Wycena Skrzyni

Proszę o wycenę tego sprzętu za ile go mogę sprzedać, Praca w delegacji i dlatego wole sprzedać skrzynie, a kase dorzucić do lapka na którym będę mógł sobie pograć.

Komp ma lekko ponad 2 lata.

Obudowa Zalman Z11 + 1 dodatkowy wbudowany wentylator 120mm
Płyta główna Gigabyte B85-HD3
Procek Inter Core i7-4770K CPU @ 3.50GHz
Grafika Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit)
Pamięć HDD Seagate 1TB SATA3
Ram Kingston 2x4GB 1600MHz
Zailacz I-Tec 900W

~BUMP~

Najgorzej, że wszystko traci gwarancję właśnie po 2-3 latach. 1700 zł to chyba będzie max, za tyle bym wystawił i stopniowo obniżał jak nie będzie zainteresowania. Albo pyknąć jakoś licytacje od 1200-1300, powinno się sprzedać, kogoś na pewno zachęci 4770k.

za 1200 to ja sprzedałem i5 2500k z minimalnie lepsza grafika HD 7970 bardzo podobna obudowa. Możesz wołać więcej.

Popytałem jeszcze paru osób, jak i policzyłem na nowych częściach i wyszło mi koło 2.5k, dlatego wystawiłem za 3k do negocjacji. Zobaczymy czy zejdzie.

http://olx.pl/oferta/komputer-i7-zalman-z11-do-gier-CID99-IDfChNJ.html

Za 3k nikt nie kupi od ciebie bo za tyle można kupić komp lepszy i nowy.

Dlatego wystawiłem do negocjacji, ogólnie usłyszałem od paru ludzi że właśnie najlepiej zobaczyć wszystkie poszczególne części ile kosztują i odjąć 30% +/- wartości i tak zrobiłem wyszło mi 2.5k.

Policzyłeś na nowych częściach i wyszło Ci 2,5k a używane części wystawiasz za 3k do negocjacji, coś chyba tu jest nie tak. Komputer jak sam mówisz stał trzy lata na badziewiastym zasilaczu, więc tak 50/50 wiadomo jaki jest jego rzeczywisty stan i czy nie przydarzy mu się jakaś krzywda

Masz procesor warty koło 1200zł

Karta warta 600-800zł

Ramy kolejne 200zł

Dysk może ze 100zł

Obudowa też koło 100zł-200zł

Zostaje płyta główna i zasilacz. Płyta to dodatek do procka, a zasilacz... Cóż też raczej dodatek, bo raczej nikt ci go nie kupi osobno.

Powodzenia w sprzedaniu kompa za 2k, a co dopiero 2,5 do których pewnie chcesz zejść przy negocjacji. Sprzedajesz komputer jako całość, więc wyjdzie taniej niż całość sprzedana osobno. Radze Ci się zastanowić nad ofertą którą wystawiłeś, bo zdecydowanie chcesz za dużo. Zresztą może i trafi się ktoś, kto spojrzy jedynie na ilość (jak w przypadku zasilacza) i zdołasz go zrobić.

No może trochę jednak zawyżyłem, już cenę opuściłem do 2.5k negocjacja, na nowych częściach trochę więcej wychodzi niż to co napisałeś że 2.5k, to już po obniżce tej 30% odnośnie tego że części używane są.

Wiadomo każdy chcę wyciągnąć jak najwięcej ale masz racje, dlatego tak jak piszę zrzuciłem cenę do 2k-2.5k.

No teraz cena powinna być fair, a co do stanu kompa to zadbany, pasta zmieniania co 6 miechów, ogólnie nie było z nim problemów może dlatego tak się porwałem z ceną :P.

@maako dobrze prawi, sprzęt wart około 1700 zł. Patrząc na ceny nowych rzeczy jak i używanych np. na allegro. Nie zapominajmy, ze sprzęt śmiga już 3 lata. I praktycznie nic nie ma już gwarancji. Do tego ten zasilacz niby 900W ale na forach rozpisują się ludzie, ze jest to chińskie badziewie i kolo 900W nawet nie stało. Do tego brak na nim jakichkolwiek certyfikatów.

A no i mi się pomyliło, nie 3 lata. Spojrzałem w papiery i wychodzi że ma lekko ponad 2 lata, od zakupu.

Proszę o wycenę tego sprzętu za ile go mogę sprzedać, Praca w delegacji i dlatego wole sprzedać skrzynie, a kase dorzucić do lapka na którym będę mógł sobie pograć.

Komp ma lekko ponad 2 lata.

Obudowa Zalman Z11 + 1 dodatkowy wbudowany wentylator 120mm
Płyta główna Gigabyte B85-HD3
Procek Inter Core i7-4770K CPU @ 3.50GHz
Grafika Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit)
Pamięć HDD Seagate 1TB SATA3
Ram Kingston 2x4GB 1600MHz
Zailacz I-Tec 900W