Rada i opinia przy wyborze karty graf

Siema. Szukam rad i opinii na temat kart ktore wybralem jako nastepcy mojeg starego radka. Oczywiscie pisze o modelach uzywanych. Nie interesuje mnie wypowiedz wstymaj sie i dozbieraj, czy poczekaj na nowa generacje.

1. GTX 660 Ti (gigabyte lub zotac)

2. Radeon r9 270x (wydawca bez roznicy)

3. Radeon hd 7870

4. Radeon r7 370

Znalazlem owe karty w granicach 500zl i tej kwoty sie trzymam. Teraz potrzebuje rad i opinii na temat tych kart. Wiadome najlepsza opinia aktualnych lub bylych wlascicieli owych kart. Jedynie sugeruje sie benchmarkami z internetow, a to za malo aby podjac decyzje.

Napisz jaki masz teraz sprzęt (cały).

i5 3570k 3,4ghz turbo 3,8

16gb ram geil 1866mhz

Asus hd 7850 2gb (RIP) / intel HD 4400

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W

Radeon r9 270x
Właśnie gadam ze znajomym i nie narzeka na nią. BF4, Wiedźmin 3 chodzi bardzo ładnie. Jedynie w The Division krztusi się przy jakiejś większej akcji. Poleca, jednak nie wie jak to będzie z używką gdyż on kupował nówkę.

Również polecam r9 270x i daje rade narazie, obecnie używam ten konkretny model https://www.msi.com/Graphics-card/R9-270X-HAWK.html#hero-overview

2:0 dla 270x.

Oj na hawka mnie nie stac. To chyba najlepsza wersja zaraz obok wersji Toxic. Bazuje sie na benchmarkach. Dziekuje za opinie i czekam na wiecej.

Wlasnie myslalem o the Division i szukajac po necie to chyba tylko gtx980, Nano i Fury go pociagna na ultra. Byc moze r9 390. Ogladalem na yt pojedynek 280x vs 960 to oby dwie sie dusily xd Wiec 270x poradzi sobie gorzej. Na szczescie mozna customizowac opcje wiec na bank wyciagnie porzadne fpsy. To tak na marginesie.

Sam jestem posiadaczem r9 270x w wiesku i blakc desert nie narzekam na fps ( wszytsko high ) . Polecam od siebe wersje gigabyte windforce temp max jaka widzialem 63 C .

Dodam jeszcze że znajomy ma i3, także to też może powodować takie krztuszenie się w Division.

Ale chyba ten windforce ma 30cm dlugosci com?:) u mnie na styk chyba wejdzie. Jesli znajde owa wersje to czemu nie. Hmm a w black desert nie ma spadkow fpsow lub scin przy combo z oczojebnymi rozblyskami?:)

I3 to troszku za malo na gry pokroju the division. Wiec z i5 mam szanse na bardziej stabilna gre.

ja tam wole poczekać na wypust nowych kart w wakacje lub po wtedy dopiero będzie wysyp kart i ceny dość mocno spadną na używkach :ph34r:

Masz racje, ale ja aktualnie jade na intel hd 4400 i praktycznie w 90% gier 3D mam spore spadki fpsow. Do wakacji dosc sporo czasu zostalo.

A ja polecam GTX 660 TI...

Kupisz z dobrym chłodzeniem to jeszcze ładnie podkręcisz.

Ogólnie z tego co patrzę po english forumach to właśnie większość jest za tym gtx-em.

Od siebie mogę powiedzieć że do niedawna (2 tygodnie temu) miałem ASUS GTX 660 TI DIRECTCUII, chodziła przepięknie ale przesiadłem się na większą moc.

PS: Możesz też zalicytować na allegro jakieś GTX-y 760.

(nie jestem fanboyem nvidii, na dowód powiem że mam teraz w kompie R9 390X i jestem zadowolony :) )

morele teraz ma jakies tam promocje na karte i r9 380 mozna za 700 zl wyciagnac jak i gtx 960

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-380-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-r9-380p-2df5-752859/

Czytając wszystkie opisy wstrzymam sie z zakupem do wakacji. Skoro faktycznie spadna ceny to moze wyciagne gtx760 lub jakiegos r9 280.

Czytając wszystkie opisy wstrzymam sie z zakupem do wakacji. Skoro faktycznie spadna ceny to moze wyciagne gtx760 lub jakiegos r9 280.

po cholere ty sie pakujesz w stare graficzne karty 500 zl to fakt duzo ale mozna jeszcze dolozyc tee 200 i kupic nowke;p

zreszta r9 280x za uzywana chca 700 zl

660 lepsza

Ja kupiłem gtx 960 za 749 bo pudełka nie miała i jeśli będę wymieniał na nową generację to bym ją za 600 jakoś wystawił. Myślę, że w takich cenach będzie można je dostać w wakacje. Jeśli na teraz to wziąłbym r7 370, nieźle sobie radzą w nowych grach, mniej prądożerne, no i są nowsze od pozostałych wymienionych kart. Jak nie jesteś fanem podkręcania to też się sprawdzi, bo ta seria jest tak wyżyłowana, że nie ma już czego podkręcać :P

po cholere ty sie pakujesz w stare graficzne karty 500 zl to fakt duzo ale mozna jeszcze dolozyc tee 200 i kupic nowke;p

 

zreszta r9 280x za uzywana chca 700 zl

Dlatego prosilem o rady :)

Ja kupiłem gtx 960 za 749 bo pudełka nie miała i jeśli będę wymieniał na nową generację to bym ją za 600 jakoś wystawił. Myślę, że w takich cenach będzie można je dostać w wakacje. Jeśli na teraz to wziąłbym r7 370, nieźle sobie radzą w nowych grach, mniej prądożerne, no i są nowsze od pozostałych wymienionych kart. Jak nie jesteś fanem podkręcania to też się sprawdzi, bo ta seria jest tak wyżyłowana, że nie ma już czego podkręcać 

I jak radzi sobie 960? Widzialem benchmarki to sa obiecujace. Mimo szyny danych 128bit... Co mnie irytuje akurat, o dziwo jest mocniejsza od wielu 256bitowek w podobnej cenie.

Dlatego prosilem o rady 

 

I jak radzi sobie 960? Widzialem benchmarki to sa obiecujace. Mimo szyny danych 128bit... Co mnie irytuje akurat, o dziwo jest mocniejsza od wielu 256bitowek w podobnej cenie.

szyna przepustwosc danych nie ma nic wspolnego z moca karty ... , ale jak patrzec too strykte moc lezy u konkureta radeon r9 380 jest dalej mocniejsza .,... i tyle bedzie spotytkal sie z wieloma opiniami fanami lub dezinforumjacymi osobnikami sztucznie zanizajacymi wynikach ...

Ale radeon ma

2 razy wiecej jednostek cieniujacych

2 razy wiecej jednostek teksturujacych

a to sie juz przeklada na wydajnosc graficzna tej karty

nie zapominajcie ze lepiej wspolpracuje DX 12 niz nividia

Oraz 2 wieksza przepustowosc danych

GTX 960

ma fabrycznie podniesiony zegar na 1200 gdzie radeon ma 990

Oraz pamiec na 7010 gdzie radeon ma 5500 i pomimo wolnym taktowaniu nie zapominaj ze radeon zastosowal tutaj nowy Rodzaj pamiec HBM ktore zwiekszaja jeszcze 3 krotnie przpustowosc niz zwykle GDDR 5 zainstalowane w GTX 960

A too i tak sam mozesz zrobic OC i podniesc zegary radeonowi

I pomimo roznicy zegarow Radeon osiaga 2-5 a nie kiedy 10 FPS wiecej wiekszosc tytulow.

TPD u Radeona too 170 u Geforce 120

I tez na polu z cena obecnie radeon wygrywa R9 380 z gtx 960

Obecnie za wersje nitro r9 380 zaplacisz 729 zl gdzie za gtx 960 musisz dac blisko 850-900 zl

Jedynie do czego mozna sie przyczepic too TDP jezeli zuzycie pradu tak bardzo wplywa na budzet twojego domu i tee 50 wat wiecej , moze wplynac na dziure budzetowa twojego domu wybierz GTx 960 a jak ci too nie przeszkadza bierz r9 380

Dlatego prosilem o rady 

 

I jak radzi sobie 960? Widzialem benchmarki to sa obiecujace. Mimo szyny danych 128bit... Co mnie irytuje akurat, o dziwo jest mocniejsza od wielu 256bitowek w podobnej cenie.

Miałem wymieniać całego kompa, ale w końcu stwierdziłem, że szkoda mi wszystkie oszczędności wydać na sprzęt do gier bo nie gram już tyle co w gimnazjum/liceum. Dokupiłem tą kartę do starej platformy phenoma ii 965 i 4gb ramu, żeby zagrać w wiedźmina 3 bo moja stara karta była na DX 10 jeszcze. Gierkę odpaliłem na ultra, wyłączyłem antyaliasing i hairworks, obniżyłem cienie i w 1400x900 miałem stabilne 45 FPS. Generalnie byłem zadowolony bo dosyć niskim kosztem grało się i tak świetnie. Fajnie też, że na pulpicie wentylator jest wyłączony, więc komputer jest dużo cichszy. Jak się gra na 1920x1080 to w nowych grach trzeba zjechać do wysokich ustawień bo się krztusi. Jak byś dorwał w dobrej cenie r9 380/380x to też dobre karty, jak masz w10 to w dx12 sobie lepiej radzą na ten moment. Jeśli chodzi o nową generację to będzie na pewno po wakacjach bo sporo ludzi będzie kupowało sprzęt do grania w wolnym czasie. Poprzednia generacja gtx 970/980 połowa września, 960 w styczniu, więc chyba nie bardzo Cię to ratuje, bo to nie ta półka cenowa. Na alledrogo strixy od asusa po 650 używki jeszcze z gwarancjami, tak więc super okazja :) nie wrzucam linka bo mi się regulaminu nie chce czytać :C Jak patrzę na radeony to nic nie ma z używanych :/ więc dopłacać 2 stówy nie ma sensu. Jak możesz dołożyć te 150 do budżetu to na Twoim miejscu bym wziął