Kilka pytań o własny portal internetowy, konkretny projekt

Hej wszystkim,

Z góry zaznaczę ze nie jest to temat kolejnego 12 latka, który stwierdził że zrobi grę internetowa :D

Otóż lat na karku mam troszkę więcej i niedawno pojawił mi się w głowie dość świetny pomysł na możliwie dobrze prosperujacy portal internetowy. Niestety będę pisał enigmatycznie, bo jest to unikalny pomysł i nie chciałbym go przypadkiem podać na tacy komu innemu.

Niestety największa wada jest fakt iż jestem jedynie użytkownikiem komputera, Max moich zdolności to postawienie systemu. W związku z powyższym wykonanie strony chciałbym komuś zlecić, a samemu możliwe nauczyć się tylko codziennego jej użytku. Więc w tym miejscu rodzi się pierwsze pytanie - czy takie zamierzenie może wypalić?

W związku z tym, iż mój pomysł jest serio unikalny i może nie będzie żyła złota, ale na pewno jakimś przychodem, obawiam się zaufać jakiemuś web designerowi... Czy da się z takim człowiekiem podpisać coś na zasadzie umowy o konkurencji?

Co więcej ile mogę się spodziewać za wykonanie strony i roczne utrzymanie serwera? Jeśli chodzi o odnośnik czego wymagam, to sam szkielet byłby dość podobny do za 10 groszy. Nie sugerujcie się bo w założeniu portal będzie zupełnie inny. Chodzi mi tylko o poglądowe przedstawienie jak to miałoby wyglądać. Wiem że jest to "poslin palec i wystaw na wiatr", ale chciałbym wiedzieć czy to jest sprawa bardziej 5000zl czy 500zl.

Kolejne pytanie. Na stronie miałaby istnieć możliwość zakupu żetonów na ten portal. Wiem że większość gier online korzysta z podobnego silnika, który sam z siebie ogarnia wszelkie formy płatności od przelewu, przez PayPal aż po SMS. Wiecie może jakiej prowizji może chcieć taki silnik?

Cóż w związku ze straszliwym jet lagiem to moje pytania na teraz, byłbym strasznie wdzięczny gdyby ktoś mi w tym pomógł :)

Pozdrawiam

T.

 Niestety największa wada jest fakt iż jestem jedynie użytkownikiem komputera,  Max moich zdolności to postawienie systemu. W związku z powyższym wykonanie strony chciałbym komuś zlecić,  a samemu możliwe nauczyć się tylko codziennego jej użytku.  Więc w tym miejscu rodzi się pierwsze pytanie - czy takie zamierzenie może wypalić?

Większość stron tak działa, więc dlaczego nie? Większe serwisy / sklepy itp zatrudniają informatyków do obsługi ale nad pojedynczą stroną powinieneś bez problemu zapanować :P

W związku z tym,  iż mój pomysł jest serio unikalny i może nie będzie żyła złota,  ale na pewno jakimś przychodem,  obawiam się zaufać jakiemuś web designerowi...  Czy da się z takim człowiekiem podpisać coś na zasadzie umowy o konkurencji?

Na 90% nie. Jakbyś to sobie wyobrażał? Jedyne co przychodzi mi do głowy to patent, ale to kosztuje całkiem sporo, z tego co mi wiadomo. Najlepiej udać się do prawnika.

Co więcej ile mogę się spodziewać za wykonanie strony i roczne utrzymanie serwera? Jeśli chodzi o odnośnik czego wymagam,  to sam szkielet byłby dość podobny do za 10 groszy. Nie sugerujcie się bo w założeniu portal będzie zupełnie inny.  Chodzi mi tylko o poglądowe przedstawienie jak to miałoby wyglądać. Wiem że jest to "poslin palec i wystaw na wiatr",  ale chciałbym wiedzieć czy to jest sprawa bardziej 5000zl czy 500zl.

Stworzenie prostej strony (strony, galerie, newsy, kontakt) to koszt 1500-2000 zł. Możesz szukać tańszych ofert (freelancerzy itp.). Design nie ma tu dużego znaczenia, chyba że będziesz oczekiwał fajerwerków - wtedy koszt rośnie dosyć szybko. Utrzymanie takiego serwisu to ~50 zł domena + 100 - 200 zł serwer ROCZNIE (zakładam, że to mała - średnia strona, nie jakiś potwór).

Kolejne pytanie. Na stronie miałaby istnieć możliwość zakupu żetonów na ten portal.  Wiem że większość gier online korzysta z podobnego silnika,  który sam z siebie ogarnia wszelkie formy płatności od przelewu,  przez PayPal aż po SMS.  Wiecie może jakiej prowizji może chcieć taki silnik? 

Nie wiem za bardzo o jaki 'gotowy silnik' Ci chodzi, ale wszelakie dotPaye, PayPale, cashBille itp. posiadają gotowe skrypty, które można wdrożyć na stronę. Ogólnie podpięcie płatności pod stronę podniesie jej koszt, ale nie w jakimś znaczącym stopniu.

Ciężko jednoznacznie powiedzieć, gdyż nie chcesz podać żadnych szczegółów.

To tyle chyba :)

Pozdro.

Hej wszystkim,

Z góry zaznaczę ze nie jest to temat kolejnego 12 latka, który stwierdził że zrobi grę internetowa :D

Otóż lat na karku mam troszkę więcej i niedawno pojawił mi się w głowie dość świetny pomysł na możliwie dobrze prosperujacy portal internetowy. Niestety będę pisał enigmatycznie, bo jest to unikalny pomysł i nie chciałbym go przypadkiem podać na tacy komu innemu.

Niestety największa wada jest fakt iż jestem jedynie użytkownikiem komputera, Max moich zdolności to postawienie systemu. W związku z powyższym wykonanie strony chciałbym komuś zlecić, a samemu możliwe nauczyć się tylko codziennego jej użytku. Więc w tym miejscu rodzi się pierwsze pytanie - czy takie zamierzenie może wypalić?

W związku z tym, iż mój pomysł jest serio unikalny i może nie będzie żyła złota, ale na pewno jakimś przychodem, obawiam się zaufać jakiemuś web designerowi... Czy da się z takim człowiekiem podpisać coś na zasadzie umowy o konkurencji?

Co więcej ile mogę się spodziewać za wykonanie strony i roczne utrzymanie serwera? Jeśli chodzi o odnośnik czego wymagam, to sam szkielet byłby dość podobny do za 10 groszy. Nie sugerujcie się bo w założeniu portal będzie zupełnie inny. Chodzi mi tylko o poglądowe przedstawienie jak to miałoby wyglądać. Wiem że jest to "poslin palec i wystaw na wiatr", ale chciałbym wiedzieć czy to jest sprawa bardziej 5000zl czy 500zl.

Kolejne pytanie. Na stronie miałaby istnieć możliwość zakupu żetonów na ten portal. Wiem że większość gier online korzysta z podobnego silnika, który sam z siebie ogarnia wszelkie formy płatności od przelewu, przez PayPal aż po SMS. Wiecie może jakiej prowizji może chcieć taki silnik?

Cóż w związku ze straszliwym jet lagiem to moje pytania na teraz, byłbym strasznie wdzięczny gdyby ktoś mi w tym pomógł :)

Pozdrawiam

T.