Pomoc w wyborze między czterema mmo

Od dawna szukam jakiegoś MMO na dłużej zawsze pojawia się jakąś przeszkoda (np. W rifcie w którego grało mi się świetnie trzeba było się sporo wykosztować żeby grać). Teraz na oku mam cztery MMO w tym jednego priva i zwracam się do was o pomoc w wyborze lub ewentualnie inne propozycje gier f2p

-aion

-wow na privie atlantiss

-asta online

-age od wulin

Wszystkie wymienione gry pod względem gameplay'u są do siebie zbliżone - no może oprócz Age of Wulin. Aion to dobry wybór, ale nie wiem jak z populacją na Barusie (dawno nie grałem). Co do ASTY Online - gra mi się podobała, ale populacja jest na niskim poziomie (chyba warto śledzić i czekać na nową zawartość). WoW na prywatnych serwerach to dobry wybór (w prywatnej wiadomości zamieszczam moim zdaniem jeden z najlepszych serwerów prywatnych).

Co do Age of Wulin to nie mam pojęcia. Po starcie gry nie przyciągnęła mnie na więcej niż jeden dzień. Może ktoś inny będzie wiedział co się tam dzieje.

PS Rift to dobra gra więc może warto wrócić :) nawet jeżeli będzie się to wiązało z kosztami.

PS 2 Poczytaj, posłuchaj, pooglądaj Riders of Icarus - wydaje się niczego sobie.

Rift jest bardzo kuszący ale szukam gry w której mam dostęp do całego contentu za darmo. P2w mi nie przeszkadza ale rift jest p2p. Riders od icarus jestem zainteresowany, kiedy wyjdzie to na pewno sprawdze.

Z tych czterech brałbym Aiona.

ASTA Online - bede zaskoczony, jesli gierka dozyje pierwszych urodzin

Age of Wulin - trzyma sie niezle, ale trzeba na niego poswiecic sporo czasu

priv WoW'a - Blizzard powiedzial, ze bedzie zamykal kolejne, wiec grasz na wlasne ryzyko

Rift jest od dłuższego czasu grą F2P :D

Blizzard będzie zamykał serwery, ale pewnie te z największą liczbą graczy. Ja bym się nie przejmował :)

A w aionie lepiej męczyć się z pingiem na na czy barus?

Wiem jest f2p tylko w teorii bo trzeba kupić dodatki

Nigdy nie grałem na NA. Zawsze śmigałem na EU i nie narzekałem, ale może dlatego, że posiadam konto z vipem (dożywotnio) i większość ograniczeń jest zniesiona dla postaci stworzonych na moim koncie.

Możesz też poszukać starszych wątków, gdzie były kłótnie na temat EU czy NA. Oszołomy, którzy nie mogą znieść pingu większego niż 100 (w dodatku grający assassinem, który ponoć jest mocno zależny od pingu) wybiorą zawsze EU, ale czy różnica naprawdę jest taka wyraźna dla zwykłego gracza? Nie wiem.

Z tych 4 to Aion. A tak ogólnie to lepsze jest guild wars 2, więcej ludzi na pewno. Jest jeszcze Wildstar, Blade and soul, Tera i p2w+bot Archeage. Reszta mmo to niestety krapiszony z mechaniką z przed 20 lat.

Platne podklasy w Rifcie nie sa konieczne, cala reszte zawartosci masz dostepna za free. Najlepsze PvE na rynku f2p + znosne PvP.

Kazda z tych gier ma mala liczbe graczy, jak ostatnio wbilem do ASTY, to podali specjalny komunikat, ze im liczba graczy skoczyla o 100%.

Riders z Icarusa jest calkiem fany, ale te bety beda sie jeszcze ciagnac kupe czasu ;/

Mam jeszcze 2 pytania:

Czy Aion ma się na tyle dobrze żeby nie umrzeć w ciągu roku? bo słyszę że choroba zwana gameforge jest dośc poważna w aionie

I czy naprawde w rifta da się grać nie wydając grosza?

Jeżeli chodzi o "Jajona" to nie umrze tak łatwo :D Gdyby nie to, że gra jest naprawdę dobra to już dawno GameForge zamknąłby serwery :)

Jeżeli chcesz się dobrze bawić w Aionie to musisz się przyszykować żeby sobie te złote paczki kupować, można wyfarmić golda na nie, ale jest to czasochłonne i bez aktywnego złotego pakietu też monotonne bo masz ograniczone bardzo wejścia na insty skąd się farmi ta kasę. Co do rifta, grałem dość sporo i bez wydawania złotówki cały content stoi dla ciebie za darmo. Bo dodatki, czyli dodatkowe spece do klas można kupić za tak zwany rexy w grze od graczy. Czyli farmiąc kasę i kupując na ah paczuszki można wszystko zdobyć co jest w item shopie bez wydawania złotówki.
W tym momencie polecałbym dwa mmo z darmowych:
-Aion - chociaż ma gównianego dystrybutora to trzyma klase jak poświęcisz bardzo dużo czasu można się świetnie bawić.
- Rift - porównując co miał do zaoferowania w poprzednim dodatku, a co oferuje teraz wow, polecam rifta. Świetne i wymagające pve, masa zabawy i farmy.
Jeżeli nie masz funduszu to nie baw się w wowa bo priv'y szybko się nudzą, a jak potem jakimś dziwnym trafem wejdziesz na globa nadal nie mając funduszu to się tylko wkurzać będziesz. Ale jak coś zapraszam na Chamber of Aspects.

Wróciłem do Rifta kilka tygodni temu i szczerze powiem, ze bez dodatkowych souli można grac. Jednak zawsze pojawia się jakieś "ALE". W przypadku Rifta jest to wykupienie dwóch dodatkowych slotów na kolczyki oraz zapłacenie za możliwość noszenia części sprzętu z nowego dodatku. Bez tych rzeczy można zapomnieć o sensownym raidowaniu. Po prostu nie założysz rzeczy z raidu. A dwa sloty eq mniej odbija się na DPS. Owszem można nazbierać w grze na REXy <1250 kredytów jeden>. Jednak przy cenach na europie w granicach 4k platyny za REXa nowy gracz będzie zbierał dość długo na powyższe ulepszenia. Jeśli ktoś ma zamiar pograć w Rifta aby porobić questy, pozbierać artefakty, pobiegać po inwazjach, eventach czy zając się wykonywaniem achive to polecam Rifta w 100 %. Jedno z najlepszych MMO na rynku. Idące niestety z dodatku na dodatek w szeroko pojęty p2w.

Od dawna szukam jakiegoś MMO na dłużej zawsze pojawia się jakąś przeszkoda (np. W rifcie w którego grało mi się świetnie trzeba było się sporo wykosztować żeby grać). Teraz na oku mam cztery MMO w tym jednego priva i zwracam się do was o pomoc w wyborze lub ewentualnie inne propozycje gier f2p

-aion

-wow na privie atlantiss

-asta online

-age od wulin