[Albion Online] Gedeon - Chrześcijańska Gildia Graczy

gedeon_logo_mniejsze.jpg

Gedeon – Chrześcijańska Gildia Graczy

Kim jesteśmy?

Gedeon jest multigamingową chrześcijańską gildią graczy komputerowych. Gildia powstała dla w celu skupiania chrześcijan grających w sieciowe gry komputerowe. Tworzymy środowisko umożliwiające wzrastanie w wierze, promujące współpracę graczy i wolne od toksycznych aspektów społeczności gier sieciowych.

Jak się przyłączyć?

Gildia Gedeon ma charakter półotwarty. Możesz grać z nami jako nasz gość lub przyłączyć się jako członek.

Jako gość masz możliwość dołączenia do publicznych kanałów naszego serwera teamspeak i grania razem z nami. Jedyne czego wymagamy to kultura osobista i poszanowanie naszego wewnętrznego regulaminu.

Jako stały członek naszej gildii uzyskasz dostęp do naszego forum oraz gildiowych kanałów na serwerze teamspeak. Będziesz mógł współtworzyć gildię, decydować o jej kształcie i przyszłości a nawet świadczyć posługę innym członkom jako oficer.

Co oferujemy?

  • · Chrześcijańską gildię kierującą się chrześcijańskimi zasadami.
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    <li style="text-indent:-18pt;">
    	<span style="font-family:Symbol;"><span>·<span style="font:7pt 'Times New Roman';">         </span></span></span>Prywatny Serwer Teamspeak, Stronę Internetową i Forum.
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    <li style="text-indent:-18pt;">
    	<span style="font-family:Symbol;"><span>·<span style="font:7pt 'Times New Roman';">         </span></span></span>Zgraną, zorganizowaną grę w drużynie.
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    <li style="text-indent:-18pt;">
    	<span style="font-family:Symbol;"><span>·<span style="font:7pt 'Times New Roman';">         </span></span></span>Możliwość wykupienia własnych serwerów dla gier takich jak: Minecraft, Ark Survival Evolved i podobnych. (Jeśli tylko znajdzie się dość zainteresowanych członków).
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    

Czego wymagamy?

  • · Obecności na serwerze Teamspeak.
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    <li style="text-indent:-18pt;">
    	<span style="font-family:Symbol;"><span>·<span style="font:7pt 'Times New Roman';">         </span></span></span>Wieku: minimum 15 lat.
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    <li style="text-indent:-18pt;">
    	<span style="font-family:Symbol;"><span>·<span style="font:7pt 'Times New Roman';">         </span></span></span>Kultury osobistej, dojrzałości emocjonalnej, poszanowania wewnętrznego regulaminu.
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    <li style="text-indent:-18pt;">
    	<span style="font-family:Symbol;"><span>·<span style="font:7pt 'Times New Roman';">         </span></span></span>Nastawienia na grę w drużynie.
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    <li style="text-indent:-18pt;">
    	<span style="font-family:Symbol;"><span>·<span style="font:7pt 'Times New Roman';">         </span></span></span>(Dla członków) Akceptacji regulaminu i wypełnienia formularza rekrutacyjnego na stronie gildii.
    	<p>
    		 
    	</p>
    </li>
    

W co gramy?

Główne siły skupiamy na jednej grze gatunku Sandbox MMO (obecnie Albion Online). Prowadzimy także mniejsze dywizje dla gier takich jak Overwatch, Starcraft II, Tom Clancy’s The Division, Tree of Life. Inne dywizje mogą powstawać jeśli znajdą się chętni gracze.

Jak się z nami skontaktować?

Jeżeli jesteś zainteresowany przyłączeniem się do gildii, pograniem z nami, bądź po prostu chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy do kontaktu:

Strona Internetowa Gildii: http://gildiagedeon.enjin.com/

Profil Facebook: https://www.facebook.com/gedeongildia/

Adres e-mail: gedeongildia@gmail.com

Serwer Teamspeak: gedeon.net-speak.pl (preferowany sposób kontaktu)

Kontakt w Albion Online: Pacek

Super pomysł, życzę powodzenia.

spoko sprawa, takie gildie

również życzę powodzenia

wiadomo cos o drugiej Closed Beta?

Dołączył bym do was, ale teraz nie ma to sensu

Pomysł świetny :) Gdybym miał Albion to bym dołączył.

Ciekawi mnie czy gdybyście tak Gedeonowo stworzyli team do jakiejś moby, to czy przed każdym meczem modlilibyście się o wygraną?Pewnie nie, bo wyszłoby iż to nic nie daje.

Zabłysnąłeś...

Ciekawi mnie czy gdybyście tak Gedeonowo stworzyli team do jakiejś moby, to czy przed każdym meczem modlilibyście się o wygraną?Pewnie nie, bo wyszłoby iż to nic nie daje.

bieda duchowa i umysłowa reprezent

Noo dobra, mógłbym spekulować, ale nie chcę oczerniać waszych wierzeń ale ślijcie pw śmiało a odpowiem wam dlaczego katolicyzm to synonim określenia "Bieda duchowa". Akurat o fakcie iż co daje umacnianie się w wierze w grach, jest od mojego dawnego księdza, katechety, który mi nieraz mówił iż w kościele człowiek się modli, a w grze staje się kimś innym. Proboszcz niestety księdzu zabronił grać w rpg po neverwinterze 2, a potem ów ksiądz przeniósł się do innej parafii. Będę się modlił o to aby gildia Gedeon była najlepsza w Albionie.

Cześć Wszystkim,

Dzięki za okazane zainteresowanie. Przeczytałem wasze komentarze i odniosę się do nich:

  • Druga Beta Albion Online zaczyna się zgodnie z zapowiedzią twórców gdzieś w Lipcu. Powolutku się do niej przygotowujemy. Premiera gry to Październik-Listopad (o ile nie będą kolejne poślizgi)
  • Gildia Gedeon to nie tylko Albion. Jeśli znajdą dla przykładu gracze MOBA (Ja już swoje lata w nich spędziłem i raczej wracać nie chcę) chętni do Doty 2 to nie ma problemu aby stworzyć dywizję.
  • W gildii nie będziemy się modlić o wygraną, tylko między innymi o dobrze spędzony czas. Oczekiwanie jedynie wygranych nie jest postawą profesjonalnego gracza, gdyż ten najlepsze lekcje czerpie ze swoich niepowodzeń.
  • Wpadnij do nas Parenirze na TS to porozmawiamy sobie luźnie, a jeśli zechcesz to opowiem ci czym dla mnie jest bogactwo życia w Kościele Katolickim :)

Pozdrawiam Wszystkich,

Pacek

up

pozamiatal temat!

powodzenia =) bo pomysl mnie zaintrygowal =p

Dzięki :)

Edytowałem ogłoszenie dodając informacje kontaktowe w Albion Online.

Pozdrawiam,

Pacek

Witam,

1 Sierpnia rusza kolejna faza beta-testów Albion Online, w której Gildia Gedeon będzie brać czynny udział.

W związku z tym przypominam o możliwości rekrutacji do naszej gildii. :)

Pozdrawiam,

Pacek

Rozumiem, że nie-chrześcijanie nie mogą dołączyć do gildii?

Rozumiem, że nie-chrześcijanie nie mogą dołączyć do gildii?

gildia jest pół otwarta. Czyli tak jak z kościołem. Możesz wejść i posłuchać mszy uczestniczyć w niej. Lecz jesli chcesz być członkiem kościoła musisz wierzyć.

gildia jest pół otwarta. Czyli tak jak z kościołem. Możesz wejść i posłuchać mszy uczestniczyć w niej. Lecz jesli chcesz być członkiem kościoła musisz wierzyć.

Cześć,

Siemierz dobrze to podsumował (dzięki Siemierz :) )

Dopowiem tylko, że można pograć, pogadać z nami jako "gość" na Teamspeak. Wtedy przyznanie się do chrześcijaństwa nie jest wymagane. Wciąż jednak trzeba przestrzegać regulaminu (głównie tu chodzi o kulturę osobistą).

Na dłuższą metę jednak trzeba być Chrześcijaninem aby z nami grać. Tak samo jak na dłuższą metę trzeba mieć własny motocykl aby należeć do klubu motocyklowego.

Pozdrawiam,

Pacek

Mnie tylko ciekawi na jakim poziomie jest wasza wiara.
Bo Fanatyzm to też nie dobrze :P
Jak ktoś przeklnie to traktujecie go jak heretyka i wysyłacie do spowiedzi ?

I jak np. postrzegacie gry typu GTA5?

Nie uważasz, że kategoryzowanie ludzi, w grach komputerowych, które powinny być(i dla wielu są) oderwaniem od rzeczywistości, samo w sobie, jest poniekąd tokstyczne? Poza tym, mieszanie chrześcijaństwa do gier, w których znajdują się wyznawcy innych religii, jest po prostu nie na miejscu, a granica, pomiędzy dobrym smakiem, a totalną abstrakcją i czystą prowokacją, zaciera się. Pomijam fakt, że samo przenoszenie sfery sacrum, do miejsca jakim jest internet, jest przejawem fanatyzmu(w tej formie, na szczęście, jeszcze nie groźnego) i zaliczyć można takie postępowanie, do herezji materialnej, która na przestrzeni czasu i postępu technologicznego, zmienia nieco swoje znaczenie. Czytając coraz więcej wypowiedzi użytkownika Pacek00, mam wrażenie, że to, co stara się stworzyć w internecie, to zalążek sekty, a samo 'przyznawanie się do wiary', to zaledwie początek góry lodowej. Przykładem może być samo porównywanie swojej 'działalności' internetowej, w kwestii religii, do klubu motocyklowego. Nie wiem co tu się odjaniapawla, ale mam nadzieję, że nie zajdzie to za daleko...

Nie uważasz, że kategoryzowanie ludzi, w grach komputerowych, które powinny być(i dla wielu są) oderwaniem od rzeczywistości, samo w sobie, jest poniekąd tokstyczne? Poza tym, mieszanie chrześcijaństwa do gier, w których znajdują się wyznawcy innych religii, jest po prostu nie na miejscu, a granica, pomiędzy dobrym smakiem, a totalną abstrakcją i czystą prowokacją, zaciera się. Pomijam fakt, że samo przenoszenie sfery sacrum, do miejsca jakim jest internet, jest przejawem fanatyzmu(w tej formie, na szczęście, jeszcze nie groźnego) i zaliczyć można takie postępowanie, do herezji materialnej, która na przestrzeni czasu i postępu technologicznego, zmienia nieco swoje znaczenie. Czytając coraz więcej wypowiedzi użytkownika Pacek00, mam wrażenie, że to, co stara się stworzyć w internecie, to zalążek sekty, a samo 'przyznawanie się do wiary', to zaledwie początek góry lodowej. Przykładem może być samo porównywanie swojej 'działalności' internetowej, w kwestii religii, do klubu motocyklowego. Nie wiem co tu się odjaniapawla, ale mam nadzieję, że nie zajdzie to za daleko...

popieram^

sam jestem wierzący i nie podoba mi się właśnie robienie takich gildii.
sprawa wiary to bardzo prywatna rzecz każdego człowieka z osobna.
Tworzenie ugrupowań tego typu do niczego dobrego na dłuższą metę nie prowadzi.

Panowie,

Zauważam, że w waszych powyższych postach padło dużo prywatnych opinii i hipotez przedstawionych jako twierdzenia :)

Postaram się odnieść jedynie do części z nich, bo jest ich bardzo dużo.

Ja osobiście uważam, że zmuszanie chrześcijanina do podziału swojego życia na sacrum i profanum jest wymaganiem bardzo nie na miejscu . Jest wymaganiem od człowieka aby był niespójnym w swoich działaniach.

Każda przestrzeń życia chrześcijanina powinna być oddana Bogu. Czy to praca, sen, wypoczynek, sport czy granie na komputerze. Jeżeli chrześcijanin wychodzi z kościoła i zaczyna żyć i postępować jakby Boga nie było to jest to dalece niespójne. Wydaje mi się czytając wasze wypowiedzi, że tego właśnie ode mnie oczekujecie.

Aby nie być gołosłownym przypatrzmy się co Słowo Boże ma do powiedzenia na ten temat. Możecie uważać mnie za tkwiącego w błędzie, ale myślę że 2 razy się zastanowicie zanim ocenicie Biblię jako błędną.

Mówicie: "nie przynoś swojej wiary, tam gdzie spędzasz swój czas". Jezus mówi "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mk 16,15. Dalej czytamy w tym rozdziale: "Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły" Mk 16, 20.

Mówicie: "Nie przyznawaj się do swojej wiary". Jezus mówi: "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. " Mt 10, 32-33

Teraz zastanówcie się chwilę i powiedzcie mi: Czy bardziej należy słuchać człowieka czy Boga?

Pismo Święte daje odpowiedź również i na to pytanie w tym miejscu: Dz 5,29.

Zarzuty o fanatyzm i tworzenie sekty dotychczas nie zostały przez was uargumentowane, toteż nie będę się do nich odnosił. Jeżeli już dyskutujemy (i oskarżamy o fanatyzm) to poproszę o fakty i argumenty, bo w tym momencie nie mam nawet z czym polemizować.

Zastanówcie się czy krytykujecie to dzieło dlatego, że rzeczywiście widzicie, że jest wewnętrznie sprzeczne czy dlatego, że po prostu jesteście mu niechętni (bo wam się nie podoba i już).

Nie obiecuję, że będę w stanie za każdym razem odpierać tego typu zarzuty na tym forum (bo zwyczajnie, po ludzku brakuje mi na to czasu). Zapraszam was więc do rozmowy na naszym gildiowym teamspeaku, gdzie często przebywam wieczorami.

gedeon.net-speak.pl

Pozdrawiam,

Pacek

Mówicie: "nie przynoś swojej wiary, tam gdzie spędzasz swój czas". Jezus mówi "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mk 16,15. Dalej czytamy w tym rozdziale: "Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły" Mk 16, 20.

Mówicie: "Nie przyznawaj się do swojej wiary". Jezus mówi: "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. " Mt 10, 32-33


Tylko Sithowie posługują się Absolutami!
Nam chodzi o zachowanie równowagi a nie przechodzenie do skrajności.
Ponadto rozumienie dosłowne testamentu jest głupotą, jest on zbiorem wskazówek a nie dosłownych nakazów.
Ten sam błąd popełniają terroryści biorąc znaczenie koranu dosłownie.