Czy warto ? A jak tak to dlaczego

Witam wszystkich serdecznie !

Otóż ostatnimi czasy myślałem nad jakąś grą MMORPG, w której spędzę lata gry. Wiele tytułów przejrzałem, ale niedawno zauważyłem na yt właśnie TESO i zaciekawił mnie ten tytuł. Może coś powiecie mi o nim więcej o ty tytule ? Jak wygląda end game, czy gra warta swoich pieniędzy, gdzie można kupić najtaniej ?

Czekam na wasze zdania i opinie.

Pozdrawiam,

Wypiszę w punktach bo będzie mi wygodniej

1. End-game:

- dungeony hard mode (veteran)

- raidy (12-sobowe)

- PvP podobne (ale lepiej zrobione) do tego z GW2, czyli sojusz kontra sojusz kontra sojusz

- bardzo przychodowy craft

2. Ogólne zalety

- craft jest zrobiony wyśmienicie

- brak schematów jeśli chodzi o budowanie klasy (mag w ciężkiej zbroi? czemu nie?)

- PvP jest zrobione tak, że trzeba się trochę namęczyć by ogarnąć

- bossowie na dungeonach są zrobieni ciekawie (mówię o veterańskich ponieważ na poziomie zwykłym nie są już tak bardzo "specjalni", ale zdarzają się perełki)

- bardzo ciekawa fabuła

3. Wady

- tymczasowo problemy z serwerami PvP (lagi)

- wiadomo, są lepsze i gorsze buildy, przez co Twoja wymarzona postać może być słabsza (ale nie dużo) od obecnej mety- ja zawsze mam to gdzieś bo różnice nie są duże

- wbijanie poziomów może być dla niektórych nużące, ale mi podoba się że zrobili to za pomocą krótkich wątków fabularnych + główny, długi

Grałem miesiąc przed B2P pierwszego dnia mi się nie spodobało, a następne 24 dni było super (5 było epickie!).

Potem musiałem się rozstać z tą genialną produkcją aż na 3 tygodnie bo nie chciałem kupować PRE-PAID 60 dni.

Każdego dnia odliczałem ile zostało do 17 marca...

Moja ocena:

Grafika: Low - Taka jak High w Oblivonie, Medium - High w Skyrim, High - High w TESO, nic dodać nic ująć (nie umiem ocenić, co kto lubi)

Optymalizacja: Rzadkie lagi, można grać spokojnie nawet na masowym PVP, czaspem tylko drobna ścinka 9/10

PvE: Ciekawe, dużo niespotykanych w poprzednich TES stworzeń. Nieco mniej czuć moc ciosu. 7,5/10

PvP: Masówki, epickie uczucie jak niszczysz w pył mury, albo strzelasz w twarz tańczącego na murach norda z balisty . (Tak, jest broń oblężnicza!) 9/10

Questy: Bardziej przejmujące niż te w Skyrim, np. Khajiicka rodzina uprawia trzcinę cukru księżycowego, w pożarze ginie ojciec, a reszta trafia za kratki za to że on przerobił księzycowy cukier na skoome (narkotyk). Idealnie zrobione nawet płaczące khajiity i te gesty... Po prostu super. 10/10

Inne ciekawe rzeczy:

- Rożne czynności naszej postaci przez komendy np. ./eat - je , ./dance - tańczy taniec swojej rasy , ./dancenord/dancekhajiit - tańczy taniec norda/khajiita , ./sit1-6/chair - siada w danej pozie lub na krześle , ./drink1/2 - pije 1 - piwo/2 - wino , /dancedrunk - taniec pijaka! , postać może też grać na lutni i bębnach ./lute - gra na lutni losową pieśń , ./drum - gra na bębnie rytm

- Wampiryzm i Likantropia (Wilkołaczyzm) - możesz się zarazić nawet od innych graczy

OCENA KOŃCOWA:

9/10 , warto się zainteresować tym tytułem!

Hmm, już prawie jestem przekonany do kupienia tej gierki, a nawet pewny, ale pytanko. Czy na przykład w end game jest coś jeszcze oprócz PvP, rajdów, dungów i crafu ? Otóż nie chce się spotkać z znużeniem gdy wbije maksymalny lvl. Czy są np. jakieś misje gildyjne lub coś w tym stylu ?

1. Na pvp można starać się o cesarza.

2. Zanim przejdziesz triale (rajdy) minie bardzo dużo czasu.

3. Craft jest fajny uwież. W wielu przypadkach Crafted > Droped.

A serwery są cross platformowe miedzy PS4 X1 i PC ?

Przydałby się trial do tej gierki bo szkoda mi wydać w ciemno kaskę.

Niestety serwery PC nie są połączone z serwerami konsol. [najpierw muszą poprawić perfomance na obecnych serwerach]. Co do wersji testowej to nie wydaje mi się, że do grym gdzie podstawka kosztuje około 40zł wymagany jest trial, gdzie przy obecnym dostępie do filmów na Youtube można zobaczyć praktyczne każdy aspekt gry. :]

Witam wszystkich serdecznie !

Otóż ostatnimi czasy myślałem nad jakąś grą MMORPG, w której spędzę lata gry. Wiele tytułów przejrzałem, ale niedawno zauważyłem na yt właśnie TESO i zaciekawił mnie ten tytuł. Może coś powiecie mi o nim więcej o ty tytule ? Jak wygląda end game, czy gra warta swoich pieniędzy, gdzie można kupić najtaniej ?

Czekam na wasze zdania i opinie.

Pozdrawiam,