Gify w newsach T_T

Niezmiernie wracam się z prośbą do redaktorów mmorpg.org.pl o nie umieszczanie w newsów gifów z kilku powodów:

  1. http://mmorpg.org.pl/system/posts/posters/000/019/775/medium/insta.gif?1452699463 > waży ponad 5 MB !
  2. Niektórzy korzystają z internetu typu paluszek gdzie jest limitowany transfer, teraz wchodząc na stronie laduje mi sie 5 mb tylko 40 MB!
  3. Wygląda to okropnie
  4. Ponownie zżera to internet w telefanach!

Niestety tak jak pisałem wyżej, niektórzy muszą korzystać z takiego rodzaju internetu lub po prostu przeglądają serwis w pracy bądź szkole.

popieram wniosek.

"Wnioski" przyjąłem do wiadomosci juz pare tygodni temu. Dlatego zamiast codziennych gifów, ograniczylem je do 1-3 na tydzień (a w tydzien leci 60-70 newsow). To chyba niewiele, prawda?

Rozumiem tez problemy z transferem, ale do niektorych newsow i tematow, gif pasuje idealnie.

Wygląda to okropnie

Wręcz przeciwnie. Gify bardzo fajnie ożywiają portal :like:

Wręcz przeciwnie. Gify bardzo fajnie ożywiają portal

Popieram gify są świetne.

Gify spoko

Nie.

Gify są spoko jak mają dużo FPS, podany przykładowy gif z tym wielorybem ma ich naprawdę mało i oczy bolą od jego oglądania :P Natomiast jak dacie gif z większą ilością FPS to będzie ważyć jeszcze więcej niż wspomniane 5 MB. Tak czy siak uważam, że w newsach nie powinno się ich umieszczać, no ale to blog guru więc i tak nie ma sie co łudzić...

To może wprowadzić jakiś tag, który by "ostrzegał" przed gifem w newsie (przy oczywistym braku gifów w "podglądzie" newsa)? Albo opcję w ustawieniach użytkownika na portalu, by blokować gify? Bo rzeczywiście żyjemy w czasach gdzie korzysta się w dużej mierze z internetu w komórkach czy tabletach, a ten jest ograniczony. A przecież ma to być przyjemne dla każdego.

a nie możecie dać wersje strony z gifami i bez gifów ????

W tym wypadku wypadało by się dostosować do mobilnych mniejszości. Ale wyłączenie gifów w ustawieniach konta brzmi dobrze.

Problem dałoby się pewnie rozwiązać na parę sposobów:

1) zastosować rozwiązanie znane z 9gaga, czyli gify wyłączane kliknięciem myszy. Opcjonalnie w tym wypadku, gify takie mogłyby zostać domyślnie wyłączone dla urządzeń z ekranami mniejszymi od jakiegoś X

2) nie wiem jak bardzo skomplikowane jest to wyjście, ale być może da się ustawić niewyświetlanie się obrazów z konkretnym rozszerzeniem na urządzeniach mobilnych/z małym ekranem

3) być może na system mobilny, którego używasz, istnieje jakaś przeglądarka z wbudowaną opcją do wyłączania auto-odpalania się animowanych obrazków? Ewentualnie można pomyśleć o jakiejś nakładce w to miejsce jako formy doraźnego rozwiązania

Ogólnie gify są spoko, pod warunkiem, że są płynne i spójne (bez niepotrzebnych cięć). Ostatni gif z chińskiego mmo do dziś bierze mnie na wymioty.

http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/latajacy-gildyjny-mount-na-50-osob-dlaczego-nie

To może wprowadzić jakiś tag, który by "ostrzegał" przed gifem w newsie (przy oczywistym braku gifów w "podglądzie" newsa)? Albo opcję w ustawieniach użytkownika na portalu, by blokować gify? Bo rzeczywiście żyjemy w czasach gdzie korzysta się w dużej mierze z internetu w komórkach czy tabletach, a ten jest ograniczony. A przecież ma to być przyjemne dla każdego.

W operze mobile można wyłączyć gify. http://www.opera.com/pl/mobile

W tym wypadku wypadało by się dostosować do mobilnych mniejszości. Ale wyłączenie gifów w ustawieniach konta brzmi dobrze.

Co to za pomysł, aby dostosowywać się do mniejszości? D:

Co to za pomysł, aby dostosowywać się do mniejszości? D:

Pomysł dobry gdy większość i tak nie zauważy różnicy.

Według mnie gifów powinno być więcej, bo są fajne, a najwygodniejszą opcją byłoby wyłączenie gifów w ustawieniach konta.

Ehh, kolejny temat typu "Wezcie coś wywalcie, co z tego ze fajne i innym sie podoba, ja z jakiegos powodu nie moge tego miec, wiec nikt ma tego nie miec!". Damn, jak taką logikę można mieć...

Szczegolnie dziwna logika gdy ktos ma 500mb internetu :D

Ponieważ znowu mamy gifa w newsie o pokaźnym rozmiarze, poniżej tut jak wyłączyć gufy w newsach:

1. Pobieramy wtyczke uBlock Origin dla naszej przeglądarki

2. Klikamy na guziczek uBlocka w przeklądarce i wybieramy pipetkę do zaznaczania bloku

3. Zaznaczamy animowane badziewie z głównej a następnie kasujemy końcówkę:

Dla przykładu news z B&S > link gifa

||mmorpg.org.pl/system/posts/posters/000/019/797/medium/insta.gif?1452875169

Usuwamy końcówkę: posters/000/019/797/medium/insta.gif?1452875169 > ( zostaje nam tylko: ||mmorpg.org.pl/system/posts/)

Wuala, od dziś nie widzimy durnych gifów w postach, czasem durnych obrazków w newsach oraz reklam na stronie (jeśli ktoś chce wspierać serwis może wyłączyć blokowanie reklam na stronie )

Tak to wygląda :

HWGUGRz.jpg

Niezmiernie wracam się z prośbą do redaktorów mmorpg.org.pl o nie umieszczanie w newsów gifów z kilku powodów:

  1. http://mmorpg.org.pl/system/posts/posters/000/019/775/medium/insta.gif?1452699463 > waży ponad 5 MB !
  2. Niektórzy korzystają z internetu typu paluszek gdzie jest limitowany transfer, teraz wchodząc na stronie laduje mi sie 5 mb tylko 40 MB!
  3. Wygląda to okropnie
  4. Ponownie zżera to internet w telefanach!

Niestety tak jak pisałem wyżej, niektórzy muszą korzystać z takiego rodzaju internetu lub po prostu przeglądają serwis w pracy bądź szkole.