CV - zainteresowania

Witam

Jak w temacie, mam już zrobione całe CV, pozostało mi wypisać zainteresowania, ja wiem to może śmiesznie zabrzmieć, ale nie mam pojęcia jak to skonstruować, tzn. chciałbym napisać że interesuję się komputerami, oczywiście amatorsko, oraz coś o zainteresowaniu grami, tutaj również pojawia się pytanie czy pisanie o grach w CV to w ogóle dobry pomysł, no i co z takimi zainteresowaniami jak jazda na rowerze czy coś w tym guście, dodam iż jestem człowiekiem przy kości, więc może lepiej nic nie pisać o sporcie czy rowerze, z góry dziękuję za szybką pomoc xDD

Zależy jakie gry. Ja np jako pracodawca, gdybym widział, że potencjalny pracownik gra w jakieś symulatory ekonomiczne, czy strategie ekonomiczne, było by duże prawdopodobieństwo, że mam do czynienia z kumatym gościem (pomijając fakt, że ja uwielbiam takie symulatory :D).

To już nie te czasy, gdzie na graczy patrzyło się jak na duże dzieci :).

A czy jesteś w stanie jakoś ładnie na pisać, coś w stylu, interesuję się komputerami (amatorsko), cholera sam nie wiem, nie mogę wpaść na to jak to napisać, a np.

Zainteresowania: Działanie sprzętów komputerowych, amatorsko, rozwiązywanie podstawowych problemów z działaniem systemu windows... OMG, jak to w ogóle brzmi xDD

Dużo zależy od samej firmy - ja na pulpicie u szefa widziałam steam chodzący w tle, więc wiesz... ;) Nie każdy musi interesować się np. ambitną literaturą norweską, czy alternatywnym kinem hiszpańskim - jak się trafi na pasjonata i dostanie jakieś pytanie z tej dziedziny to klops.

Może nazwać to "konserwacja komputerów"?

Po pierwsze pisz prawdę. Ja zawsze wychodzę z takiego założenia, że jeżeli ktokolwiek, czy to pracodawca czy nowy/stary znajomy, nie jest w stanie cię zaakceptować, to nie warto tracić na niego czasu. Oczywiście zakładając, że twoje zainteresowania nie dotyczą uprzykrzania komukolwiek życia :v W zainteresowaniach możesz zatem napisać po prostu: "sprzęt komputerowy, gry" i tyle. Pamiętaj, że to nie podlega ocenie pod kątem twoje przyszłego zawodu (chyba, że ta praca jest ściśle z tym powiązana?), więc nie musisz się tłumaczyć ile czegoś, twojego hobby potrafisz, ile statków zbudowałeś na lekcjach modelarstwa, ani czy lubisz platformówki albo gry przygodowe ;D

ok, bardzo dziękuję za pomoc ^^, w razie jeszcze jakiś pytań będę pisał =3

A i jeszcze zapomniałem dopisać - mów prawdę też może przede wszystkim dlatego, że jeżeli pracodawca okaże się być jakimś zapaleńcem danej dziedziny i spyta Cię na przykład jakim rowerem ostatnio jeździsz, a Ty będziesz w stanie powiedzieć, że co najwyżej stacjonarnym na siłowni, to i może wyjdzie zabawnie, ale podda w wątpliwość twoją autentyczność, a tego byś generalnie rzecz biorąc nie chciał :v

Zawsze prowadząc rekrutacje zwracałem uwagę na tą rubrykę i doceniałem, jeśli ktoś potrafił sprecyzować swoje zainteresowania, zamiast napisać, "komputery, książki, film", co pokazywało mi, że albo dana osoba nie ma hobby, albo odwaliła sztukę z CVką. Książki? Jeśli tak, to jakie. Muzyka? ale jaka? Podpowiem Ci, jak wyglądały 2 punkty zainteresowań w moim CV: - polska literatura fantastyczna i fantasy; - polska muzyka rockowa. No i oczywiście zawsze pisz tylko prawdę, bo jak napisał PL, jeśłi trafisz na kogoś dociekliwego, to polegniesz na sekcji dodatkowej :P

Najlepiej jest pisać konkrety i realne zainteresowania. Jeśli jazda rowerem, to jaka, Górska/kolarstwo/wyczynowo, Jeśli filmy, to jakie, Kino Włoskie/skandynawskie/biograficzne, Jeśli sport, to jaki. Pokaż że jesteś ciekawą osobą, a nóż widelec trafisz na kogoś na rozmowie kto lubi to samo i nagle rozmowa przejdzie na fajny luźny ton. Mi kiedyś rekruter zadał pytanie o to co lubie robić w wolnym czasie, strzelilem na szybko ze stresu coś o graniu wieczorami w league of legends i okazalo się że koleś też pogrywa i nagle stres podczas rozmowy odplynal, bo koles zaczął gadać jak do swojego. Ale to zdarzyło się raz.

Generalnie CV ma być autentyczne i spójnie z profilami spolecznościowymi, bo jeśli napiszesz komuś w CV że interesujesz się dietetyka w CV, a obok na fejsie bedzie widzial Twoje zdj z browarem i pizza to wiadomo ze "pierniczysz" glupoty i pucujesz sie na rozmowie

Problem z precyzją polega na tym, że zainteresowania typu gry mogą się niebezpiecznie rozciągać, bo jak zamknąć w rubryce względne zainteresowanie całym rynkiem gier i samo granie w dokładnie każdy gatunek, jaki się w danym momencie spodoba. Ja bym osobiście nie mógł tego w ten sposób sprecyzować, bo po prostu wyszłoby o wiele zbyt rozlegle. Sport wiadomo, że lepiej doprecyzować jeżeli na przykład jedynie jeździ się na łyżwach, ale z grami, muzyką czy filmami miałbym problem :D

Zainteresowania:

- gry komputerowe - symulacje i strategie ekonomiczne (jak Cię interesują fpsy, to - z gatunku FPS (First Person Shooter))

- komputery - tutaj to nie jest tak hop siup bo to rozległy temat strasznie. Jeżeli nie masz jakiejś konkretnej wiedzy w tym temacie to lepiej go nie poruszać :), jeżeli bym aplikował do magdonalda to bym pewnie napisał:

- komputery:

a) projektowanie oraz implementacja aplikacji biznesowych dla małych i średnich przedsiębiorstw opartych na technologiach JAVA EE, Spring, MongoDB, PostgreSQL, Elasticsearch, RabbitMQ itd,

b ) OCR - Optical Character Recognition,

c) B2B - Business2Business

d) i pewnie bym tak jeszcze parę linijek dopisał :)

Tak jak koledzy wcześniej pisali, nie upiększaj CV, bo nie warto, zawsze możesz trafić na kogoś kto Cię zagnie, jeżeli nie masz wyspecjalizowanej wiedzy :)

Witam

Jak w temacie, mam już zrobione całe CV, pozostało mi wypisać zainteresowania, ja wiem to może śmiesznie zabrzmieć, ale nie mam pojęcia jak to skonstruować, tzn. chciałbym napisać że interesuję się komputerami, oczywiście amatorsko, oraz coś o zainteresowaniu grami, tutaj również pojawia się pytanie czy pisanie o grach w CV to w ogóle dobry pomysł, no i co z takimi zainteresowaniami jak jazda na rowerze czy coś w tym guście, dodam iż jestem człowiekiem przy kości, więc może lepiej nic nie pisać o sporcie czy rowerze, z góry dziękuję za szybką pomoc xDD