Walki kogutów

@Kasahara

stworzyłeś większy portal od naszego? Mówisz o hałtuplej? Jesli tak, to wybacz, ale jesli ktos tu odleciał, to Ty:)

I nie mierz wszystkiego liczbą fanów na Facebooku, bo to akurat żaden wyznacznik.

@Kasahara

 

stworzyłeś większy portal od naszego? Mówisz o hałtuplej? Jesli tak, to wybacz, ale jesli ktos tu odleciał, to Ty:) 

 

I nie mierz wszystkiego liczbą fanów na Facebooku, bo to akurat żaden wyznacznik. 

  • "I nie mierz wszystkiego liczbą fanów na Facebooku, bo to akurat żaden wyznacznik." - ja jak chcesz tańczyć w tę gierkę - to proszę bardzo :], przystąpię do zabawy. Oczywiście FB to nie wyznacznik ;] więc mam coś ciekawszego
  • Top 25 newsów z tego miesiąca, a nie jest specjalny jeśli chodzi o wejścia - a nie był to szczególny miesiąc. Nawet pozycja na 100 miejscu ma nadal ponad 10 000 wejść. Ja tam u Was na liczniku nie widzę 10 k w nawet najbardziej chodliwych newsach - a zazwyczaj jest to 1-3k. Czekam na argument, że "nasz licznik na mmorpg.org nie pokazuje prawdy" :D no chyba, że masz inne wytłumaczenie.
  • Oczywiście moje 100 k like it kupiłem z allegro ;) tak samo jak dałem boty do 23 tysięcznej grupy FB (gdzie o wiele trudniej jest namówić do dołączenia tam, aniżeli dania like na FB)
  • Nawet w Alexa rank, który faworyzuje o wiele bardziej strony dłużej istniejące w sieci (jak Wasza) jesteście minimalnie przed http://www.alexa.com/siteinfo/http%3A%2F%2Fmmorpg.org.pl vs http://www.alexa.com/siteinfo/http%3A%2F%2Fhow2play.pl gdzie właśnie u Was jest to CAŁKOWITY RUCH zarówno z forum jak i z portalu. I nawet pi razy oko jestem w stanie powiedzieć, że mój PORTAL ma 2-4 wejść (a newsroom nawet 4-8 razy tyle! Bo u was istotny % stanowi encyklopedia etc i artykuły stałe, po których jesteście pozycjonowani). Oczywiście takie rankingi czy Gemiusa maja margines błędu, jednak wynosi on 5-20 % więc dużo rozjazdu nie ma - dodatkowo ten rozjazd równie dobrze na moją stronę może iśc a nie Waszą
  • Dodatkowo dam sobie głowę obciać, że moja grupa generuje x2 taki ruch jak to forum - no ale z tego Ci statystyk nie wyciągnę :( - tak piszę w razie jakby kontrargumentem, który miałby sprawić, że jestem więcej ruchu u Was było forum (zresztą piszcie "że nie dzieje się tu dobrze"). Mimo,że podkreślam, iż chodzi mi o portal, a nie forum w powyższych statach i porównaniu
  • Edit - żeby nie było tak dużo z LoLa w topce, jednak mam dziesiątki/do setki newsów z innych gier/gamerlifestyle, gdzie normą jest 5-15 k wejść na większość
  • Zaorane :). Dalej idźcie w tą stronę. Dałem normalny komentarz z radami, uwagami,a jedyne co potrafiłeś zrobić to ze mnie zadrwić przedrzeźniając nazwę portalu. I co teraz Ci trochę głupio po tym poście ze statami? :). Spadam stąd, możecie nawet zasadzić, bana. Nic tu po mnie SERIO mam sentyment do tego miejsca - niemalże 10 lat jestem "fanem" i aż serducho pęka, ze nawet gdy statek tonie, to zabawa jest na całego. Robię portal idący innym torem, sukces MMORPG.ORG.PL mi nie przeszkadza i życzyłem zawsze jak najlepiej, jednak X lat obserwowania takiej "buty" sprawia, że w 11 roku po prostu trzeba sobie odpuścić, nawet dla własnych nerwów i aby nie przebywać w tak dusznej atmosferze nawet jako czytelnik

hheszki.jpg

Guru w pełnej okazałości.

Hashandra tyle , ze Twoj portal jest od LOL,CS GO czyli najbardziej popularnych garch ....dziwisz sie , ze masz duzy online ? statystka z nikad jednak jezeli moderzy nie zmienia sie na osoby w wieku okolo 30 lat forum padnie predzej czy pozniej .

Banowanie za wulgrayzmy chyba istnieje tylko na tym forum.

Smieszy mnei to jak 18 latek bedzie mnie pouczal jak jest prawie 10 lat mlodszy :) troche jest to przykre

:rolleyes:

6448fe687a8240c78d7737c91b214c6c.jpg

Hashandra tyle , ze Twoj portal jest od LOL,CS GO czyli najbardziej popularnych garch  ....dziwisz sie , ze masz duzy online ?

tu również piszą o LoL, HoTSie, Smite i innych grach nie będących MMORPGami - i to coraz częściej i często stanowi to połowę newsów dnia :) - chyba temu nie zaprzeczysz. I właśnie o to chodzi, aby iść za trendem, albo NIE IŚĆ - ale wtedy nie narzekać - nie zawsze trzeba iść biznesowo - są idee i inne ważniejsze sprawy

I CHRYSTE PANIE - Nie chodzi mi o udowadnianie czegokolwiek - do niczego nie jest to mi potrzebne (adminom mmorpg.org.pl również - bo gówno ich obchodzi H2P - i słusznie przecież robię portal o ZUPEŁNIE CZYM INNYM - nie jesteśmy dla siebie stronami konkurencyjnymi) . 90 % pierwszej wypowiedzi pisałem o problemach tego miejsca i możliwych rozwiązaniach systemowych 10 % dałem o H2P jako jakiś relatywizm do wskazania błędów (nie było to istotą wypowiedzi) i oczywiście do tych 10 % trzeba było się odnieść wyśmiewając moją pracę :). (A jak się okazało, kto od miecza wojuje od miecza ginie)

Umówmy się, że gigantyczny wpływ na te wszystkie liczby wyświetleń ma reklama, która jest natrętna, wszędobylska, ale tak - działa. Jestem zapisany do kilku, dosłownie paru grup poświęconych lidze w Polsce i przynajmniej kilka razy dziennie wyświetla mi się w feedzie FB jakiś twój artykuł. Niektóre, te co bardziej chwytliwe wyświetlają się po kilka jak nie kilkanaście razy, więc siłą rzeczy każdy członek takich grup (a niektóre mają po kilkadziesiąt tysięcy członków) trafi prędzej czy później na twoją stronę czy content. Dodaj do tego średnią wieku przeglądających, którzy nie są w stanie do tych samych informacji dobrać się nieco wcześniej chociażby na reddicie i voila, sukces murowany.

Nie mogę oczywiście odjąć sukcesu komercyjnego czy reklamowego, ale nie oszukujmy się również w drugą stronę. H2P nawet w porównaniu do naszego portalu to bruk. Znienawidzony w social mediach, bardzo często nierzetelny (wiem z czasów, kiedy zdarzyło mi kliknąć w jakiś link) i oczywiście popularny, ale jednak bruk. Nie wiem jak zapatruje się na tego typu intensywną promocję guru i czy chciałby coś takiego prowadzić dla portalu, ale forum chcemy jednak pozostawić miejscem nieco bardziej klasowym. Chcemy znaleźć równowagę między luzem, a kulturą. Między miejscem ciekawych dyskusji, a rynsztokiem. Nigdy nie zdecydujemy się na pójście drogą "nie ważne co, ważne by mówili" w stosunku tego forum, bo jaka byłaby to różnica między tym, że forum jest puste, ale kulturalne albo jest po prostu śmietnikiem. W obu przypadkach zabawy z pisania nie byłoby wcale.

A tak w ogóle to przenoszę tę część dyskusji do nowego wątku, bo tamten chciałbym pozostawić czystej dyskusji o proponowanych zmianach na forum, a z tego wykluwa się zupełnie oddzielny, choć muszę przyznać, że całkiem ciekawy temat.

@Kasahara

1. Twój komentarz był normalny do połowy. Poźniej wyskoczyłeś z "moje CV zmiata każdego innego redaktora/admina tutaj nie mówiąc o innych walorach oprócz pisania (kreatywność, rozwiązania, innowacje, zażądanie)", czym chciałeś chyba pokazać, że każda osoba tutaj jest od Ciebie po prostu głupsza. Albo po prostu nadal chowasz urazę, że pomimo Twoich oczywistych zalet, w czasie rekrutacji nie wybraliśmy Cię na Redaktora. Co?

2. A czy w swoich "magicznych" statystykach wziąłeś pod uwagę ilość zarejestrowanych użytkowników, czas, jacy userzy spędzają na stronie, pozycjonowanie, liczbę komentarzy, kliknięcia w reklamy i wiele innych czynników? Chyba nie.

3. W 70-80% jedziesz tylko i wyłącznie na LoL'u. A jeśli gra zacznie tracić graczy i popularność... to samo spotka Twój portal, czego Ci oczywiście nie życzę. My natomiast będziemy "jechać" dalej, bo na jedno zamknięcie serwerów, przypadają dwie nowe premiery MMORPG.

4. A te słowa "I co teraz Ci trochę głupio po tym poście ze statami? :). Spadam stąd, możecie nawet zasadzić, bana." przemilczę, bo nawet nie warto je komentować.

Tyle offtopu, bo zdaje sobie sprawę, że niewiele to wnosi do tematu.

@guru, post nadal jest, tylko tutaj, bo go przeniosłem. Zbyt duży offtop się robił. Tamten czyszczę.

tu również piszą  o LoL

Śmiechłem. Troszkę szkoda, ze właśnie najmniej jest pisane o CS'ie i LoL'u

Ja Wam nie zarzucam skąd macie ruch, czy się reklamujcie, czy nie reklamujecie. Czy piszecie poważne newsy czy głupie. Czy o klockach czy o grach MMORPG. Co to za różnica? :) Z pewnością wiele złego i dobrego wzajemnie by było można powiedzieć. Nie rozumiem akurat walki w tym zakresie - póki coś jest legalne lub zgodne z etykietami i fair play to chyba okej? (Ja np. na każdej grupie mam pozwolenie na postowanie od adminów i nie jest to reklama, a po prostu newsy odpowiednie do danego miejsca). Jak się już reklamuję (AdWords/Reklamy FB), to przecież w legalny sposób i z pewnością nie za kradzione pieniądze :). Nie mam więcej do powiedzenia i nie widzę sensu w dalszej dyskusji. Przykro mi jedynie Guru z tego powodu, że tak się zachowałeś. A że mnie nie wzięliście - nie mam jakiegokolwiek urazu :) po prostu chciałem hobbystycznie móc napisać o grach MMO, w które grałem jako dzieciak - w tamtym czasie już miałem swój portal, z którego byłem na plus po wszelkich opłatach za firmę.

W ogóle jestem zdziwiony, że sprawdziłeś na ten tor rozmowę

:) Powodzenia i mimo tej sytuacji wszystkiego najlepszego.

@Avitus - dałem je tylko dlatego, że moje słowa zostały wyśmiane :)

Również nie chcę tego ciągnąć dalej. Powodzenia i Wszystkiego Najlepszego.

Nie chodzi mi o udowadnianie czegokolwiek

Chodzi, nie chodzi ale milion statystyk trzeba było władować i pokazać jakim to się jest lepszym.

Smieszy mnei to jak 18 latek bedzie mnie pouczal jak jest prawie 10 lat mlodszy  troche jest to przykre

XDDDDDDDDDDDDDD

Inaczej się nie da tego skomentować.

raiden_vs_sub_zero___round_1___fight__by

No nieźle administracja forum. Słaba aktywność? Zróbmy dramę! :)

A ten cały kaszahara to jakiś pajac.

Zresztą teraz większa tolerancja na forum to użyje mocnych słów - CHOLERA (oby warna nie było ...).

No nieźle administracja forum. Słaba aktywność? Zróbmy dramę!  

 

A ten cały kaszahara to jakiś pajac.

 

Zresztą teraz większa tolerancja na forum to użyje mocnych słów - CHOLERA (oby warna nie było ...).

NIe martw sie pewnie dostaniesz perma za to ^^ i nie wyzywaj czasem nikogo bo perm tez na bank poleci od kogos...ew jak chcesz wrocic dalej na portal i forum nie zakladaj nowego konta bo znowu dostaiesz perma za multi...:) cala prawda o forum permy za glupoty :) czyli odstrasznie od forum/portalu poziom master.

Chwila, przecież kasahara i tak jest juz pośmiewiskiem chyba wszystkich, wystarczy tylko zapytać się o opinię o nim popularnych polskich streamerów xD Nie ma nikogo znaczącego, kto by nie miał go za pajaca.

Jeżeli we wszystkich recenzjach gier na how2play lecą bluzgi, to przyznam iż jak dla mnie mmorpg, oraz Guru prezentują przyzwoity poziom. Owszem jest prowokacyjnie, ale nigdy nie ma wulgaryzmów, jest chamsko, ale sam uważam iż my Polacy zasługujemy na opinię cebulaków.

Zauważyłem, że Plain ma mniej spięte pośladki niż 3/4 moderatorów na tym forum, normalnie posypały by się warny i temat zamknięty, tymczasem Pan Admin zrobił z tego oddzielny topic, genialne! XD Wypowiadając się na temat: Czytając posty Kasahary mam wrażenie, że chce sobie sztucznie i pod publikę podbudować ego i wydłużyć e-penisa obrażając innych i stawiając się nad nimi, z drugiej znowu strony guru dał się sprowokować jak dziecko, dalej już poleciało. ^^

nvm, nie zauważyłem, że ostatnia odpowiedź była w wtorek - od tego czasu nie zaglądałem Wstaw inne mediatu :) - brak rachuby czasu