Nowy komputer

Witam. Po 6 latach mój stary złom przestał już uciągać cokolwiek więc zamierzam zakupić nowy sprzęt. Postanowiłem wydać na ową maszynę 2800zł i w tym momencie pojawia się pytanie:
Czy ten zestaw będzie odpowiedni?
http://www.morele.net/inventory/info/obtAMs/
Może nie jestem totalnym laikiem w temacie, aczkolwiek opinia ekspertów na 100% się przyda.
Mam też zapytanie czy obudowa jest odpowiednia do tego zestawu bo mam pewne wątpliwości
Z góry dzięki.

Wydaje się ok. Ale ja bym zmienił grafikę(znaczy nie wiem w co chcesz grać) na R9 380 z 4GB. Obecnie 2GB to juz za malo....

Moim głównym celem jako gra wydaje się być ESO. Nie zależy mi na graniu na ULTRA. Jeśli większość obecnie wydanych gier i tych nadchodzących odpali na medium-high to będę usatysfakcjonowany.

Wydaje się ok. Ale ja bym zmienił grafikę(znaczy nie wiem w co chcesz grać) na R9 380 z 4GB. Obecnie 2GB to juz za malo....

Popieram i dał bym zasilacz z 500 lub 550.

Ale koszt ci wzrośnie o dwie stówy gdzieś, więc ten co złożyłeś, biorąc pod uwagę cięcia kosztów jest dobry. Sam mam tą obudowę na jednym z kompów w domu i miejsca w niej nie brakowało jakoś, ani sama jakość materiału jak na tą cenę również nie budziła zastrzeżeń.

Ewentualnie jeszcze zamieniłbym zasialcz na:

Spoiler
<div class="ipsSpoiler_contents">
	<p>
		<a href="http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-vl1-500-622218/" rel="external nofollow">http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-vl1-500-622218/</a>
	</p>
</div>

lub na odrobine droższy z lekkim zapasem:

Spoiler
<div class="ipsSpoiler_contents">
	<p>
		<a href="http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-550w-80plus-120mm-fan-cp-9020097-eu-649048/" rel="external nofollow">http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-550w-80plus-120mm-fan-cp-9020097-eu-649048/</a>
	</p>
</div>

Jeżeli kupujesz na morele.net to przy zamawianiu (w koszyku, na samym dole znajduje się takie coś jak "Wpisz kod promocyjny") wstukaj ten kod: VXW8NJNXKE, a dostaniesz montaż za darmo i wysyłkę za 1 zł ; )

@OGHR3N
Tak, wiem. Tylko jak już złożyłem koszyk i zapisałem to uwzględniło te 8 dyszek.

...

Rozważ dysk SSD, co Ci po 1 TB? Jeśli nie kolekcjonujesz filmów i seriali to 250 powinno Ci wystarczyć, a komfort użytkowania pc znacznie wzrośnie. Z budżetowych tanich SSD polecam: http://allegro.pl/dysk-ssd-crucial-250gb-2-5-sata-seria-bx100-i5975828449.html Eventualnie Samsung 850 EVO ale one ostatnio podrożały i chodzą w granicach 400zł.

Rozważ dysk SSD, co Ci po 1 TB? Jeśli nie kolekcjonujesz filmów i seriali to 250 powinno Ci wystarczyć, a komfort użytkowania pc znacznie wzrośnie. Z budżetowych tanich SSD polecam: http://allegro.pl/dysk-ssd-crucial-250gb-2-5-sata-seria-bx100-i5975828449.html Eventualnie Samsung 850 EVO ale one ostatnio podrożały i chodzą w granicach 400zł.

250GB to w moich odczuciach dużo za mało. Samo Elder Scrolls Online zajmuje ponad 100 więc zostanę jednak przy 1tb

Twoja strata :) Pamiętaj, że dysk twardy wpływa praktycznie na wszystko, od prędkości ładowania windowsa, poprzez wczytywanie gier itd. Rób jak uważasz, ale ja bym w życiu nie dał za to 2.8 tyś. nie w tych czasach.

Jeśli nie zamierzasz nic zmieniać to może być, ja bym jednak pomyślał nad zmianą zasilacza na mocniejszy i jakąś grafikę z 4GB (skłaniał bym się ku gtx 960), o ile możesz trochę dołożyć.

Napiszę na moim przykładzie gry obciążają mi procka w ~70% i grafikę w 100% xD, jeśli myślisz przyszłościowo to starczy ci na dłużej ta 4GB, żebyś pograł w zadowalających warunkach.

Ewentualnie rozważ opcje dobierania kaski na dysk Ssd. sam jak dostałem swojego samsung 850 pro 256GB to byłem zdumiony że system (od chwili pokazania się znaczka systemu oznaczającego ładowanie się systemu po pełne jego załadowanie (czyli że dysk już śpi i nic nie robi)) ładuje się w 6 sec :D (mam i tego ssd i starego HDD 1TB) oczywiście tego co ja mam nie kupisz ale są tanie bardzo szybkie dyski ssd za 250zł około

Ewentualnie rozważ opcje dobierania kaski na dysk Ssd.  sam jak dostałem swojego samsung 850 pro 256GB to byłem zdumiony że system (od chwili pokazania się znaczka systemu oznaczającego ładowanie się systemu po pełne jego załadowanie (czyli że dysk już śpi i nic nie robi)) ładuje się w 6 sec  (mam i tego ssd i starego HDD 1TB)

Dokładnie, od kiedy mam SSD nie wyobrażam sobie powrotu do HDD :) Jeśli HDD to tylko jako magazyn na mało używane pliki. W dzisiejszych czasach kupowanie HDD pod system to wywalanie kasy w błoto, ale to nie moja kasa ;D

Jeśli jednak ktoś nie ma kasy i trzyma się budżetu to lepiej oszczędzić na jakimś ssd niż grafie bądź procku, nie wiem jak teraz, ale wcześniej pisało się że ssd szybciej się zużywają, więc jak ktoś dużo pobiera/wysyła i potrzebuję miejsca to lepszy hdd do tego.

Na swoim przykładzie często zdarza się że mam 100gb miesięcznie plus dobre gry teraz zajmują pośrednio 50GB po instalacji i z tego 250 to po miesiącu może zabraknąć miejsca, ssd można zawsze dokupić później

Widzę, że sam masz HDD może dlatego tak piszesz :) Osobiście wolałbym już chyba kupić procesor z niższej półki (100-200zł) niż powrócić do starego HDD. U kolegi będzie to samo, tj. wyda 2.8 tyś. a dysk będzie tak zwanym wąskim gardłem które nie pozwoli mu w pełni się cieszyć możliwościami komputera. Jak miejsca brakuje zawsze może starego HDD podpiąć, podejrzewam, że z 200-300 GB miał :)

Averdon pisałeś że masz stary komputer ( nie pozbyłeś się go jeszcze ? ) więc może coś z niego da się wyciągnąć do nowego kompa a w zamian dołożyć do czegoś innego. Sprawdź złącza w napędzie czy będą pasować do nowej płyty, stara obudowa też powinna dać radę jak dołożysz do niej 1-2 wentylatory ( jeśli jet bez dodatkowych ).

FraMat ale pierdzielisz farmazony że zwykły dysk nie pozwoli mu cieszyć się z możliwości komputera. SSD wpłynie tylko na szybkość uruchamiania systemu, programów i wczytywania lokacji w grze ale to procek i karta grfiki odpowiadają za ilość fps w grze, czasy gdy gry intensywnie korzystały z dysku minęły i nic na razie nie zapowiada powrotu do tych czasów.

Cytata z innego forum: ,,SSD nie zwiększy ci ilości FPS w grze.
Wszystkie tekstury do danej lokacji są ładowane w trakcie wczytywania poziomu albo do pamięci karty, albo do pamięci RAM komputera (wyjątek stanowi przypadek, gdy zarówno pamięć RAM w karcie jak i ogólna w kompie są zapełnione. W obecnych czasach jednak jest to rzadkość, ponieważ karta o małej mocy prędzej nie wyrobi się z obliczeniami, aniżeli skończy jej się pamięć VRAM).

Obecnie gry projektuje się tak, aby jak najrzadziej odwoływały się do dysku. Powodem takiego postępowania jest maksymalne ograniczenie negatywnego wpływu jaki ma on na rozgrywkę (im krótsze wczytywanie nowego levelu tym lepiej). Dodatkowo obecne komputery mają na tyle szybkie dyski HDD, oraz pojemne pamięci VRAM/RAM, że doczytanie kilku MB tekstur nie stanowi wielkiego problemu. Tak więc, nawet jeżeli danej tekstury nie ma w pamięci jej doczytanie nie jest wstanie wpłynąć w znaczący sposób na generowany FPS. "

No masz rację desperat że nie wpływa to na FPS bo to nie te czasy kiedy bardzo istotny był duży plik stronnicowania bo ram był wolny i miał małą pojemność.

Up dokładnie, u mnie system na stacjonarnym uruchamia się koło 20s, jakoś to przeboleje :), za to w latopie 6s przy zwykłym dysku, więc tekst w stylu oszczędzić na procku i brać sdd to najnormalniejszy farmazon, jak pisałem wcześniej sdd może dokupić zawsze później jak mu będzie to bardzo przeszkadzało.

Na dysk patrzy się na końcu, procek, ram i grafa to najważniejsze rzeczy i na nich nie należy oszczędzać, o komforcie jak ktoś ma jeszcze jakieś pieniądze można pomyśleć później, wszak lepiej coś dokupić, niźli wymieniać zaraz procesor !

Widzę, że sam masz HDD może dlatego tak piszesz  Osobiście wolałbym już chyba kupić procesor z niższej półki (100-200zł) niż powrócić do starego HDD. U kolegi będzie to samo, tj. wyda 2.8 tyś. a dysk będzie tak zwanym wąskim gardłem które nie pozwoli mu w pełni się cieszyć możliwościami komputera. Jak miejsca brakuje zawsze może starego HDD podpiąć, podejrzewam, że z 200-300 GB miał 

Lol. SSD kosztem procka? Nigdy. Na SSD można sobie dozbierać i dokupić później, zwłaszcza, że 250 GB w obecnych czasach to tyle, co nic. System + podstawowy soft. Tak więc w budżecie autora optymalnym wyborem będzie pozostanie przy HDD 1 GB z możliwością dokupienia w przyszłości SSD.

Vences niech zgadnę też jedziesz na HDD ? Tak jak pisałem w dzisiejszych czasach kupowanie HDD pod system to trochu jak wywalanie pieniędzy w błoto.

SSD 250 GB starcza spokojnie, o ile nie jest kolekcjonerem filmów, lub nie gra w 4-5 tytułów jednocześnie. Kupowanie pierw HDD by później dokupić SSD to trochę zabieranie się od d*py strony :) Bo raz, że trafi na tym komfort pracy: wczytywanie się systemu, gier, nawet przeglądarka... wszystko będzie zauważalnie wolniej startowało. Sporo gier jak np. TERA muli się przy doczytywaniu tekstur z hdd przy większej ilości postaci, hdd stanowić będzie więc również w tym przypadku "wąskie gardło" tego "nowego" pc. Do tego później czeka go nieuchronny format dysku (chociaż niektórzy to lubią) . Różnica między SSD 250, a tym mułem 1TB to 100zł a komfort pracy na komputerze wzrasta o 100% .

"procek, ram i grafa to najważniejsze rzeczy" - widać po twoim pc ;) Tylko pytanie brzmiało nie jak wycisnąć największą ilość FPS ale ale o ogólny komfort i gry chodzące na medium-high.

Przeczytaj jego pierwsze zdanie (autora tematu), a później jeszcze raz aż zrozumiesz o co chodziło, bo na pewno nie o szybkość doczytywania map :), ja z tobą kończę dyskusję :).

Co do mojego pc cieszę się bardzo, że zamiast brać GTX 750ti skombinowałem trochę więcej i wziąłem gtx-a 950, a nie posłuchałem kogoś takiego jak ty z tym ssd xd, nie wiem jak ja mogę przeżyć to dłuższe ładowanie map, kosztem tych kilkunastu fpsów więcej.

Miał bym też mniej problemów z grami, bo mam ich tyle, że normalnie nie wiem czasem za co się brać i co instalować, a tak to bym miał tylko kilka.

Z cała pewnością plusem by było ich szybkie instalowanie i odinstalowywanie w celu pogrania w co innego, w sumie fajnie bo mógłbym po kilka razy pobierać tą samą pozycję - sarkazm mode off prosie

ps ma 2800 do wydania, dysk 250gb sdd ile kosztuje? i teraz powiedz mu jaki procesor ma kupić, żeby powiedzmy znowu mu starczyło na 5lat, ręce opadają na takich ludzi co kupują ssd kosztem PROCKA lub grafiki XD

ps2 mam obecnie luzem 400 stówki i wole dołożyć by wymienić monitor niż kupić ssd i TAK mam ssd w pracy, więc wiem z czym to się je - śmiechłem