Poradniki Rajdowe (Video)

Spirit Vale

Pomocne

Pomocne

Za jakiś czas może pojawi się też drugie skrzydło

Wybaczcie ale poradnik jest beznadziejny. To co zostało w nim przedstawione było już wiadome jak pojawił się pierwszy boss. Dodajcie jakieś info jakimi klasami byliście, sugerowane klasy i buildy, tylko nie że jedna klasa pełni tylko jedną role ale coś więcej z podziałem na healera, tanka, dps i condi dps.

To że dla ciebie są to oczywiste rzeczy nie znaczy, że nie ma graczy początkujących, którzy nie mają o walce z bossem zielonego pojęcia. I do tych właśnie osób są kierowane te video. Mogą w łatwy i przystępny sposób zapoznać się z tym jak wygląda cała walka i na co muszą zwracać uwagę.

Nie jest to poradnik dla raid leadera, którego to właśnie jest zadaniem zadbać o rzeczy, o których piszesz.

Druga kwestia jest taka, że gdyby wchodzić za bardzo w szczegóły i poradnik byłby zrobiony dużo wcześniej, należałoby w nim powiedzieć, że Thief jest bezużyteczny. Wypadałoby podać taktykę, w której opóźniało się CC. I inne tego typu rzeczy. I co by się dziś okazało? Że video nie jest już aktualne.

Gra się zmienia, meta się zmienia, klasy postaci również. A kto wie co będzie za kolejne pół roku, czy rok. Tymczasem jest bardzo mało prawdopodobne, że standardowa taktyka ulegnie zmianie.

Jeśli ktoś chce zdobyć więcej informacji, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po zobaczeniu podstaw zagłębić się bardziej w szczegóły i poczytać poradniki z dulfy, czy innych stron.

Dobrze powiedziane

poczytać poradniki z dulfy, czy innych stron.

Wybacz ale w dalszym ciągu spóźniliście się o pół roku, a kwestia klas nie tylko jest dla rajd lidera ale dla osób chcących coś w tym rajdzie robić. Jeśli chciałbym zobaczyć etapy walki z bossem to mam takich jak wasz filmik setki jak nie tysiące i to często z lepszym opisem. Ani pod filmikiem ani tu nie zamieściliście buildów które mieliście ani boostów które użyliście, co dodatkowo powoduje że filmiku nie można traktować jak poradnik tylko jak zwykły filmik z rajdu. Tak naprawdę krzywdzicie osoby początkujące bo nadal nic nie wiedzą a to że będą znali etapy walki z bossem nie robi z nich użytek.

Dodatkowo nie zrozumiałeś że nie chce konkretnych buildów tylko podział tank, healer, dps i condi gdzie wymienisz które klasy do których rol można świetnie przypisać. Jako gildia RP chyba tyle potraficie.

nie zamieściliście buildów które mieliście ani boostów które użyliście

 nie chce konkretnych buildów

Mhm.

Wybacz ale w dalszym ciągu spóźniliście się o pół roku

Powtarzam raz jeszcze. Nie wszystko kręci się wokół ciebie i to, że tobie nie jest to już dawno potrzebne nie oznacza, że w gw2 nie ma nowych graczy, którzy dopiero teraz chcą spróbować raidów.

Dodatkowo nie zrozumiałeś że nie chce konkretnych buildów tylko podział tank, healer, dps i condi gdzie wymienisz które klasy do których rol można świetnie przypisać

Tak, a za jakiś czas ArenaNet wprowadzi patch, w którym role klas się całkowicie odwrócą i video będzie mówiło o rzeczach, które nijak się mają do rzeczywistości.

Widzę że ktoś źle memów używa ale nie ma się co dziwić, po filmiku widać jaki przedstawia poziom.
Weterani wiedzą że jak wychodził rajd rolę tanka pełnił guard, lecz jak ktoś ma mózg czego nie widać po tobie, może wymienić inne klasy które mogą tą role pełnić. Jeśli używanie rozumu jest dla ciebie abstrakcją to po co te filmiki. Chce wiedzieć kto może pełnić rolę tanka i przykładowe buildy a nie konkretna klasa konkretny build. Jak dalej tego nie rozumiesz to nie wiem jak się mówi w języku downa.

Wiem że arenanet ciągle coś zmienia ale niektóre skille oraz ich efekty się nie zmieniają co powoduje że któraś klasa w konkretnej sytuacji bardziej się przydaje.

Mhm.

Obrazek idealnie obrazuje twoje podejście do tematu.

Buildy masz chociażby na stronie metabattle, gdzie wszystko można w prosty sposób na bieżąco edytować. Zależnie od tego co się aktualnie sprawdza. I to między innymi z takich miejsc się je pozyskuje. Nie z video, których nie edytujesz.

Kończę tę rozmowę. Szkoda mi czasu.

No nic widzę że doświadczenie z rajdami masz takie jak ja czyli zerowe.

Spirit Vale