Sterowniki i zmiana systemu

Chciałem się przenieść z systemu w7 na w8.1 z powodu powolnej pracy komputera i częstych blue screenów (7A 6B F4) lecz na stronie producenta do mojej płyty głównej nie ma sterowników pod system 8.1.. Czy instalując sterowniki win7 64 bit może to zaszkodzić ?link do płyty głównej

Prosiłbym o zmianę nazwy tematu gdyż wprowadza w błąd.

Myślałem, że znajdę tutaj ciekawy przepis na sernik :pepe:

Sry... A co do przepisu to wysle ci na priv ;D

Chcesz zmienić Win 7 na 8.1, żeby Ci szybciej działał? Hahahaha! Ósemka to jest dramat. Przeinstaluj sobie Siódemkę, bo widocznie masz zasyfiony system, a nie pakuj się w to badziewie jakim jest 8.1 Mówię serio.

Możesz zacząć od użycia programu CCleaner.

A co do pytania o stery, to raczej nie zadziałają te z 7 na 8. Nie zaszkodzą, bo pewno od razu wywali błąd, że zła wersja systemu.

Częste blue screeny są czymś spowodowane. A ja jestem na 100% pewien, że nie wersją Windowsa tylko problemami ze sprzętem, albo zasyfionym systemem.

Powtarzam jeszcze raz, nie pchaj się w 8.1 bo zmarnujesz sobie tylko czas i nerwy na reinstalacjach. Zainstaluj 7 na czystko jeśli CCleaner nie pomoże i będzie git.

ok i tak nie zaistaluje bo jakis zakichany error... probowalem nawet w cmd grzebac z dyskiem ale nic to nie dało w takim razie pozostaje mi 7. Masz jakies pomyslu odnośnie tych blue screenów ?
0x7A-tutaj robiłem chkdsk zaistalowalem setry chipsetu i hd tunem sprawdzialem sektry dysku wszystkie byly zielone
0xF4- kiedys juz chyba mialem ten problem bo dysk byl wpiety w miejsce slave przeiopłem go na master wiec to nie to.. wymienie tasme bo ta co mam jest speta trytytka z powodu długosci moze sie zniszczyła...
0x6B-w necie znalazlem info ze to wina pliku boot w system32 i tam głebiej... Wyskakuje on gdy odpalam pc pierwszy raz po dłuższej przerwie...Ponoc usuniecie tego pliku miało pomoc ale nic z tego...

Zmienic temat ?? bo tematyka sie zmienia to i teamt powinien...
Edit:

nawet podczas instalacji win7 mam ten bład: instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji.. bd grzebał w cmd

Zmień kabel od dysku. Pierwszy i trzeci BSOD, które podałeś wskazują na wadliwe kable, lub sam dysk.

Wstaw screena z HD Tune z zakładki Health. Ale najlepiej pierw zmień kabel. Koszt kabla to paczka fajek ;)

Co do " instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji ", to zmień pierw kabel i spróbuj ponownie. Jak dalej będzie lipa, to wpisz to w google i na pewno znajdziesz odpowiedź. Ja kiedyś też miałem z tym problemy, ale już nie pamiętam co mi pomogło. Chyba zmiana kontrolera z AHCI na RAID, albo odwrotnie, ale nie jestem pewien.

Podczas instalacji Windowsa, kiedy dojdziesz do ekranu jak zainstalować system (to jest jeszcze przed partycjami) wciśnij shift + F10.
Otworzy się czarne okno dialogowe cmd.
wpisz diskpart (enter)
list disk (enter)
wybierz dysk.
jeżeli jest tylko jeden to będzie miał nr 0
select disk 0 (enter)
UWAGA: jeżeli masz jakieś ważne dane to je zrzuć na dysk zewnętrzny.
clean all (enter)
kursor zejdzie o jedną linię w dół i zacznie migotać.
To może potrwać nawet kilka godzin (jest to wyzerowanie dysku) więc możesz spokojnie iść spać.
Jak proces się zakończy piszesz
select disk 0 (enter)
create partition primary size=X (enter) jak chcesz mieć więcej niż jedną partycję wpisujesz size=X wielkość w MB czyli 1GB=1000MB.
jeżeli tylko jedna partycja (czego nie polecam ) to wystarczy wpisać : create partition primary (enter)
jak dostaniesz komunikat że system stworzył taką partycję wpisujesz
format fs=ntfs (enter)
jak sformatuje to piszesz
active (enter) oznacza to że jest to partycja aktywna rozruchowa gdzie ma być zainstalowany system.
po czym wpisujesz exit (enter) i jeszcze raz. Tego sproboje teraz tyle ze ja chce kilka partycji 1 dla mnie 1 dla systemu mysle tez nad 1 dla brata bo to debil i bardzo szybko robi syf a tak to poprostu sformatuje jego dysk i powiem ze cos sie zepsuło xd
Edit:po uzyciu komendy clear all nic sie nie dzieje od ponad godzniy...

Znalazłem dysk z starego pc na nim moglem spokojnie zainstalować...Po dostaniu sie do pulpitu pełen szczescia rozpocząłem zgrywanie gier na partycje d(ten dysk) i nagle cos przerwało okazało sie ze dysk znikł o_O wyłaczyłem kompa podopinałem kable wlaczyłem chwile było ok i znow znikl....

Chciałem się przenieść z systemu w7 na w8.1 z powodu powolnej pracy komputera i częstych blue screenów (7A 6B F4) lecz na stronie producenta do mojej płyty głównej nie ma sterowników pod system 8.1.. Czy instalując sterowniki win7 64 bit może to zaszkodzić ?link do płyty głównej