Pytanie odnośnie aktywności w grze

Witam. Chciałbym się was zapytać o czynności/aktywności które są w grze Black Desert. Wiem, że mogę na oficjalnej stronie sobie poczytać co w grze można robić ale wolałbym się zapytać o to was, żeby od razu poznać "jakość" tych elementów :P

Grałem trochę na wersji Rosyjskiej i Japońskiej ale bawiłem się tylko w grind, prawie żadnych questów, gildii, pvp czy innych rzeczy. Zrobiłem coś koło 45 poziomu.

Chciałem się was zapytać - co jeszcze w tej grze można robić ? Oczywiście wiem, że mamy trochę craftingu, trochę fabuły, jakieś łowienie rybek i domki. Ale jak dla mnie to są takie bardziej chwilowe "rozpraszacze" niż faktyczne elementy gry które mogą wciągnąć.

Chciałbym się dowiedzieć co gra może mi zaoferować na długie godziny prócz grindu.

- Jak wygląda pvp ? Czy są jakieś fajne areny/turnieje ? Są jakieś punkty czy może rankingi które mogłyby nas motywować do dalszej gry ? No i czy opierają się one jedynie na EQ czy może umiejętności graczy też są potrzebne ?

- Jak jest z tymi dungeonami ? Na początku podobno miało ich nie być,ale ostatnio słyszałem, że jednak zdecydowano się je dodać. Jak one się sprawują ?

Trochę tego się obawiam ponieważ każdy opowiada ile to można w BD robić ale na strimach w praktyce widać jak ludzie tylko grindują na spotach :P

Generalnie wiem, że gry mmo opierają się prawie tylko na grindzie ale lubię w tych momentach przywoływać tytuł FF XIV gdzie według mnie jest bardzo dużo rzeczy do roboty (grind, niezła i bardzo długa fabuła, robienie monster logów, różne rodzaje krótkich i długich dungeonów, fate'y, bardzo rozbudowane klasy od walki jak i craftu itp.)

Jak to wszystko wygląda ? Po prostu - czy w tej grze można (i opłaca się) robić coś innego prócz siedzenia bez przerwy na spocie ?

Dzięki i Pozdrawiam.

Witam. Chciałbym się was zapytać o czynności/aktywności które są w grze Black Desert. Wiem, że mogę na oficjalnej stronie sobie poczytać co w grze można robić ale wolałbym się zapytać o to was, żeby od razu poznać "jakość" tych elementów 

 

Grałem trochę na wersji Rosyjskiej i Japońskiej ale bawiłem się tylko w grind, prawie żadnych questów, gildii, pvp czy innych rzeczy. Zrobiłem coś koło 45 poziomu.

 

Chciałem się was zapytać - co jeszcze w tej grze można robić ? Oczywiście wiem, że mamy trochę craftingu, trochę fabuły, jakieś łowienie rybek i domki. Ale jak dla mnie to są takie bardziej chwilowe "rozpraszacze" niż faktyczne elementy gry które mogą wciągnąć.

 

Chciałbym się dowiedzieć co gra może mi zaoferować na długie godziny prócz grindu.

 

- Jak wygląda pvp ? Czy są jakieś fajne areny/turnieje ? Są jakieś punkty czy może rankingi które mogłyby nas motywować do dalszej gry ? No i czy opierają się one jedynie na EQ czy może umiejętności graczy też są potrzebne ?

- Jak jest z tymi dungeonami ? Na początku podobno miało ich nie być,ale ostatnio słyszałem, że jednak zdecydowano się je dodać. Jak one się sprawują ?

 

Trochę tego się obawiam ponieważ każdy opowiada ile to można w BD robić ale na strimach w praktyce widać jak ludzie tylko grindują na spotach 

 

Generalnie wiem, że gry mmo opierają się prawie tylko na grindzie ale lubię w tych momentach przywoływać tytuł FF XIV gdzie według mnie jest bardzo dużo rzeczy do roboty (grind, niezła i bardzo długa fabuła, robienie monster logów, różne rodzaje krótkich i długich dungeonów, fate'y, bardzo rozbudowane klasy od walki jak i craftu itp.)

 

Jak to wszystko wygląda ? Po prostu - czy w tej grze można (i opłaca się) robić coś innego prócz siedzenia bez przerwy na spocie ?

 

Dzięki i Pozdrawiam.

Zacznę od środka - Dungeonów nie ma - mają być dodane w przyszłych Patchach.

PvP zależy głownie od levela i sprzętu. Oczywiście umiejętności też się liczą aczkolwiek w obecnej chwili Sorcerka potrafi zjechać wszystko(dzięki za Iframe i desynchrony)

Co do Grindu - nie ukrywam z jest to główny element gry bo musisz jakoś dobić ten 56 lvl. Ja staram się dzielić czas i grind jest u mnie na ostatnim miejscu - co nie zmienia faktu że trzeba go robić :D

Trochę się zagalopowałeś z tym craftem/domkami itp - to nie chwilowe rozproszenie ... ja czasami zanim wykonam wszystkie rzeczy, które mam założone na dzień - tzn craft jedzenia/ wysłanie pracowników na Nody - ustawienie craftu - transport rzeczy z miasta do miasta - questy daily to nawet nie mam kiedy normalnie poexpić.

Roboty jest od groma.

Same wbicie energii na wysoki poziom zabiera około tydzień czy dwa.

Nie mówie o contrybucji bo to też chwile czasu zajemie. Do tego OGROM questów - World Bossy - Wojny Gildyjne - Questy Gildyjne ...

Podam ci przykład - wczoraj zalogowałem się około 11.00 i tygodniowe bossy zrobiłem dopiero około północy bo wcześniej nie było czasu :/

Wbij dzisiaj do mnie na stream to ci pokarzę co i jak - https://www.twitch.tv/ulferus

Witam. Chciałbym się was zapytać o czynności/aktywności które są w grze Black Desert. Wiem, że mogę na oficjalnej stronie sobie poczytać co w grze można robić ale wolałbym się zapytać o to was, żeby od razu poznać "jakość" tych elementów 

 

Grałem trochę na wersji Rosyjskiej i Japońskiej ale bawiłem się tylko w grind, prawie żadnych questów, gildii, pvp czy innych rzeczy. Zrobiłem coś koło 45 poziomu.

 

Chciałem się was zapytać - co jeszcze w tej grze można robić ? Oczywiście wiem, że mamy trochę craftingu, trochę fabuły, jakieś łowienie rybek i domki. Ale jak dla mnie to są takie bardziej chwilowe "rozpraszacze" niż faktyczne elementy gry które mogą wciągnąć.

 

Chciałbym się dowiedzieć co gra może mi zaoferować na długie godziny prócz grindu.

 

- Jak wygląda pvp ? Czy są jakieś fajne areny/turnieje ? Są jakieś punkty czy może rankingi które mogłyby nas motywować do dalszej gry ? No i czy opierają się one jedynie na EQ czy może umiejętności graczy też są potrzebne ?

- Jak jest z tymi dungeonami ? Na początku podobno miało ich nie być,ale ostatnio słyszałem, że jednak zdecydowano się je dodać. Jak one się sprawują ?

 

Trochę tego się obawiam ponieważ każdy opowiada ile to można w BD robić ale na strimach w praktyce widać jak ludzie tylko grindują na spotach 

 

Generalnie wiem, że gry mmo opierają się prawie tylko na grindzie ale lubię w tych momentach przywoływać tytuł FF XIV gdzie według mnie jest bardzo dużo rzeczy do roboty (grind, niezła i bardzo długa fabuła, robienie monster logów, różne rodzaje krótkich i długich dungeonów, fate'y, bardzo rozbudowane klasy od walki jak i craftu itp.)

 

Jak to wszystko wygląda ? Po prostu - czy w tej grze można (i opłaca się) robić coś innego prócz siedzenia bez przerwy na spocie ?

 

Dzięki i Pozdrawiam.

Grind to tutaj podstawa - Z grindu zbiera tylko i wyłącznie sensowne pieniążki na end gamowych mobach w pt wychodzi na 3h ok. 20mln.

Głownym aspektem w tej grze jest zrobienie Gearu > Lv > Skill .

Cała gra opiera się na EQ i LvL. Umiejętność operowania twoją postacią koniec końców bez tych aspektów nic ci nie da. Za duży dysbalans jest gdy ktos ma lepsze Eq czy też nawet 3-4lv więcej od ciebie.

Z dnia na dzień, Lv cap rośnie na dzień dzisiejszy to 56... z każdym tygodniem dzięki eventowi i całej tabelce exp-a średnia rośnie.

Co do wciągnięcia się w świat gry Fabuła nie jest zbyt wciągająca i długa... lecz ciekawa. Craft jest fajnie rozwinięty, system transportu towarów handlu itp..

Jak wygląda PvP?

-Otwarte PK od 45lv( bijesz zabijasz gdzie chcesz , po za safe zonami.Lecz jeżeli jesteś Pk-erem nie uchroni cię to)

-GvsG

-Areny

-Battlefieldy ( mass ) w Valencia part wejdą battlefieldy 3vs3 , 5vs5.( Zdobywasz tam tokeny ktore wymieniasz, oraz istnieje ranking z tytułami)

-Walki o Zamki ( Valencia part )

-Walka o Nody ( Valencia part )

Są Wild Bossy oraz World Bossy. Tutaj nie zaznasz taktyk itd.. typowa massówka na bosie i jazda.

Co do dungeonów które wyjdą w valencia part 2-3 wygląda to tak samo.

Miejmy nadzieję że w kolejnych updatach które wyjdą lada moment w Korei ( Śnieżna Kraina oraz Underwater ) dadzą nam smaczek PvE

BDO to Grind>PvP> cała reszta

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi, strima z pewnością sprawdzę.

Mam już chyba ostatnie pytanie. Wiem, że sama gra kosztuje 140 zł, jednak absolutnym dodatkiem imo są 3 pety, jednak wyczytałem, że jeden pet kosztuje w przeliczenia na złotówki aż 40 zł ! Czy to prawda ? Czy może natrafiłem na jakieś stare informacje ?

Dokładnie tyle kosztuje, w najbliższej przyszłości jak zapowiedzieli przedmioty będą dostępne do kupienia na AH .

Pety również możesz uzyskać w Eventach, niedawno miał jeden miejsce oraz za aktywność w grze czy też wbicie Lv60 itd.. w przyszłości będzie wiele sposobów uzyskania go.

Witam. Chciałbym się was zapytać o czynności/aktywności które są w grze Black Desert. Wiem, że mogę na oficjalnej stronie sobie poczytać co w grze można robić ale wolałbym się zapytać o to was, żeby od razu poznać "jakość" tych elementów :P

Grałem trochę na wersji Rosyjskiej i Japońskiej ale bawiłem się tylko w grind, prawie żadnych questów, gildii, pvp czy innych rzeczy. Zrobiłem coś koło 45 poziomu.

Chciałem się was zapytać - co jeszcze w tej grze można robić ? Oczywiście wiem, że mamy trochę craftingu, trochę fabuły, jakieś łowienie rybek i domki. Ale jak dla mnie to są takie bardziej chwilowe "rozpraszacze" niż faktyczne elementy gry które mogą wciągnąć.

Chciałbym się dowiedzieć co gra może mi zaoferować na długie godziny prócz grindu.

- Jak wygląda pvp ? Czy są jakieś fajne areny/turnieje ? Są jakieś punkty czy może rankingi które mogłyby nas motywować do dalszej gry ? No i czy opierają się one jedynie na EQ czy może umiejętności graczy też są potrzebne ?

- Jak jest z tymi dungeonami ? Na początku podobno miało ich nie być,ale ostatnio słyszałem, że jednak zdecydowano się je dodać. Jak one się sprawują ?

Trochę tego się obawiam ponieważ każdy opowiada ile to można w BD robić ale na strimach w praktyce widać jak ludzie tylko grindują na spotach :P

Generalnie wiem, że gry mmo opierają się prawie tylko na grindzie ale lubię w tych momentach przywoływać tytuł FF XIV gdzie według mnie jest bardzo dużo rzeczy do roboty (grind, niezła i bardzo długa fabuła, robienie monster logów, różne rodzaje krótkich i długich dungeonów, fate'y, bardzo rozbudowane klasy od walki jak i craftu itp.)

Jak to wszystko wygląda ? Po prostu - czy w tej grze można (i opłaca się) robić coś innego prócz siedzenia bez przerwy na spocie ?

Dzięki i Pozdrawiam.