2 lvl.

Większość kwestii zostało już wyżej zostało rozwianych ja jedynie sprostuję. Zwykłe PvP masz od 2 lvl'u natomiast WvW od bodajże 31 poziomu (z tego co słyszałem można pójść wcześniej przez portal w Lions Arch) oczywiście jak kupiłeś grę. Dla darmowych graczy WvW odblokowuję się dopiero od 60 lvl'u.

Jeżeli chodzi natomiast o wbijanie poziomów, warto zbierać jak najwięcej surowców aby gdzieś w okolicach 60 lvl'a móc wbić 2 profki na 400 co w połączeniu z książkami powinno dać 80. Najtańsze profki to Jewelcrafting i Cooking do wbicia i w te radziłbym celować. Oprócz tego rób lokacje na 100% z czego są dodatkowe profity. Jeżeli znajdziesz jakąś ogarniętą gildię na rozsądnym serwerze, najszybciej wbijesz poziomy biegając po WvW. Pamiętaj o boosterach do XP'a które kiedyś mogą Ci się trafić a użyte w dobrym momencie znacząco przyspieszą proces.

Ok to już mniej więcej wiem coś. A powiedzcie mi mam zamiar grać warriorem/rangerem pod DPS jakie profesje wybrać czy jak to się tam nazywa tzn. chodzi mi o crafting. I na początku zbierać wszystko i sprzedawać w AH? Padło już kilka pytań więc mówię że mam kupioną grę już jakiś dłuższy czas i mam na niej stworzonego Necromancera na poziomie jak db pamiętam ok. 30 ale jest strasznie słaby i ciężko bije się nim poziomy bodajże wtedy robiłem build z daggerem :)
Myślicie żeby kontynuować czy żeby zacząć od początku?
I czy wybór rasy ma znaczenie lub jakieś bonusy przy wyborze klasy tam samo jak wybór bóstwa?

1. Wszystko jedno. Najlepiej wybierz sobie takie profesje, aby łatwiej Ci potem było zrobić legendarkę (ie. te dwie, które są na nią wymagane). Poza tym, nie ma to znaczenia.

2. Zbieraj i przetwarzaj. Ewentualnie zbieraj i sprzedawaj. Jak chcesz.

3. Jak chcesz. Necro najłatwiej (a przynajmniej ja tak miałem) się expi pod axe+dagger/staff i minion master.

4. a) Żaden wybór w kreatorze postaci, poza rasą i klasą, nie jest istotny. Różnice są na poziomie pierwszych 3/4 personal story.

B) Każda rasa ma jakieś tam skille rasowe, które w 99% są beznadziejne. Obecnie na rajdy mile widziane są asury (Technobable) i sylvari (root). Poza tymi dwoma nie kojarzę użytecznych skilli rasowych.

Dobra chcę zacząć grać sobie rangerem to jakie profesję wybrać pod legendarkę?

Zależy jaką:

GS - Weaponsmith/Armorsmith

LB, Warhorn - Huntsman/Leatherworker
SB - Huntsman/Jeweler

Axe - Weaponsmith/Jeweler

Staff - Artificer/Chef

Dagger - Weaponsmith/Chef

Sword - Weaponsmith/Artificier

Ok dzięki będę grał raczej napewno łukiem więc wezmę Huntsman/Leatherworker :)
I mam pytanie jak chce coś się uczyć u nich lub craftować to gdzie ich mogę znaleźć lub jak to robić?

Craftu nauczysz się w każdym capital city. Co do recept:
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Huntsman#Recipes

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Leatherworker#Recipes

Słuchajcie 3 raz już podchodzę do tej gry wydaję się być ona bardzo fajna ale nie ogarniam kilku kwestii :)

Jak zdobywać lepszy ekwipunek? I czy do 80 lvl trzeba się o niego martwić czy dopiero po osiągnieciu 80 lvl trzeba będzie bardziej postarać się o jakiś ekwipunek?

Czy lepsze bronie/zbroje itp. można wydropić? Czy może tutaj ekwipunek trzeba craftować? Jak się za to zabrać?

Co dają takie "eventy" tzn. skrzynki na mapie? Zawsze jak do nich dobiegałem było pełno ludzi a nic tam nie było

Jak wbić 80 poziom będąc niedzielnym graczem? Z tego co patrzyłem to strasznie ciężko to wszystko idzie. Może są jakieś sposoby może?

I gdzie mogę znaleźć jakieś buildy?