Organizacja Esportowa - wznowienie projektu

Witam.

Na wstępie opowiem jak to się +/- zaczęło :)

W listopadzie założyłem organizacje esportową i zacząłem szukać drużyn/graczy do najpopularniejszych gier esportowych. Zgłosiło się kilka drużyn/graczy i jakoś to starłem się ogarnąć żeby miało ręce i nogi, ale jak widać nie wyszło. Jednym z najważniejszych powodów dla którego gracze odchodzili to, że na start nie chciałem jednym zapłacić za grę. Bez przesady, że mam dawać pieniądze graczom , o których scena esportowa jeszcze nie słyszała i nic pod moją banderą jeszcze nie wygrali.

Najgorsze jest to, że przy projekcie cały czas siedziałem sam i było naprawdę ciężko, musiałem ogarnąć każdą drużynę, stronę, zapisywać na turnieje, szukać przyszłych sponsorów i do tego jeszcze życie prywatne.

Mimo wszystko chcę znów wznowić projekt i zacząć wszystko od początku, ale tym razem z ekipą.

Myślę, że na początku przyda się:

Webmaster [x]

Grafik [x]

Opiekun CS:GO [x]

Opiekun LoL [x]

Najbardziej na start poszukuje opiekunów sekcji. Nie musi to być CS:GO czy LoL jak wypisałem wyżej, może być Hearthstone, Starcraft, HotS itd. Żeby znów nie było za dużo na start to wybiorę tylko dwóch opiekunów na początek do dwóch sekcji. Reszta osób, które się zgłoszą, ale się nie dostaną bo ich sekcja się nie dostała to prosiłbym o stały kontakt ze mną, bo może w przyszłości dodam sekcję i będę poszukiwał opiekuna.

Od opiekuna sekcji będę wymagał:

- Dziennych raportów,

- Poszukiwanie nowych graczy jeżeli będzie brakowało w drużynie,

- Obserwowanie sceny esportowej danej gry (nie tylko największe ligi gdzie grają najlepsi gracze),

- Obserwowanie polskich streamerów, którzy mogli by w przyszłości pomóc nam w rozwinięciu organizacji,

- Opieka nad drużyną/graczami.

Co ja mogę zaoferować od siebie? Aktualnie niewiele, ale o tym wolę prywatnie z daną osobą porozmawiać.

To chyba tyle, mam nadzieję, że zgłosi się kilka osób.

Jeżeli ktoś chce się ze mną skontaktować to proszę o maila na PW.

Można też pisać na ten mail: contact@datezplayz.com

Pozdrawiam.

Bez początkowego wkładu finansowego nawet sie za to nie bierz. Szczególnie w takich grach jak cs;go, lol jeśli nie jest w stanie zapewnić graczom podstawowych rzeczy jak wyjazd na LAN etc. to wiesz. Nie ma sensu ściągać ludzi z łapanki, bo kazdy głupi może sobie gaming założyć i grać pod swoją nazwą, a zaporowi gracze, którzy faktycznie zyski mogą przynieść, nawet jeśli są to nieoszlifowane diamenty wymagają sporego wkładu finansowego. Do tego masz jeszcze tyle pod górkę, że chcesz to robisz w Polszy, gdzie mentalność graczy to śmiech na sali. Każą sobie płacić, a nawet nie wiedzą, że większość zagranicznych organizacji przez baaardzo długi czas ściągały jakiś % z wygranych od swoich graczy(prawilnie przypomnę, że w EU może ~5-6 gamingów jest faktycznie rentownych i są w stanie bez przekrętów się utrzymać). Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w przypadku SK Gaming było to 70% (ale oni płacili 400 euro miesięcznie), Reason 20%, Na'Vi 40%. Wiadomka, dostawało się sprzęt, jeździło się za "ich kasę" na LANy gdzie w sumie to była twoja kasa :P Pomijam jakie cyrki potrafią być w Polsce (np. mało znany przypadek noMERCY i Nostromo, gdzie 5 graczy miała kasę dostać, a koleś z pieniędzmi zaginął w akcji XD ).

Jeśli jednak Cię nie zniechęciłem to możesz do mnie napisać. Możliwe, że się na coś przydam ;)

Pomysł zacny, sam kiedyś planowałem zrobić coś podobnego.

Na początek potrzeba wypromować markę, jakaś chwytliwa nazwa i można zacząć coś działać. Ja osobiście proponowałbym zacząć od zorganizowania jakiegoś mini-turnieju, nawet bez nagród (ewentualnie jakieś symboliczne), jestem przekonany, że kilka osób na pewno chciałoby się zmierzyć z innymi. Jednak nie oszukujmy się proces "wyrabiania" marki trwa długo, no chyba, że tak jak Civil powiedział mamy nakłady finansowe, oczywiście nie mówię tu o 100 czy 200 złotych, do tego potrzeba naprawdę dużej gotówki / sponsorów, jednak wraz z zainteresowaniem graczy przyjdą i sponsorzy.

Wiadomo, można na start skleić jakiś tam zespół / zespoły i bawić się, po prostu sprawdzić się w roli organizatorów takiego przedsięwzięcia. Mogę w czymś pomóc, doradzić, podpowiedzieć, jednak aktualnie trochę słabo z czasem, ale jak coś to pisz śmiało.

Wydaje mi się kolego, że próbujesz zakładać jakąś organizacje od d*py strony. Można i tak, ale do tego trzeba pieniędzy, których nie masz, bo inaczej nie szukałbyś frajerów.

Postaw się w roli takiego opiekuna - ogarniasz drużynę za friko, a jak już uda im się wygrać coś to musisz im powiedzieć, że kasa idzie na rozwój organizacji i oni to mogą sobie dostać jakieś marne grosze. No i oczywiście szefu też dostanie pieniądze za to, że powołał do życia całą tą organizację. Nikt nie będzie marnował swojego czasu na taki interes.

Dwa - organizacja esportowa to już jest biznes. Biznes ma być dochodowy. Żeby ten biznes był dochodowy potrzeba dobrych graczy. Wystarczająco dobrzy gracze chcą pieniędzy, a jak nie to sami sobie będą grać albo znajdą sobie kogoś kto im sypnie kasą. Natomiast, żeby pograć dla zabawy to nie potrzeba żadnych organizacji. Sponsorzy natomiast nie spojrzą na organizację założoną przez nieznaną osobę z jakimiś przypadkowymi graczami. No, chyba, że masz bogatego wujka, który Cię lubi i nie ma problemu z wydaniem paru tysięcy w niepewny interes.

Moja opinia jest taka - dąż to założenia organizacji e-sportowej, ale zacznij od podstaw.

Wpierw wyrób sobie markę jako gracz. Wygraj jakiś turniej, stań się rozpoznawalny na skalę kraju. Drużyna Cię spowalnia ? Podszkól ich albo podziękuj za współpracę i szukaj ludzi grających na Twoim poziomie. Stań się menedżerem drużyny (być może i również kapitano-trenerem, ale to niekoniecznie). Jak trzeba to nawet znajdź gracza na swoje miejsce, samemu będąc rezerwą i zajmij się menadżerowaniem. Jak ogarniesz do tego punktu to myślę, że dalej będziesz już sam wiedział co robić.

Powodzenia

Witam.

Na wstępie opowiem jak to się +/- zaczęło :)

W listopadzie założyłem organizacje esportową i zacząłem szukać drużyn/graczy do najpopularniejszych gier esportowych. Zgłosiło się kilka drużyn/graczy i jakoś to starłem się ogarnąć żeby miało ręce i nogi, ale jak widać nie wyszło. Jednym z najważniejszych powodów dla którego gracze odchodzili to, że na start nie chciałem jednym zapłacić za grę. Bez przesady, że mam dawać pieniądze graczom , o których scena esportowa jeszcze nie słyszała i nic pod moją banderą jeszcze nie wygrali.

Najgorsze jest to, że przy projekcie cały czas siedziałem sam i było naprawdę ciężko, musiałem ogarnąć każdą drużynę, stronę, zapisywać na turnieje, szukać przyszłych sponsorów i do tego jeszcze życie prywatne.

Mimo wszystko chcę znów wznowić projekt i zacząć wszystko od początku, ale tym razem z ekipą.

Myślę, że na początku przyda się:

Webmaster [x]

Grafik [x]

Opiekun CS:GO [x]

Opiekun LoL [x]

Najbardziej na start poszukuje opiekunów sekcji. Nie musi to być CS:GO czy LoL jak wypisałem wyżej, może być Hearthstone, Starcraft, HotS itd. Żeby znów nie było za dużo na start to wybiorę tylko dwóch opiekunów na początek do dwóch sekcji. Reszta osób, które się zgłoszą, ale się nie dostaną bo ich sekcja się nie dostała to prosiłbym o stały kontakt ze mną, bo może w przyszłości dodam sekcję i będę poszukiwał opiekuna.

Od opiekuna sekcji będę wymagał:

- Dziennych raportów,

- Poszukiwanie nowych graczy jeżeli będzie brakowało w drużynie,

- Obserwowanie sceny esportowej danej gry (nie tylko największe ligi gdzie grają najlepsi gracze),

- Obserwowanie polskich streamerów, którzy mogli by w przyszłości pomóc nam w rozwinięciu organizacji,

- Opieka nad drużyną/graczami.

Co ja mogę zaoferować od siebie? Aktualnie niewiele, ale o tym wolę prywatnie z daną osobą porozmawiać.

To chyba tyle, mam nadzieję, że zgłosi się kilka osób.

Jeżeli ktoś chce się ze mną skontaktować to proszę o maila na PW.

Można też pisać na ten mail: contact@datezplayz.com

Pozdrawiam.