Początek z wowem

Witam,

w końcu się przekonałem jeszcze raz spróbować zagrać w wowa. Jako, że obecnie na rynku nie ma ciekawych mmo z end gamem to muszę spróbować swoich sił i w tej gierce. Ogólnie mam chyba 70 warriora, ale gra od początku nie stanowi dla mnie problemu. Mam tylko kilka pytań:

1. Można zrobić postacie na różnych światach? Tego warriora mam na Defias Brotherhood, ale szukam serwera na którym jest dużo polaków. Interesuje mnie także PvP oraz możliwość zarabiania na kolejny abonament. Czy ten serwer będzie wystarczający, dodam, że jestem po stronie hordy.

2. Co to są te rafy? Gdzie mogę znaleźć osoby, które będą w stanie mi to zaoferować.

3. Jak będę levelował do capa, to zamierzam robić questy + wszystkie dungeony testować. Wiem, że świat wowa jest duży (to było przyczyną przez którą przestałem grać, za dużo do roboty było aż się pogubiłem, a jednak zawsze w grach mam pewne ścieżki wyznaczone i staram się je wykonywać po kolei), czy przez okres expienie warto jest na coś jeszcze zwrócić uwagę czy dopiero na max levelu. Wiem, że na dungeony są ograniczenia levelowe dlatego żeby żadnego nie przegapić będę je stopniowo wykonywać.

4. Czy na Defias Brotherhood (lub tym innym świecie któy polecicie) znajdę jakąś polską gildie, która będzie przyjazna dla nowych graczy, czy raczej wszystkie skupiają się na ostrym raidowaniu przez co potrzeba już pewne doświadczenie.

5. Można robić postaci i w hordzie i ally czy muszę wybrać jedną frakcję?

6. Czy można zmieniać subklasy w trakcie gry? Tzn. wbiję warriorem fury max level i będę chciał popróbować na pvp zagrać arms, jest możliwość zmiany tej subklasy?

7. Zainteresowany jestem klasami walczącymi wręcz, głównie: Warrior/Paladin/Death Knight/Monk. Ciężko będzie wam napisać, która do mnie lepiej pasuje, ale możecie wymienić jakieś ich cechy? Od siebie dodam, że dobrze by było, aby moją pierwszą postacią łatwo się expiło i była przydatna na dungeonach/raidach. Myślę, że pvp zainteresuję się później, no i chciałbym być DPSem. Ważne też aby ta postać była dynamiczna, nie chcę stać w miejscu i castować skille. Dla mnie klasy są ciekawsze gdy charakteryzuje je duża mobilność.

8. Oglądam filmiki z paladinem i z tego co widzę to nie jest taka typowy rycerz, tylko taka hybryda healera/maga i warriora, dobrze kombinuję? Nie robi się przez to bardziej statyczna? Czy jednak przynosi dużo funu z gry.

9. Jak zdobyć heirloomy i czy jestem w stanie je zdobyć moim 70 warriorem?

1. Można , nwm jak wygląda sytuacja na Defias

2. Raf daje większy exp, nigdy się w ten temat nie zagłębiałem ale chyba ma się 300% expa gdy sie expi z zapraszajacym

3. Jedną postać zawsze powinno sie expic w normalnym tempie w sns nie rushować do capa żeby ogarnąć sb wszystko co i jak.

4. Tak jak w punkcie 1 , ja gram na burning legionie i tam z polskimi gildiami nie ma najmniejszego problemu

5. Można

6. Można u trainera klasy dobrać drugą specjalizację (dual spec) czy też zmienić już wybraną

7. Nie grałem aż tak dużo melasami ale rouge był całkiem przyjemny

8. Jak wyżej

9. Heirloomy kosztują 500 g każdy i z tego co pamiętam ulepszenia do tanich nie należą bo te pierwsze chyba 1000 g na każdy item + 1200 g na broń cene tych ulepszen do 100 nie pamietam

1.Burning Legion, to serwer typowo polski. Sporo polaków i możliwości zarabiania hajsu, z resztą jak na każdym innym serwerze ;)


2.Raf to opcja dzięki której zapraszasz znajomego do gry poprzez wysłanie mu linka (można to znaleźć w grze w okienku z przyjaciółmi ) Dostajecie 300% więcej expa w party + jeśli zaproszony znajomy doładuje konto, to otrzymujesz do wyboru nagrody. Dodatkowo możecie się do siebie teleportować, a za kazdy zdobyty wspólnie lvl dostajecie pół dodatkowego lvla, w razie gdyby któryś z was poleciał za daleko z poziomem, to można kolegę tymi dodatkowymi poziomami doładować... Mniej więcej xd Ciężko to opisać.

3. Ciężkie pytanie. Na pewno nie odkryjesz wszystkich dungeonów podczas lvlowania, bo za szybko to będzie szło. Nawet krain wszystkich nie odkryjesz. Ale polecam je wszystkie wykonać po wbiciu 100lvl. I obowiązkowo expienie na Draenorze Quest po queście! Expienie w Draenorze jest kozackie ;>

4. Jest mnóstwo gildi. Wszędzie! Gram na Burning Legionie, więc wiem jaka tu jest sytuacja. Są gildie typowo dla kolegów, a są gildie zrzeszające róznych ludzi, od wyboru do koloru.

5. Można zrobić i ally i w hordzie.

6. Na 30lvl otrzymujesz taką opcję za 10golda, u trenera swojej klasy

7. Mele postaciami na ogół łatwo się expi. Jest Death Knight, Paladyn, Warrior, Monk i Rouge.

Death Knight, mówi samo za siebie, może przywoływać nie-umarłe istoty, ghule. Nie zbyt mobilny, ale bardzo przyjemny.
Paladyn - moc światła, dość mobilny i daje sporo zabawy, może być tankiem, healem, lub dps melee. Mobilność? Całkiem.

Warrior - To pewnie wiesz. Bazuje na rage, co odejmuje dużo od mobilności, bo jeśli źle rozdasz rage, to będziesz musiał czekać aż sie zregeneruje : /
Rouge - Nie grałem, ale wydaje się dosć mobilny, dający ogromną frajdę. Przymierzam się do expienia go.
Monk - Dwa skille które powodują, że monk wg mnie jest najmobilniejszy, nie pamiętam nazw, ale jeśli zaczniesz grać, to się przekonasz ;>

8. Opisałem Ci go wyżej. Retribution (DPS) używa kilku skilli i fakt, jeden jest castowalny, ale nie używa sie go, póki nie wejdzie odpałka, która powoduje, że ten skill uderza bez castowania. Jak kto woli.

9. Jak kolega wyżej, jednak troche Cię poprawię. Podwyższenie armorów, naszyjnioków, trinketów i shieldów do 90 lvl kosztuje 1000g, na 100 są po 1,200g. Podwyższenie weaponów do 90lvl kosztuje 2000g, a do 100lvl są po 5000g.

Koszt herloomów. Do armorów zaliczaja się oczywiscie naramki, head, spodenki i tak dalej.

Armnory-500g

1h weapony - 650g

2h weapony - 750g
shieldy - 500g
trinkety i naszyjniki - 700g.

Vendora od heirloomów możesz znaleźć w Under City w the Rougues Quater jeśli grasz w Hordzie, a w alliantach w Iron Forge the Forlorn Cavern.

Jesli pvp Cie nie interesuje od początku nie trac czasu ani frajdy z gry i "1" postać zrób bez heirloomow . (jak juz bron wez) polecam druida feral/guardian albo paladyn. W obu klasach masz tabk/dps/heal czyli Wszystko co potrzebuje swieza osoba.

Dzięki za odpowiedzi. Postanowiłem zrobić nową postać nawet jeśli to będzie warrior aby od nowa nauczyć się mechaniki gry. Będę ją expił bez heirloomów (tak jak poleciłeś), aby na spokojnie wszystko opanować. Ogólnie na pewno druid odpada, bo nie kręci mnie te całe transformacje w zwierzęta. Zastanawiam się teraz tylko nad Warriorem i Paladinem. W warriorze podoba mi się jego mobilność natomiast paladin może pełnić właściwie wszystkie rolę. Jak uważacie, która z tych klas będzie lepsza dla początkującego? Nie mówie też, że w ogóle nie interesuje mnie PvP. Właściwie w każdej grze MMO ten aspekt gry najdłużej mnie zatrzymuje jednak pomyślałem sobie, że Wow jest na tyle duży, że najpierw zajmę się Pve. U warriora czy paladyna nie będzie problemu z pvp bo z tego co czytam to Arms i Holy to są dobre spece na pvp

Polecam paladyna, bo wystarczy mu jedna broń, a warrior PvE potrzebuje dwóch huehuehue.
btw, nie polecam żadnej. Pytasz się nas, jakbyśmy byli Tobą i wiedzieli czego chcesz xd Zagraj tym i tym i się przekonaj, lel... Wbicie 100 to kwestia dwóch tygodni.

Paladyn jest bardziej przyjazny dla początkującego, po za tym jak napisałeś ma możliwość bycia tankiem, dpsem i healem więc będziesz mógł sprawdzić co Cie kręci. Warrior jest fajny ale ciężki do wymasterowania i generalnie gra się nim trudniej niż palaskiem. W zasadzie nie ma znaczenia co teraz wyekspisz, jak kupisz legion to za free dostajesz boosta na 100, tak więc będziesz mógł sobie drugą postać wbić bez problemu i ją sprawdzić ewentualnie.

Edit: W legionie wprowadzą możliwość przetestowania postaci przed wyboostowaniem jej na 100 poziom. Jak Ci się nie spodoba to będziesz mógł sprawdzić dowolny gameplay klasy a potem ją usunąć bez tracenia boosta na 100 lvl.

No okej i już chyba ostatnie pytanko, jak wygląda pvp jeśli wybrałbym Ally na takim świecie jak Burning Legion? Nie wiem o ile jest to prawda ale tam gra ponad dwa razy więcej hordy.

Niestety na pytanie odnośnie PVP na BL ci nie odpowiem, bo sam gram na amerykańskiej wersji

ALE

mam komentarz odnośnie heirloomów. Raz w miesiącu jest event, Darkmoon Faire, zaczyna się w pierwszą niedzielę miesiąca i trwa tydzień. Możesz tam kupić heirloomy za Darkmoon Prize Tickety. Imho lepsza opcja niz wydawanie 500g na kazdy osobny item. Loomy są prawie wszystkie po 50 ticketów, z tym, że quest na 100 ticketów możesz zrobić tylko raz na danej postaci. Nie wiem czy moge wklejać tu linki ale jak wygooglujesz Darkmoon Faire to jest fajny poradnik.

+ można jakąś fajną kaske zebrać z łowienia rybek tam, dosyć często dropią od 10 do ~30 golda.

Jest takie coś jak cross-realm world pvp przez to między innymi praktycznie nie istnieje... dokładniej jest to takie teoretyczne łączenie serwerów bo w większosci lokacjach widzisz graczy z innych realmów problem polega na tym, że jeśli ta osoba zaprosi cie do grupy przenosisz się na jej realm do czasu aż nie wyjdziesz z tej grupy. Wtedy w przypadku jak ktoś kogoś zabije albo jak jakaś grupa pk zajmie pozycje na world event to gracze zmieniają realm zapisując się do jakiejś grupy robią swoje i wychodzą. Jest też tak, że jak przeciwna frakcja atakuje interweniują tylko pojedyncze osoby nie zbiera się żadna grupa żeby ich odeprzeć ani nic ludzie po prostu zmieniają sobie realmy tak samo jak jakaś randomowa grupa ludzi z innych realmów może sobie zrobić raid na stolice na twoim realmie. Ma to też swoje dobre strony bg i areny wyszukują się prawie instant no i przewaga jakiejś frakcji na serwerze też traci znaczenie zawsze masz kogo do grupy zaprosić a jak nie to korzystasz z lfg.

Dzięki za odpowiedzi, gram już na serwerze Burning Legion. Mam teraz dwa pytanka:

1. Jakie addony polecacie? Chodzi mi o takie główne, które sa najbardziej przydatne. Słyszałem o takim co ułatwia zmianę ustawień skilli oraz do szybszego robie questów.

2. Robić wszystkie questy na danej mapce czy nie ma za to żadnych nagród. Jeśli troche poexpie w dungeonach to omijać niektóre questy?

Addony tak na prawdę Ci nie potrzebne, bo wszystko jest wbudowane. Możesz znaleźć sobie addony, które upiększają.
Za zrobienie WSZYSTKICH questów jest Loremaster, ale go robi się okropnie długo. Oczywiście żeby omijać, nic się nie stanie.

Witam,

w końcu się przekonałem jeszcze raz spróbować zagrać w wowa. Jako, że obecnie na rynku nie ma ciekawych mmo z end gamem to muszę spróbować swoich sił i w tej gierce. Ogólnie mam chyba 70 warriora, ale gra od początku nie stanowi dla mnie problemu. Mam tylko kilka pytań:

1. Można zrobić postacie na różnych światach? Tego warriora mam na Defias Brotherhood, ale szukam serwera na którym jest dużo polaków. Interesuje mnie także PvP oraz możliwość zarabiania na kolejny abonament. Czy ten serwer będzie wystarczający, dodam, że jestem po stronie hordy.

2. Co to są te rafy? Gdzie mogę znaleźć osoby, które będą w stanie mi to zaoferować.

3. Jak będę levelował do capa, to zamierzam robić questy + wszystkie dungeony testować. Wiem, że świat wowa jest duży (to było przyczyną przez którą przestałem grać, za dużo do roboty było aż się pogubiłem, a jednak zawsze w grach mam pewne ścieżki wyznaczone i staram się je wykonywać po kolei), czy przez okres expienie warto jest na coś jeszcze zwrócić uwagę czy dopiero na max levelu. Wiem, że na dungeony są ograniczenia levelowe dlatego żeby żadnego nie przegapić będę je stopniowo wykonywać.

4. Czy na Defias Brotherhood (lub tym innym świecie któy polecicie) znajdę jakąś polską gildie, która będzie przyjazna dla nowych graczy, czy raczej wszystkie skupiają się na ostrym raidowaniu przez co potrzeba już pewne doświadczenie.

5. Można robić postaci i w hordzie i ally czy muszę wybrać jedną frakcję?

6. Czy można zmieniać subklasy w trakcie gry? Tzn. wbiję warriorem fury max level i będę chciał popróbować na pvp zagrać arms, jest możliwość zmiany tej subklasy?

7. Zainteresowany jestem klasami walczącymi wręcz, głównie: Warrior/Paladin/Death Knight/Monk. Ciężko będzie wam napisać, która do mnie lepiej pasuje, ale możecie wymienić jakieś ich cechy? Od siebie dodam, że dobrze by było, aby moją pierwszą postacią łatwo się expiło i była przydatna na dungeonach/raidach. Myślę, że pvp zainteresuję się później, no i chciałbym być DPSem. Ważne też aby ta postać była dynamiczna, nie chcę stać w miejscu i castować skille. Dla mnie klasy są ciekawsze gdy charakteryzuje je duża mobilność.

8. Oglądam filmiki z paladinem i z tego co widzę to nie jest taka typowy rycerz, tylko taka hybryda healera/maga i warriora, dobrze kombinuję? Nie robi się przez to bardziej statyczna? Czy jednak przynosi dużo funu z gry.

9. Jak zdobyć heirloomy i czy jestem w stanie je zdobyć moim 70 warriorem?