Y50-70 wszechobecny tearing

Witam

Posiadam od ponad pół roku tego lapka tj lenovo y50-70 z i5+gtx 960 4gb i moim problemem jest wszechobecny tearing (???) tzn rozrywanie obrazu w poziomie we wszystkich grach od wiesia 3 po gta 5. Sterowniki mam do wszystkiego najnowsze i w opcjach zawsze mam włączony V-sync jednak to nic nie daje i nadal ten negatywny efekt występuje. Jakieś sugestie co z tym można zrobić ?

Innego sposobu poza v-sync z włączonym potrójnym buforowaniem nie ma ( G-sync jest jeszcze^^)

Nie tylko y50-70 ma takie problemy

Dobra a co jeżeli zauważyłem no w wiesku 3 chwilowe drastyczne spadki fps np. Z 40 fps na jakies 10 sęk spada do 10 fps? Lapek ma dopiero 7 mscy

sprawdzone tempy cepa i grafy? przeczyściłeś lapka? jak jest na gwarze to pozostaje tylko sprężone pow. bez otwierania dołu chyba że można, downgrejd sterów np do grudnia lub jeszcze wcześniejsze?

Spadki FPSów w lapkach często spowodowane są przegrzewaniem się karty/procka. Nie ma co oczekiwać kokosów od lapka który ma tylko 1 układ chłodzenia na obydwa zespoły.

Ja miałem podobnie i w Lenovo i w MSI. Staraj się czyścić jak najczęściej sie da, pomśl też o podkladkach chłodzących - a jeżeli uzywaz lapka jako PC (czyli podłączasz do niego wszystko) to ustaw go tak by miał bezproblemowy dostęp do powietrza.

No ale jak mam przeczyścić lapka sprężonym powietrzem skoro nie mogę otwierać klapy ? Co mam wdmuchiwać do środka ? Temperature podam za jakiś czas jak będę siedział na wiesiu.

y50-70 to model nieco lepszy od Y510p, ponieważ ma nieco zmodyfikowany układ chłodzenia. Dodam również, że mój kolega posiada wersję y50-70 z GTX 860M i nic mu się nie grzeje, ponieważ są filtry przeciwkurczowe, które zbierają roztocza itp. Czyszczenie ich zapobiega wzrostom temperatur. Okresowo można również czyścić łopatki wentylatorów - na nich zbierają się malutkie cząsteczki, które przedostały się przez filtry. Dobra przejdźmy do konkretów, ściągnij to:

http://www.hwinfo.com/download.php

Po pobraniu programu " HWiNFO64" Zainstaluj go i włącz, teraz pojawiło Ci się okienko wyboru: wybierz sensors-only (jakby coś jeszcze wyskoczyło to potwierdź). Teraz po włączeniu sensors-only włącz wieśka zagraj do tych momentów gdzie masz ścinki do tych 10 fps-ów i wtedy zobacz na ten program, zobacz na zakładki u góry - Max i Current, zobacz na temperaturę i na taktowane procesora. Jeśli to wykonasz to daj znać.

Z hwmonitora mam takie wyniki :


Temperatura na pulpicie : core#0 ok. 38 stopni
core#1 37-44

W wieśku
core#0 ok.92 stopnie ; max 98 stopni
core#1 ok 90 stopni ; max 95 stopni

Gtx 960 --> ok 80 stopni ; max 81

Jest za gorąco na CPU, na GPU jest dobrze chociaż u mnie max to 72' - zapewne na CPU włącza się thermal throttling i dlatego spadają fps-y, ponieważ procesor musi się ostudzić nieco. Masz odkurzacz w domu? Jeśli tak to spróbuj przyłożyć rurę od odkurzacza do wylotów (uprzednio wkładając jakąś wykałaczkę czy coś, żeby wentylatory się nie ruszały). Chyba, że wiesz jak rozkręcać budę ? http://www.nhl.pl/index.php?act=attach&type=post&id=12762 - tutaj instrukcja jak ściągnąć pokrywę i dostać się od razu do układu chłodzenia (instrukcja do Y700 - młodszego brata y50). Co do rozkręcania pokrywy - nie tracisz gwarancji, nie ma żadnej plomby - można otwierać, czyścić, wymieniać - lecz co ważne nie zmieniać np. pasty termoprzewodzącej + nie uszkodzić niczego. Jeśli przeczyszczenie nic nie da to tylko zostaje gwarancja - zapewne spartaczyli sprawę i za mało lub za dużo pasty termoprzewodzącej dali.

Kurde boję się trochę odkręcać lapka, bo nigdy tego nie robiłem. Czyli muszę odkręcić te 9 śrubek co są na rantach dolnej obudowy, aby tą pokrywe zdjąc ?

Jeśli nie czujesz się na siłach - nie rób tego, jeszcze połamiesz zatrzaski i będziesz się obwiniał :D Oddaj na gwarancję jak masz. Przy okazji Ci zmienia pastę. Czas to ~ 2 tyg. Mój przyszedł po tygodniu ale to chyba ekspresem wtedy :P Jeśli czujesz się na siłach to tutaj masz bardzo fajny filmik instruktażowy w jaki sposób rozkręcić i otworzyć tego lapka.

Spoiler
<div class="ipsSpoiler_contents">
	<div class="ipsEmbeddedVideo" contenteditable="false">
		<div>
			<iframe allowfullscreen="true" frameborder="0" height="270" src="https://www.youtube.com/embed/LluZ6a-TjPQ?feature=oembed" width="480"></iframe>
		</div>
	</div>

	<p>
		 
	</p>
</div>

Dobra dałem zgłoszenie do lenowo jutro kurier podjedzie. Teraz pytanie w co laptop zapakować - warto zrobić jakieś zdjęcia ??

Dobra dałem zgłoszenie do lenowo jutro kurier podjedzie. Teraz pytanie w co laptop zapakować - warto zrobić jakieś zdjęcia ??

Nie warto tylko należy je zrobić. Serwiś lenovo to podobno "najgorszy" serwis :P Zapakuj tak jak był zapakowany za pierwszym razem. Można też się pokusić o folie bąbelkową :D

Ale jak widać twój lenovo chyba się jednak dobrze trzyma skoro piszesz ? A co twoijemu laptopowi dolegało ? Mam nadzieje, że u mnie nie będzie żadnych niespodzianek. Ja po prostu chcę, aby mi go wyczyścili z kurzu i pastę wymienili.

Moj lapek odszedł dokładnie półtora tygodnia temu. Wypaliła się wtyczka od płyty głównej przepalając ja na wylot. Po gwarancji było 2 miesiące.

Laptop był dość gorący wiec nie ma się co dziwić i7 4700MQ grzał się jak porąbany - taka magia Y510p. Teraz mam Y700-15ISK i jestem zadowolony :) Co do twojego lapka to paste + wyczyścić trzeba i będzie śmigał tak jak mój nowy lapek. A i ważna uwaga - y50-70 i każdy inny laptop lubi być podniesiony przynajmniej o 5 cm :D Cyrkulacja powietrza wtedy będzie lepsza.

Jestem ciekaw czy mi tą pastę wymienią na nowo i odkurzą środek lapka tam w tym serwisie w niemczech. Ile paczka może do nich iść ?

tydz do 2 :) ,a co do sprężonego pow. chodziło mi dmuchanie w kratki (o ile są), jak nie ma to wiadomo tylko rozkręcenie(przy gwarancji trzeba się dowiedzieć czy można rozkręcić), i polecam podstawkę chłodzącą do laptopa :)

tydz do 2  ,a co do sprężonego pow. chodziło mi dmuchanie w kratki (o ile są), jak nie ma to wiadomo tylko rozkręcenie(przy gwarancji trzeba się dowiedzieć czy można rozkręcić), i polecam podstawkę chłodzącą do laptopa  

@marins tylko, że w tym lapku są filtry przeciwkurzowe :D Wszystko co na nich byś zapewne część wepchał do środka :D

Tak właśnie patrzę na tą naklejkę co dla kuriera wydrukowałem i nie ma tam nic o niemcach (Essen) tylko paczka jedzie do warszawy. Jak to jest? Stamtąd dopiero wysyłają?

Mi naprawiali w Niemczech. Ogólnie to serwis tam mają ... Możliwe, że do Warszawy wysyłają najpierw..