GW2 (HoT) klasa na poczatek do konca

Witam.

Zwracam się z wielka prośba do "wyjadaczy" GW2 o pomoc w wyborze klasy.

Grałem większością klas ( Ele, Necro, ranger, war, engi) ale po osiągnięciu 25lvl ( wiem ze to nic) mam wrażenie i obawy ze to jednak nie ta klasa, nigdy nie dotarlem do max lvl i nie wiem czy nie marnuje czasu. Dlużej siedze na forum i czytam niz gram co mnie juz lekko denerwuje.Gdy już postanowię, znajduje post na forum który deklasyfikuje ją bo np jej build nie nadaje sie do raidow itp tid. Przyzwyczajony do krecenia dps w wowie tutaj jakos tego nie czuje.

Chciałbym poprowadzic klase ktora bedzie idealnie pasowac do gry PVE ( i tylko to ) i zawsze znajdzie przychylnosć innnych graczy do pt. jako single i aoe dd.

http://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki patrzysz sobie tutaj buildy, i widzisz która klasa za co jest odpowiedzialna. Na raidach jest trochę inaczej, głównie dpsują condi engi, warriory/berserkery, i revenanty/heraldy. Poza raidami, do pve każda postać się nadaje, jeśli jest zbudowana pod dps, a nie pod jakieś hybrydy healery czy inne wynalazki.

http://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki patrzysz sobie tutaj buildy, i widzisz która klasa za co jest odpowiedzialna. Na raidach jest trochę inaczej, głównie dpsują condi engi, warriory/berserkery, i revenanty/heraldy. Poza raidami, do pve każda postać się nadaje, jeśli jest zbudowana pod dps, a nie pod jakieś hybrydy healery czy inne wynalazki.

Witam

Dzięki za odpowiedz :)

Mi właśnie by zależało na takiej klasie która robi dobry i czysty dps.

Gdzie mimo lvl scalingu widac przyjazne cyferki :)

Sprawdzę jeszcze raz tego engi z buildami które są na tej stronie która mi podałeś.

Jeszcze raz dzięki, i czekam na inne opinie na ten temat jak i na temat samego engi.

ps: a jak się ma ta nowa klasa scrapper, bo na forum czytam ze raczej ludzie wola starego engi.

Scrapper nie jest użyteczny w pve, ponieważ traity ma bardziej tankowe, a gyrosy nie są zbyt ciekawe. Największe cyferki to zawsze ele ze staffem oraz warrior.

Osobiście polecam Necro :D Wszyscy hejtują, nikt nas nigdzie nie chciał brać ale teraz mamy specjalizację Reaper. Aktualnie jest to jedna z najsilniejszych klas przy buildach condi, prawdopodobnie ze zbliżonym dpsem co scrapper ( najwyższy dps w grze) Poza tym Necro jest nie do zdarcia :D Nie ma drugiej tak tankowatej klasy. ( przy założeniu, że każda z klas zakłada ten sam set)

scrapper nie ma najwyższego dpsu - condi engi jak już

Warriora zrob, on do wszystkiego sie nadaje.

Witam. Zwracam się z wielka prośba do "wyjadaczy" GW2 o pomoc w wyborze klasy.Grałem większością klas ( Ele, Necro, ranger, war, engi) ale po osiągnięciu 25lvl ( wiem ze to nic) mam wrażenie i obawy ze to jednak nie ta klasa, nigdy nie dotarlem do max lvl i nie wiem czy nie marnuje czasu. Dlużej siedze na forum i czytam niz gram co mnie juz lekko denerwuje.Gdy już postanowię, znajduje post na forum który deklasyfikuje ją bo np jej build nie nadaje sie do raidow itp tid. Przyzwyczajony do krecenia dps w wowie tutaj jakos tego nie czuje. Chciałbym poprowadzic klase ktora bedzie idealnie pasowac do gry PVE ( i tylko to ) i zawsze znajdzie przychylnosć innnych graczy do pt. jako single i aoe dd.

warek albo guardian ... nic dodac nic ujac.

i tak sie zanudzisz w tej grze.

Warek jest najbardziej uniwersalny. Aczkolwiek do raidów polecałbym Heralda lub Druida.

warek albo guardian ... nic dodac nic ujac. i tak sie zanudzisz w tej grze.

kwestia podejścia, i to w każdej grze, gram w AIona od lat i tylko praktycznie pvp, (farmienie HPkow by się piąć w randze pvp to lata w Aionie) i jakoś sie nie znudziłem - pamiętaj, że gra mmo to też ludzie , z którymi grasz, spędzasz wspólnie czas, no chyba że grałeś solo w taki tytuł to współczuje

Powiem tak : jak jestes noobem co nie umie czytac co wybiera to racja, warto brac ze stronki. Jednak jak ogarniasz skill "czytanie ze zrozumieniem" to z powodzeniem mozesz stworzyc swoj wlasny build ktory bedzie 100x lepiej dopasowany do twojego stylu gry niz czyjs inny. Na dodatek bedziesz lepiej wiedzial na czym ten build sie opiera, na jakich skillach, jakie sa jego zalety, jakie wady itd. Przyklad? Necro. Kto mi powie ze necro nic nie daje teamowi? Bossa kazdy idiota umie bic i robic uniki raz na minute jak on rzuca jakiegos skilla. A co z cala horda malych addow ktore umieja zabic w ulamku sekundy? Tu z pomoca przychodzi necro pod feara - praktycznie perma fear, do tego jest to fear ktory zadaje tone dmg... Ale trzeba ogarniac czego, kiedy i jak uzywac :P.

Wiec generalnie moja rada : olej "mete" i inne bzdety - graj tym co lubisz. Nwm, od zawsze pasjonowaly cie zwloki, truposze, summony? Polecam Necro. Wolalbys wspierac sojusznikow, leczyc ich, dawac roznorakie tarcze i byc takim paladynem? Guardian wita. A moze wolisz tworzyc iluzje i bawic sie slabosciami przeciwnika kiedy miota sie miedzy twoimi klonami a ty go bijesz z bezpiecznej odleglosci? W takim razie bierz Mesmera.

Obiecuje ci ze kazda klasa bedzie dobra i kazda bedzie tak samo przydatna. A ekspertow "bierz warriora lub guarda", "warrior bo uniwersalny" itd to najlepiej nie sluchaj. W czym niby warrior jest bardziej uniwersalny od ele czy necro? W niczym : tankowanie? Ele pod wode + ziemie i daggery, nie do ubicia... jesli dobrze prowadzony. Necro? Pod magie smierci (summony) i pod magie krwi (z traitami pod leczenie z minionow). Dps? Kazda klasa moze wykrecic kolosalny, zalezy od gracza i buildu (niekoniecznie z strony...). W supportowaniu? Elek ma najwiecej efektow zostajacych na ziemi, ma leczenie sojusznikow, jakies slowy, stuny itd. Necro? Jak ktos widzial necro pod studnie i sciagnie kondycji z sojusznikow ten nie powie ze necro supp nie istnieje :D.

Wiec jeszcze raz : bierz to co jest najblizej twojej duszy (fabularnie) a reszta sie nie przejmuj - z czasem nie bedziesz mogl sobie wyobrazac gry inna klasa :).

Btw - nie rozumiem wgle sensu tworzenia na sile jakiejs "mety" - kazdy gra pod siebie, kazdy inaczej gra. A w wszystkich grach jak jakis gracz z topki gra czyms tam to nagle trzeba grac tylko tym, reszta jest beznadziejna... ale malo kto rozumie ze on zrobil wlasny build, pod siebie i pod swoj styl gry. I to ze jakis Kowalski wezmie skopiuje w 100% build nie znaczy ze tez bedzie tak gral.. ba, bedzie wrecz gorszy niz jakby mial zrobic wlasny build od podstaw bo nie bedzie go ogarnial i bedzie czul ze to jest "wymuszone" :P

EDIT:// a co do nudzenia sie przy grze... musisz miec chyba ograniczona wyobraznie :D. Jak mozna tu sie nudzic? Spvp, WvW, World bossy, Dungi, Fractale, Jumping puzzle, LS, SW... masa tego. I dam glowe ze nawet jakbys chcial we wszystkim robic JEDNA probe (np spvp gdzie proba oznacza jedna gre, nie jedna wygrana) dziennie to by ci czasu nie starczylo :P. No tak, ale jak ktos ma mozg rozjechany przez wowa gdzie trzeba bylo farmic przez kilka miesiecy bg by uzbierac set na max lvl by moc dopiero na dungi chodzic... a potem dungi robic kolejne kilka miesiecy by moc pojsc na raidy. A pozniej chodzi kilka miesiecy na raidy dla samego faktu chodzenia bo dalej nic nie ma :P. A tu nie masz takiego sztucznego wymuszania - mozesz robic wszystko co chcesz. Z tym ze wlasnie lepiej robic wiecej niz mniej rzeczy - samo spvp? Moze i sie znudzi po paru miesiacach/latach... Ale w polaczeniu z fractalami czy innymi world bossami juz nie :D

Witam.

Zwracam się z wielka prośba do "wyjadaczy" GW2 o pomoc w wyborze klasy.

Grałem większością klas ( Ele, Necro, ranger, war, engi) ale po osiągnięciu 25lvl ( wiem ze to nic) mam wrażenie i obawy ze to jednak nie ta klasa, nigdy nie dotarlem do max lvl i nie wiem czy nie marnuje czasu. Dlużej siedze na forum i czytam niz gram co mnie juz lekko denerwuje.Gdy już postanowię, znajduje post na forum który deklasyfikuje ją bo np jej build nie nadaje sie do raidow itp tid. Przyzwyczajony do krecenia dps w wowie tutaj jakos tego nie czuje.

Chciałbym poprowadzic klase ktora bedzie idealnie pasowac do gry PVE ( i tylko to ) i zawsze znajdzie przychylnosć innnych graczy do pt. jako single i aoe dd.