Pytania odnośnie Aiona

Cześć,

cały czas szukam dla siebie jakiegoś fajnego MMORPG i rozważam Aiona. Mam konretnie 3 pytania:
1. Czy dungeony są trudne?
2. Jakie są klasy?
3. Czy dam sobie radę grając solo czy lepiej w grupie?

1. Solo nie są trudne, te raidowe fakt, można się namięczyć.

2:

Masz 6 podstawowych klas które dzielą się na 2 inne na 10 poziomie :

1 Wojownik: gladiator lub templariusz

2 Zwiadowca: Łowca lub Assassyn

3 Mag: Zaklinacz lub Czarodziej

4 Kapłan: Kleryk lub Kantor (moja ulubiona)

5 Artysta: Bard

6 Inżynier: Strzelec lub Eldertech

3: Tak dasz, ja osobiście miałem wszystkie postacie na cap, jedynie kim czasem potrzebowałem pomocy to Assassyn i Gladiator - chociaż jak masz dobry set za monetki (daily quest) to dasz radę sam.

Polecam :D

@Edit : Uprzedam pytanie o Goldpacka - nie trzeba kupić bo na około 50 lvlu będzie Cię stać jak na głupoty nie będziesz wydawał :D

Cześć,

cały czas szukam dla siebie jakiegoś fajnego MMORPG i rozważam Aiona. Mam konretnie 3 pytania:
1. Czy dungeony są trudne?
2. Jakie są klasy?
3. Czy dam sobie radę grając solo czy lepiej w grupie?

1. Jak dla nowego gracza od 65 beda bardzo trudne dla Ciebie nie wspominajac o instach typu kata , runa , itp na , ktore bedziesz musial sie mocno ubrac i poznac gre.

2.asasin , cler,chanter,ranger,bard,gunner,gladiator ,tempelar,aertech

3.do 65 bez zadnego problemu wbijesz solo :)Lvlowanie obecnie jest bardzo uproszczone.

4.GRA DYNAMICZNA zaczyna sie po 45 lvlu w wiekszosci przypadkow. WIec nie zrazaj sie , ze na poczatku bijesz wolno czy biegasz wolno :)

@PanLowca NA 50 lvlu nie bedzie go stac na gold packa ; ] Mozesz probowac wbic 65 i farmic dp ...jedna bez kupna 1 gp na allegro gra sie ciezko(limity golda 15kk na tydzien)..... Pozniej zarobienei na gp to moment. NIe wiem kiedy grales ale prawdopodobnie x lat temu i ma sie to nijak do obecnego stanu gry. NIerealne jest aby zebrac 100kk do 50 lvla....a cap to 65

1. Jak dla nowego gracza  od 65 beda bardzo trudne dla Ciebie nie wspominajac o instach typu kata , runa , itp na , ktore bedziesz musial sie mocno ubrac i poznac gre.

2.asasin , cler,chanter,ranger,bard,gunner,gladiator ,tempelar,aertech

3.do 65 bez zadnego problemu wbijesz solo :)Lvlowanie obecnie jest bardzo uproszczone.

4.GRA DYNAMICZNA zaczyna sie po 45 lvlu  w wiekszosci przypadkow. WIec nie zrazaj sie , ze na poczatku bijesz wolno czy biegasz wolno 

 

@PanLowca NA 50 lvlu nie bedzie go stac na gold packa ; ]  Mozesz probowac wbic 65 i farmic dp ...jedna bez kupna 1 gp na allegro gra sie ciezko(limity golda 15kk na tydzien)..... Pozniej zarobienei na gp to moment. NIe wiem kiedy grales  ale prawdopodobnie x lat temu i ma sie to nijak do obecnego stanu gry. NIerealne jest aby zebrac 100kk  do 50 lvla....a cap to 65

Tak jak Pan powyżej jedyne co gp do 50 spokojnie uzbierasz ,jeżeli ktoś Ci powie co powinieneś zrobić od ok. 43 lvla jak się nie mylę (ja uzbierałem sam na 45 lvlu już gp) tyle :) A i ta gra tylko na SOLO nie polega bo na np. 25 jest wspólna insta żeby urozmaicić ciągły exp samemu i polecam każdemu nowemu tylko Polską wersję bo questy nie są tylko zabij i tyle czasem trzeba coś zrobić w danej lokacji a w języku PL dużo łatwiej niż po ang . I gra według mnie jest nr 1 (potem jest GW2) bo gra jest strict nastawiona na PvP . Odnośnie pkt.4 na 45 lvl'u przychodzą nowe skille które średnio co 2 lvl'e wchodzą kolejne (najbardziej czuje to Łowca) ale gra w żaden sposób nie jest monotonna (przynajmniej ja tego nie czułem oprócz łowcy). I standardowo nie robić pierwszej klasy Assasina bo się szybko zniechęcisz. Ostatnia rzecz to gra nie jest w żadnym stopniu P2W tak jak niektórzy piszą i klasy są ogólnie zbalansowane tzn. jedna klasa jest dobra na drugą itd. ale większość od skilla zależy. Polecam.

@Kamyczek11

Bardzo ładnie to wszystko opisałeś. Ja skończyłem grać, gdzieś jak było 4.0

Teraz wróciłem i stworzyłem sobie klerka. Dużo łatwiej jest wbijać lvl to fakt, otrzymujemy także darmowe eq za monetki, które trzeba kiedyś było farmić całkiem sporo. (Oczywiście nie pełne eq, żeby nie było)

Faktycznie ciągle coś w tym Aionie jest, że się chce wracać. Dużo nowych systemów jest, nowe stygmaty, umiejętności przerobione itd. Nawet została zniszczona prawie cała Balaurea, dostaliśmy za to nowe kontynenty.

Nawiasem mówiąc jest to chyba jedyna gra, w której fabuła jest tak fajnie rozwinięta i można poznać wiele ciekawych wątków, choćby czytając książki w bibliotece Sanctum.

@Kamyczek11 @Nezchaaha czyli jak wedlug Ciebie mozna zarobic 100kk ?? ...sory ale jest to nie wykonaln:) Jakim cudem zarobiles 100kk do 45 lvla ?moze powiesz to wszystkim jakim cudem przeskoczyles limit 7 tygodni gry ?? Chyba ze 45 wbilaes 2 miesiace ? Bo obecnie wbija sie to 2 dni ....

Gram w Aiona od 2.5 i nitk mi nie wcisnie , ze zarobil 100kk do 45 lvla w obecnej wersji aiona ani w zadnej inne ;] TAK GOLD PACK kosztuje 100KK a tygodniowy limit na free acc jest 15kk (z itemkow na sell) Jedyna mozliwosc szybkiego zarobku to farma dp z kims na 65 zeby zbieral CI itemy i sprzedawal ale nikogo takeigo nie znajdziesz..

http://board.pl.aion.gameforge.com/board203-pytania-pomoc-i-pierwsze-kroki/board40-poradniki/532-limit-sprzeda%C5%BCy-u-npc/

i wszystko jasne.

Jedyne z czym się z Kamyczkiem nie zgodzę to wersja językowa. Ja osobiście zdecydowanie polecam angielska, polskie tłumaczenie niestety jest dość koala i zawiera mnóstwo błędów. ;)

Ja na temat goldpacka się nie wypowiadam, ponieważ nie orientuje się w obecnej sytuacji.

@Kamyczek11 @Nezchaaha czyli jak wedlug Ciebie mozna zarobic 100kk ?? ...sory ale jest to nie wykonaln:) Jakim cudem zarobiles 100kk do 45 lvla ?moze powiesz to wszystkim jakim cudem przeskoczyles limit 7 tygodni gry ?? Chyba ze 45 wbilaes  2 miesiace ? Bo obecnie wbija sie to 2 dni ....

 

Gram w Aiona od 2.5 i nitk mi nie wcisnie , ze zarobil 100kk do 45 lvla w obecnej wersji aiona ani w zadnej inne ;] TAK GOLD PACK kosztuje 100KK a tygodniowy limit na free acc jest 15kk (z itemkow na sell)  Jedyna mozliwosc szybkiego zarobku to farma dp z kims na 65 zeby zbieral CI itemy i sprzedawal ale nikogo takeigo nie znajdziesz..

 

http://board.pl.aion.gameforge.com/board203-pytania-pomoc-i-pierwsze-kroki/board40-poradniki/532-limit-sprzeda%C5%BCy-u-npc/

i wszystko jasne.

I się zaczyna ... Ok co do gp ja kupowałem go za 60kk i farmiłem 3x bossy od 43 lvla(jak się nie mylę) i byłem w stanie zarobić dziennie ok.15kk spokojnie . Druga rzecz jak nie znajdziesz osoby która Ci kupi Gp to sam też nie kupisz ... Ja zaczynałem od zera natrafiłem na fajny legion i mój przywódca kupił mi go mimo ,że dobrze mnie wtedy nie znał (co jest kolejną cechą na + dla Aiona bo znam wiele osób które miały podobny start). Za Gp które mi kupił i dał na trade (tak mogłem uciec wtedy i tyle) oddałem mu od razu 30kk (+ miałem naszykowany loot o wartości kolejnych 20kk + sklep: monety itd.) i w ten sposób oddałem mu całość. Ale kończąc to zainwestuj te 10-15 zł w pierwszy Gp na allegro (bana nie dostaniesz) bo szkoda w sumie zdrowia na farmienie bosów bo nie zajmie Ci to 3-4 dni jak mi tylko z 7-8 w zależności od ilości osób na spocie i ilości godzin przed kompem (przyznaję ,że nie uwzględniłem obecnej ceny GP).

A odnośnie wersji wiele osób mówiło ,że jest lepsza ang ale ja zaczynając jak jeszcze PL nie było miałem duże problemy mimo moim zdaniem dosyć dobrego angielskiego (chociaż było wtedy dużo zabawy z szukaniem na necie tych questów hah) ale to tylko mała podpowiedź jak wolisz poprawne tłumaczenie itd. to tylko ang ,a w razie co zawsze można na PL zmienić . Jedno jest pewne Aion to OGROMNY świat i jego ogarnięcie mi zajęło spokojnie z 3 tygodnie ale system walki ,chainy, klimat i fabuła są super w porównaniu do 90% MMO na rynku tyle ode mnie . Dodam ,że super graczem nie jestem (mam tylko 2x klasy na 65 i kilka na 5x lvlu) ale największa zaleta Aiona to PvP, PvP i jeszcze raz PvP które na late jest non stop przez co gra naprawdę szybko się nie nudzi i to ją odróżnia bardzo mocno od większości gier na rynku (obecnie).

@Kamyczek11 nie wprowadzaj wobec tego ludzi w blad. W Twoim pierwszym poście była masa niedociągnięć co do tego jak zarobić na GP. I jak widzimy bez pomocy a w zasadzie bez posiadania GP od początku jest to nie mozliwe < tygodniowe limity>.

Grajac obecnie w Rifta poznałem dziewczynę zmieniająca własnie grę z Aiona na Rifta. I wyjaśniła mi ona, ze Aion na chwile obecna zrobił się strasznie p2w. Wprowadzane są często Eventy z rożnymi bonusami i aby na te bonusy < nafarmic trzeba jednak wspomagać się item shopem. Wspominała również, ze wszystko co z IS jest lepsze od tego co można uzyskać za darmo z gry. Przekazuje informacje, które zasłyszałem od osoby grającej do niedawana w Aiona.

Ok powiem w wielkim skrócie ale niech mnie jakiś pro gracz poprawi. Jeżeli chcesz być Generałem lub kimś super pro w grze to item shop się przydaje (ponieważ zaoszczędzasz tony godzin gry + coś nowego dodadzą czego jest mało na servie i jest bardzo drogie itp.to wiadomo. Tylko ,że ten świat nie tworzą tylko generałowie i sami pro gracze (na każdy tytuł jest limit graczy) ale również wiele słabszych osób tzn. chodzi mi o to ,że z oficerem z 4 gwiazdkami i dobrym setem itd. naprawdę będziesz się bawił świetnie(i zabijał masę ludzi). Po drugie w żadnej innej grze nie doświadczyłem takich emocji jak zdobycie z legionem własnej fortecy a potem obrona jej ,walka serva (Elo vs Asmo) codziennie. Poza tym gwarantuje Ci ,że taki generał randoma na 65 lvlu nie zaatakuje sb od tak(po co się męczyć i jeszcze hejt na chacie dostać xd). Podsumowując P2W jakiś istnieje ale naprawdę nie jest on miażdżący i można super bawić się w tej grze. I uprzedzając następny post czemu pisałem wyżej ,że w grze nie ma żadnego P2W bo moim zdaniem nie ma aby zostać generałem czy super pro graczem musiałbyś siedzieć bardzo długo (i naprawdę lekka droga by to nie była + musiałbyś siedzieć w aionie non stop bo za nie granie tracisz pkt.) a dla zwykłej zabawy i walk z graczami których jest masa żadnego Item Shopa i kupowania za realną kasę nie potrzebujesz... Niech się jeszcze jakiś oficer z 4 gwiazdkami wypowie i on to najlepiej na pewno opisze odnośnie całego P2W.

@Kamyczek11 nie wprowadzaj wobec tego ludzi w blad. W Twoim pierwszym poście była masa niedociągnięć co do tego jak zarobić na GP. I jak widzimy bez pomocy a w zasadzie bez posiadania GP od początku jest to nie mozliwe &lt; tygodniowe limity&gt;. 

Grajac obecnie w Rifta poznałem dziewczynę zmieniająca własnie grę z Aiona na Rifta. I wyjaśniła mi ona, ze Aion na chwile obecna zrobił się strasznie p2w. Wprowadzane są często Eventy z rożnymi bonusami i aby na te bonusy &lt; nafarmic trzeba jednak wspomagać się item shopem. Wspominała również, ze wszystko co z IS jest lepsze od tego co można uzyskać za darmo z gry. Przekazuje informacje, które zasłyszałem od osoby grającej do niedawana w Aiona.

PIszesz glupoty ...w IS nie ma nic czego nie ma w grze. Dziekuej dobranoc , wiec ale ow kolezanka grala do 10 lvla albo nie ma pojecia o grze...w IS nie ma nic p2w fakt eventy sa chore raz na pol roku tak isie trafi ew raz na rok.w Aionie gear pvp zdobywasz tylko przez pvp wiec sam zastanow sie jakie brednie mowi kolezanka.

Co do RANG - nie ma znaczenia czy bedziesz mial rank 1 czy generala - roznica jest jedynie minimalna w secie , ktora nie robie prawie zadnej roznicy.

Generalem czy governorem i tak nie ma mozliwosci byc w obecnej chwili tak samo star 5 czy 4...zeby obecnie wbic wysoka range musisz siedziec w grze 24/7 i chodzic na wszystko co sie da....dlatego jest to troche bez sensu.KIedys wystraczylo nafarmic AP i wbijalo sie range i mogles miec 12 3 4 5 nawet generala...o ile grales w miare aktywnie- teraz sa HONORY i bez chodzenia na siege insty pvp itp nie ma mozliwosci wbic wysokiej rangi..

Pomijajac , zeby osiagnac cos dobrego w grze itp itd trzeba spedzic w niej dobre kilkanascie miesiecy aktywnej codzinnej gry.

A co do gry nudzi sie owszem nudzi sie jezeli zauwazysz , ze codzinnie robisz to samo czyli - WBijasz do gry robisz 3 insty daily i koniec....ew pobiegasz za garnizonami :)

PS. OBecnie tego pvp praktycznie nie ma , a gp mozesz kupic majac startera na brokerzei to od dluzszego czasu juz. Co do gp tak jak mowilem zarobic to nie problem bo wystarczy pofarmic adme/dp - adma okolo 10kk na godzine , dp do 30kk 1-3h(DUO/solo)

nskladasz tych itemow w magazynach i pozniej jak znajdziesz spoko legion umowisz sie , ze oddasz kase zaraz jaksprzedasz itemy.

Pomijajac , ze na 65 pojdziesz pare razy na rb hm porobisz weekly za monety bm i masz na gp.

@donek Ty chyba naprawde nie potrafisz ocenic co jest p2w a co nie jest. Oto link do IS w Aionie https://pl.aion.gameforge.com/website/shop/category/122/ W IS mamy dostepne boosty do dropa, expa czy tez zwiekszenie szansy na wlozenie kamienia many < nie spali ci wszystkich kamieni many w eq co zdazalo sie bardzo czesto za czasow jak gralem w Aiona.> Do tego te pety, ktore buffuja Cie roznymi potkami/jedzonkami. Czy tez skrzydła zwiększające statystyki postaci. I chyba najwazniejsze resety do ponownego wejscia na instancje. Co to za gra gdzie za dodatkowe wejscie na instancje trzeba placic? Jak dla mnie to wlasnie najlepszy przyklad p2w.A okraszone to wszystko jest gold packiem ,bez którego Aion to gra MMO w wersji demo.

Także @donek proszę Cie nie kompromituj się, o wielki znawco każdej gry :)

@donek Ty chyba naprawde nie potrafisz ocenic co jest p2w a co nie jest. Oto link do IS w Aionie https://pl.aion.gameforge.com/website/shop/category/122/   W IS mamy dostepne  boosty do dropa, expa czy tez zwiekszenie szansy na wlozenie kamienia many &lt; nie spali ci wszystkich kamieni many w eq co zdazalo sie bardzo czesto za czasow jak gralem w Aiona.&gt; Do tego te pety, ktore buffuja Cie roznymi potkami/jedzonkami. Czy tez skrzydła zwiększające statystyki postaci. I chyba najwazniejsze resety do ponownego wejscia na instancje. Co to za gra gdzie za dodatkowe wejscie na instancje trzeba placic? Jak dla mnie to wlasnie najlepszy przyklad p2w.A okraszone to wszystko jest gold packiem  ,bez którego Aion to gra MMO w wersji demo.

 

Także @donek proszę Cie nie kompromituj się, o wielki znawco każdej gry 

@criss85

PO 1 wszystko masz dostepne w grze...po 2 kamienie juz sie nie pala wszystkie tylko 1 boost do expa po co komu ? boost do dropu..zwieksza szanse o jakies xx.x%

Pety mozna kupic za kinach y czy tez monety , Wszystkie skrzydla dostepne sa w grze . dodatkowe wejscia na insty sa na low lvl insty...

Tak , ze w tym momencie podwazylem kazdy Twoj argument wielki znawco Aiona , ...skoro nie masz pojecia o grze to poprostu sie nie wypowiadaj lub poczytaj co sie zmienilo i jak teraz wyglada gra...Wszystko co jest w IS jest dostepne normlanie w grze...

Bez robienia siege i instancji nic ci nie dadza te TWOJE "P2W itemy....bo honor pointsow ani apczy tez medali nie zdobedziesz przez "ITEM SHOP" lub musial bysdobre kilkanascie tysiecy na to wydac przy cenach z tego sklepiku.

Przykro mi ale w Aiona gram od 2.5 i raczej ciezko mi dyskutowac z osobami " KTORE SLYSZALY OD "KOLEZANKI" , ze cos jest nie tak ;]

Poprostu gra jest nudna po jakims czasie i tyle na obecnej wersji i tylko "Fani" maja z niej jakis fun.

Tyle w temacie.

Drogi @donek gralem sam w Aiona ponad dwa lata temu. Wiem jak wygladal tam IS ile dawal gold pack. A co do kolezanki to gra ona od samego poczatku w Aiona i rezygnowala z gry kilka tygodni temu. Wiec wybacz drogi fanboju ale jej zdanie na temat gry jest bardziej wiarygodne. Niestety Ty jako osoba na tym forum wypowiadasz sie czesto w tematach nie majac najmniejszego pojecia o grze.

Wypowiadałeś się już w tematach o Black Desert grajac w niego zapewne na guest pass, ostatnio wymyśliłeś "godzinowe karty pre paid" do Final Fantasy 14. Zastanawiam się o jakich grach jeszcze się wypowiadałeś mając o nich zerowe pojecie. Pozdrawiam :)

Drogi @donek gralem sam w Aiona ponad dwa lata temu. Wiem jak wygladal tam IS ile dawal gold pack. A co do kolezanki to gra ona od samego poczatku w Aiona i rezygnowala z gry kilka tygodni temu. Wiec wybacz drogi fanboju ale jej zdanie na temat gry jest bardziej wiarygodne. Niestety Ty jako osoba na tym forum wypowiadasz sie czesto w tematach nie majac najmniejszego pojecia o grze. Pozdrawiam 

Czyli w sumie wszyslo , ze ja mowie prawde jak jest i jak bylo ;) Co ma do etgo ,z e gra od poczatu jak IS dopiero wszedl po przejsciu na f2p?Co ma stan obecny do tego , ktory byl 2 lata temu , co ma gold pack do p2w skoro kazdy kupuje go w grze za kinachy ?

PS. FANBOJU? koelgo napisalem wady i zalezty aiona nie raz i sam juz w niego nie gram jedynie raz na jakis czas bo jest nudny.

Tak wlasnie jest na tym forum , zwyzywaja cie od fanboja bo nie maja racji , przykre :)

PS 2. Gralem w bardzo duzo ilosc mmo od jakis 15 lat gram w gry mmo tak , ze moge wypowiadac sie na ich temat :) Takie to dziwne ?

PS 3. Zrozum niektorzy moga wiedziec wiecej niz ty , tak na przyszlosc :)

@donek jasne, ze mogą ludzie wiedzieć więcej niż ja. Sam nie jestem alfa i omega. Jestem tylko człowiekiem. :) Jednak Ty zabierasz głos pod praktycznie każdym tematem na tym forum, często nie mając o grze pojęcia. Wiec wybacz mi, ze nie biorę Twoich opinii za rzeczowe i profesjonalne, bo ilość merytorycznych błędów w Twoich postach jest momentami porażająca. :) Nasuwa mi się na myśl jedna sentencja "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Wiec zastanów się następnym razem w jakim temacie zabrać głos, bo często wprowadzasz ludzi w błąd. Tym zdaniem zakończę ta rozmowę. Pozdrawiam.

Nie chce zakładać nowego tematu, więc napisze tutaj. Ile waży cała gra w dniu dzisiejszym? Posiadam dysk SSD i muszę walczyć o miejsce.

Nie chce zakładać nowego tematu, więc napisze tutaj. Ile waży cała gra w dniu dzisiejszym? Posiadam dysk SSD i muszę walczyć o miejsce. 

29,8gb

4 Kapłan: Kleryk lub Kantor (moja ulubiona)

Rzekomy "Kantor" to Chanter (z ang. chanting - intonowanie). Nazwa Chanter ma sens, ponieważ Chanter używa mantr, a mantrę właśnie wypowiada się odpowiednio intonując słowa. W j. polskim Kantor oprócz oczywistego znaczenia ma jeszcze znaczenie drugie, czyli śpiewak w kościele protestanckim... No, ale dobra, do czego zmierzam - grzecznie sugeruję tylko, żeby nie używać wersji polskiej Aiona.

Cześć,

cały czas szukam dla siebie jakiegoś fajnego MMORPG i rozważam Aiona. Mam konretnie 3 pytania:
1. Czy dungeony są trudne?
2. Jakie są klasy?
3. Czy dam sobie radę grając solo czy lepiej w grupie?