Czy taki zestaw PC jest w porządku?

Siema. Aktualnie staram się zarobić na sprzęt PC, jednak zastanawiam się, czy takie połączenie mojego procesora i karty graficznej będzie w porządku?

Ponieważ pieniądze na płytę i procesor będzę miał już w tym miesiącu, dlatego szukam dobrej karty graficznej ?

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Procesor: i5 4690 ( lepsze K czy bez K? ) 3,5 GHz

Zastanawiam się nad :

Karta graficzna Nr.1 : MSI Radeon R9 380, 2GB GDDR5 (256 Bit), ale słyszałem, że gość miał procesor 4,4 GHz i miał za słaby procek do tej karty

Karta graficzna Nr.2 : Msi Radeon R9 270X 2GB

Dokupuję jeszcze pamięć

GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

Zasilacz mam myślę okej : 620 W

Jakieś propozycję co lepsze, sugestie , wady zalety lub opinie i doświadczenie - mile widziane.

1.

Procesor: i5 4690 ( lepsze K czy bez K? ) 3,5 GHz

2.

Zastanawiam się nad :

Karta graficzna Nr.1 : MSI Radeon R9 380, 2GB GDDR5 (256 Bit),

3.

 ale słyszałem, że gość miał procesor 4,4 GHz i miał za słaby procek do tej karty

4.

Dokupuję jeszcze pamięć

GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

1. lepsze są z K bo to wersje odblokowane czyli możesz je podkręcać wersje bez K mają blokadę i nie wyciągniesz z nich więcej mocy.

2. lepiej dopłać 100zł na wersję 4GB to wystarczy ci na dłużej wiem co mówię.

3. taktowanie to nie wszystko. to tylko jeden z wielu czynników wpływających na wydajność procesora i do tego nie najważniejszy.

4. 4GB to nie za mało???? nie pozwoli ci to grać w nowe gry. 8GB to minimum w tych czasach.

Co do 4 GB RAMu to póki co wystarczająco, bo potrzebuję tylko do odpalenie kompa. Bedę jechał na starej karcie graficznej, póki nie uzbieram na nowa. A te kostki ramu co mam są za stare i nie pasują do nowej płyty.

PS. Ta płyta ma 11 lat.

Co do punktu 1, zastanawiam się nad kupnem K, ale nie chce nic popsuć poprzez podkręcanie + jest to 100 złotych więcej

co do podkręcania to wypadało by dać ze 100zł na chłodzenie inne niż box by go nie usmażyć jak boczku na patelni :)

najgorszy jest płyta , procek i grafika. bo ram zawsze można drugą kostkę kupić taką samą i już masz z 4GB , 8GB.

a jaką obudowę masz do tego. bo takie stare bez wentylatorów to jest najgorszy wybór jaki możesz sobie zrobić. nie dość że głośno będzie pracować komputer to jeszcze w wysokich temperaturach.

Obudowa to Step207,

A co do procesora bez K to wystarczy? Nie streamuję ani nie nagrywam, planuję jedynie naukę w programie modelowanie 3D.

Polecam R9 380. Procesor nie ogranicza karty graficznej... A już na pewno nie powinieneś się tym zamartwiać mając i5 :o

Co do procesora z k. Jeśli nie masz zamiaru go kręcić to nie bierz. W dodatku podkręcanie na boxowym chłodzeniu raczej mija się z celem. A dodatkowe chłodzenie to kolejny wydatek. Do gier spokojnie wystarczy i5 bez k.

Dzięki wielkie za potrwierdzenie. Obawiałem się, że zjadę sobie kompa na którego i tak już długo zbieram.

obudowę se zmień :) umili ci pracę bo nie będzie ci ryczał komp jak formuła 1 na torze ;)

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m25-pure-black-bt-m25-usb-3-0-spc106-647845/

coś taniego a jest nie złe.

Jak nie znasz sie na podkręcaniu procesorow, nie bedziesz mial odpowiedniej obudowy ktora zapewni ci dobra cyrkulacje powietrza, dodatkowego chlodzenia na proca bierz bez K. Po prostu procesor z K moze ci dłużej służyć bo masz mozliwosci podkrecania go. Chociaz(w moim osobistym odczuciu) 4 generacja procesorow nie kreci sie jakos specjalnie mocno.

Co do grafiki jednak postaraj sie doinwestowac z R9 380 4GB. Obecnie 2GB to juz malo na dzisiejsze gry :).

Siema. Aktualnie staram się zarobić na sprzęt PC, jednak zastanawiam się, czy takie połączenie mojego procesora i karty graficznej będzie w porządku?

Ponieważ pieniądze na płytę i procesor będzę miał już w tym miesiącu, dlatego szukam dobrej karty graficznej ?

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Procesor: i5 4690 ( lepsze K czy bez K? ) 3,5 GHz

Zastanawiam się nad :

Karta graficzna Nr.1 : MSI Radeon R9 380, 2GB GDDR5 (256 Bit), ale słyszałem, że gość miał procesor 4,4 GHz i miał za słaby procek do tej karty

Karta graficzna Nr.2 : Msi Radeon R9 270X 2GB

Dokupuję jeszcze pamięć

GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

Zasilacz mam myślę okej : 620 W

Jakieś propozycję co lepsze, sugestie , wady zalety lub opinie i doświadczenie - mile widziane.