Czy podzespoły do siebie pasują?

Cześć wszystkim,

Zdecydowałam się na złożenie komputera stacjonarnego (od zera, bo teraz używam laptopa). Boję się, czy wszystkie części będą pasować. Sprawdziłam podstawowe rzeczy typu chipset, ale nie wiem, czy czegoś nie pominęłam. Czy ktoś mógłby skonfrontować moje wątpliwości z rzeczywistością? Oto mój zestaw:

CPU: Intel Core i5-6500

GPU: nVidia GeForce GTX 970

mobo: MSI B150M PRO-VDH (z obsługą RAMu DDR4)

RAM: Kingston DDR4 2x8GB 2133MHz CL14 HyperX FURY 1.2V

HDD: SEAGATE ST1000VX000 (SATA3)

Zasilacz: Fortron FSP W 90+ 80PLUS GOLD

Obudowa: Thermaltake Versa H23

Monitor: Samsung LS22E390HS/EN

Myszka i klawiatura- przewodowe, przez USB

Nawet jeśli wszystko pasuje, a zmiana części zestawu lub całkowita jego zmiana (przy podobnym budżecie, ok. 4 700 zł) będzie dobrym pomysłem, jestem otwarta na propozycje.

Z góry wielkie dzięki ^^

Lepiej zastosować 4x4gb ramu.

mobo obsługuję duala to nie socket 2011 lub 1366 żeby bawić się w quady (ramów) ... 2x8 jest jak najbardziej wystarczające zwłaszcza, że nie będzie o/c.

jeżeli jest to forton 700W to zdeeecydowanie za dużo to nie sprzęt pod sli/cf, 500W gold lub coś koło tego wystarczy.

Pudło może być jak dobrze umiejscowisz wentyle będzie dobrze.

Zamień 970 na 390. Ta sama cena a więcej mocy.

Cześć wszystkim,

Zdecydowałam się na złożenie komputera stacjonarnego (od zera, bo teraz używam laptopa). Boję się, czy wszystkie części będą pasować. Sprawdziłam podstawowe rzeczy typu chipset, ale nie wiem, czy czegoś nie pominęłam. Czy ktoś mógłby skonfrontować moje wątpliwości z rzeczywistością? Oto mój zestaw:

CPU: Intel Core i5-6500

GPU: nVidia GeForce GTX 970

mobo: MSI B150M PRO-VDH (z obsługą RAMu DDR4)

RAM: Kingston DDR4 2x8GB 2133MHz CL14 HyperX FURY 1.2V

HDD: SEAGATE ST1000VX000 (SATA3)

Zasilacz: Fortron FSP W 90+ 80PLUS GOLD

Obudowa: Thermaltake Versa H23

Monitor: Samsung LS22E390HS/EN

Myszka i klawiatura- przewodowe, przez USB

Nawet jeśli wszystko pasuje, a zmiana części zestawu lub całkowita jego zmiana (przy podobnym budżecie, ok. 4 700 zł) będzie dobrym pomysłem, jestem otwarta na propozycje.

Z góry wielkie dzięki ^^