Strategia przeglądarkowa

Ostatnio wzięło mnie trochę, żeby znów poklikać w jakąś gierkę przeglądarkową. Od razu poczytałem co się dzieje na plemionach niestety nowe światy mają specyfikacje, które nie do końca mi odpowiadają. Nie grałem za bardzo w inne gry typu Ikariam, Travian itp. dlatego nie wiem w co teraz się gra. Ogólnie moje wymagania są takie żeby nie była ona pay2win i grało sporo osób. Nie obchodzą mnie te które swoje najlepsze lata mają dawno za sobą. Z tego co widziałem ogame ostatnio ma sporą liczbę graczy, ale czekam jeszcze na wasze propozycje. Chciałbym jeszcze abyście do propozycji gry dodali link do poradnika, bo jednak w takich grach strategicznych bez odpowiedniej taktyki długo się nie pogra. To chyba wszystko :]

Tak konkretnie to co nie podoba co się w nowych światach? Może wejdź na jeden ze starszych :3. W ikariama grałem, spoko gierka, tak żeby sobie wejść, poklikać. W grupie znajomych oczywiście fajniej się gra ;) Ale myślę że czasy świetności rzeczywiście już trochę minęły tej gry, chociaż nawet dobrze się jeszcze trzyma. Traviana nie ogrywałem tak często jak wyżej wymienione plemiona lub Ikariam, ale pogrywało się dzień albo dwa i muszę rzec, że gierka trzyma poziom. Czy P2W to jest to nie powiem, bo nie wiem :c Ogame żyje? :o

Jak nie chcesz P2W to polecę Illyriad, ale musisz wziąć pod uwagę że jest to wolniejsza gra od konkurencji. Community za to jest świetne, ale nie wiem czy są jakieś Polskie gildie. Jeśli zdecydujesz się zagrać, wystarczy że napiszesz na chacie że jesteś nowy i dostaniesz masę surowców i porad od weteranów.

W nowych światach nie podoba mi się to, że jest opcja farmienia. Niestety nie mam czasu aby przez cały dzień (i noć) być online i wysyłać wojska więc czekam tylko na świat z brakiem farmienia. Na wcześniejszych światach nie zacznę, bo jestem już doświadczonym graczem (kilka lat już na dość wysokim poziomie grałem) dlatego celuje tylko w topkę. Gra w plemiona tylko dla zbicia czasu mnie nie interesuje. Zaczynając teraz na świecie, który wystartował w lutym będzie to praktycznie niemożliwe nadrobić, tym bardziej, że nie mam żadnych znajomości.

Co do Ogame to z tego co widzę to aktywność, np na samym forum jest bardzo wysoko i nawet w poprzednie wakacje został pobity rekord aktywnych graczy. Z tego wywnioskowałem, że gra ma się bardzo dobrze.

Co do llyriad to nie jestem przekonany, mimo wszystko szukam gry w języku polskim.

Ikariam niedawno dodał nowy serwer. Chcesz to dawaj :) https://s31-pl.ikariam.gameforge.com/reg.php?fh=646b69d9e58b10478a0127ac5a6f4428

Ostatnio wzięło mnie trochę, żeby znów poklikać w jakąś gierkę przeglądarkową. Od razu poczytałem co się dzieje na plemionach niestety nowe światy mają specyfikacje, które nie do końca mi odpowiadają. Nie grałem za bardzo w inne gry typu Ikariam, Travian itp. dlatego nie wiem w co teraz się gra. Ogólnie moje wymagania są takie żeby nie była ona pay2win i grało sporo osób. Nie obchodzą mnie te które swoje najlepsze lata mają dawno za sobą. Z tego co widziałem ogame ostatnio ma sporą liczbę graczy, ale czekam jeszcze na wasze propozycje. Chciałbym jeszcze abyście do propozycji gry dodali link do poradnika, bo jednak w takich grach strategicznych bez odpowiedniej taktyki długo się nie pogra. To chyba wszystko :]