Komputer, co zmienić co dodać?

Siemanko otóż mam już leciwego pcta którego chciałbym ulepszyć i tu pojawia sie pytanie co dokupić co zmienić itp. moje parametry to

Procesor AMD phenom 2 x4 965 3.4 ghz

Karta Gigabyte geforce gtx 650 2gb

Ram Goodram 2x2 ddr3 1333mhz

Płyta główna gigabyte ga-880gma ud2h

Według mnie to wszystko. Są to bardzo stare podzespoły, żebyś odczuł jakiś sensownie zauważalny efekt, to musiałbyś wymienić wszystko. Czyli musisz kupić całkowicie nowa jednostkę centralną, wymiana wiele nie da, ale jak już zależy nawet na minimalnym wzroście, to głownie karta graficzna i procek i dołożenie co najmniej 2gb ramu. Ale jeśli mowa o karcie graficznej, musisz podać jaki masz zasilacz, bo to jest istotne.

Hmm zasilacz to chyba 500w ale firmy nie pamiętam,, ale jak już to kupiłbym nowy, ogólnie mam też dysk z starego laptopa (bo mój się zjarał),i niektóre gry sie wolno wczytują i mają też spadki fps przy ładowaniu obszaru. I tu pytanie czy podkręcenie procka kupienie z 8 gb ramu i nowy dysk poprawią trochę osiągi ?

Daj procka na 4,0 dokup ramu do 8Gb, i wymień grafikę na 960. (nie 380 pomimo że wydajniejsza w tej samej cenie bo bardziej obciąża procesor)

ramy kupione, kupiłem też dysk i teraz zostaje tylko dokupić chłodzenie podkręcić procka i nową kartę, a co do zasilacza nabyć nowy ? czy ten wystarczy

Zależy jakiej firmy. otwórz kompa i zrób zdjęcie naklejki.

Zasilacz jest chiefteca , ogólnie wyjąłem stare ramy i kupiłem 2x4 1600mhz i muszę przyznać że różnica jest ogromna

Cheftec to raczej dobra firma. Ale kto inny się wypowie.

Zasilacz ok, jeszcze dokup resztę i w sumie starczy raczej nic więcej nie wyciśniesz.

Siemanko otóż mam już leciwego pcta którego chciałbym ulepszyć i tu pojawia sie pytanie co dokupić co zmienić itp. moje parametry to

Procesor AMD phenom 2 x4 965 3.4 ghz

Karta Gigabyte geforce gtx 650 2gb

Ram Goodram 2x2 ddr3 1333mhz

Płyta główna gigabyte ga-880gma ud2h