Paint prośba o pomoc

Prosze o pomoc z paintem mam ustawić obraz o konkretnej wielkości w centymetrach, mam windows 10, nie widze menu obraz, mogę zmieniać rozmiar tylko procentowo

A to musi być paint? Nie łatwiej użyć jakiegoś online resizer'a?

Niestety, zadaniem jest umieści w Paincie obraz o konkretnej wielkości w sensie w centymetrach np. umieść obraz o wielkość 27,4x13 cm , w Windowsie xp nie było problemu, było menu obraz a tam rozmiar i w czym chcesz a tu nie ma..i to książka dla podstawówki -.-, i w procentach tylko jest od windows 7 chyba nawet , ajkoś nie widze 11 latka przeliczającego pixle na cm -.-

Widok -> Linijki

Plik -> Właściwości -> Jednostki/centymetry i wpisujesz

Narzędzia główne -> Zmień rozmiar -> Zmiana rozmiaru na: (zaznacz Piksele) -> OK

dzięki za widok- Linijki , ale jeśli chodzi Plik -> Właściwości -> Jednostki/centymetry i wpisujesz , to niestety paint głupieje i zamiast zmniejszać obraz to go przycina do podanych wartości (zamiast ptaka 10x10 mamy ptaka 10x10 z obciętym ogonem i nogami ;) )

Chyba nie ma już takiej możliwości ale masz kilka opcji:

-pobierz starą wersje painta

-postaw xp na wirtualnej maszynie

-napisz do Billego on powinien coś na to poradzić może nie jest już prezesem ale jeszcze jakieś kontakty pewnie ma ;p

pewnie jeszcze parę by się znalazło ale nie chce mi się teraz wymyślać...

PS polecam tę pierwszą

Prosze o pomoc z paintem mam ustawić obraz o konkretnej wielkości w centymetrach, mam windows 10, nie widze menu obraz, mogę zmieniać rozmiar tylko procentowo