Rx 480 8gb

Wszyscy o tym tu trąbią. Jest i test :)

Trochę... Słabo

Szczerze... też spodziewałem się czegoś lepszego, a wychodzi na to że to karta porównywalna do 970...

Edit: Plus cena 1349 złotych, powala, ale nie w tą stronę...

Ciekawe co teraz majster napisze xD

Pamiętam jak wyskakiwał, że RX480 w CF będzie wydajniejszy niż 1070 :D

A karta nic specjalnego. Swojego 780 1,5 roku temu kupilem za 1100 zł

szalu nie ma d*py nie urywa :) przynajmniej zima będzie można skręcić grzejnik bo dostajemy 2 w 1 czyli kartę graficzna i farelkę :)

czekam co @majster008 nam tym razem napisze w temacie :D

Ciekawe co teraz majster napisze xD

Pamiętam jak wyskakiwał, że RX480 w CF będzie wydajniejszy niż 1070  

 

A karta nic specjalnego. Swojego 780 1,5 roku temu kupilem za 1100 zł

co ty za pierdoly opowiadasz wydajniesza od 1070 w CF

Pewnie ci chodzi o crossfire , ale ona ma byc wydajniesza od 1080 i to nie w crossfire tylko w innej technologi ktora pozwala na laczenie 2 innych kart.

zreszta karta nie jest jeszcze dostepna w sprzedazy .. dopiero za tydzien .. a cena za 8 GB robi wrazenie 1349 podana w morele wstepnie ale ma kosztowac ponizej 1200 zl ... w wersji 8GB dla mnie bomba dla ciebie bomba jest GTX 1070 w cenie 2300 zl

Biorac na uwadze ze AMD dotrzymal obietnicy i karta jest na poziomie gtx 970 z czym RX 480 dopiero wchodzi na rynek a Gtx wychodz .. jest too duzo lepsza opcja od gtx 970 ..

@criss85

zeby nie robic offtopu i nie pisac post pod postem napisze ci jedno rzecz "Osobie coo gada o braniu kredytu na karte za 2300 zl podziekuje za taka dobra rade i i na tyle koniec" nie warto dyskotowac .... z takim osobnikiem ktory nie wie coo too wartosc pieniadza ... zaczniesz zarabiac jakies pieniadze too moze wtedy docenisz kazdy zarobiony grosz .

I w tej chwili widze ze ciemne chmury sie zbieraja i wysyp Nvidia Boy w tym temacie .

O temperaturze too coo ze ich ukochany gtx 1070 osiaga rowniez 90 stopni pod duzym obciazeniem :P

@majster008 czy ty wogole ogladales do konca filmik? Gosc z morelek nie poleca tej karty i stwierdza, ze gtx970 wypada lepiej. Glosnosc na poziomie 50+ decybeli i temperatury 90 stopniowe to juz 2 najwieksze minusy tej karty. Do tego dochodzi jeszcze sama wydajność, która wcale nie jest jakaś powalająca. Ty widze dalej zyjesz zapowiedziami AMD a nie testami, ktore juz mamy :D

EDIT: 2x gtx 970 byl w wielu przypadkach gorszy od pojedynczej karty gtx 980ti,

Wiec jak Ty chcesz zrobic aby 2 x RX480 byl wydajniejszy od gtx 1080? :D AMD zastosowalo cwany chwyt marketingowy.

@majster008 czy ty wogole ogladales do konca filmik? Gosc z morelek nie poleca tej karty i stwierdza, ze gtx970 wypada lepiej. Glosnosc na poziomie 50+ decybeli i temperatury 90 stopniowe to juz 2 najwieksze minusy tej karty. Do tego dochodzi jeszcze sama wydajność, która wcale nie jest jakaś powalająca.  Ty widze dalej zyjesz zapowiedziami AMD a nie testami, ktore juz mamy  

Majster ma swój świat i swoje kredki. Wszystkie czerwone. :) Fajnie się czyta te jego wypociny, zawsze człowiek się uśmiechnie pod nosem.

@majster008 wyszedles na pajaca, pajacowales caly czas odnosnie rx480 i teraz gdy skonczyly Ci sie wymyslone argumenty starasz sie mi pocisnac? :D chlopie, sprzet elektroniczny najlepiiej brac na raty bo po pierwsze dla mnie lepiej jest zainwestowac 2000 zl niz wywalic od razu na karte 2300 :) Towar za 2000zl przy sprzedazy poprzez sklep internetowy jest w stanie zarobic dla Ciebie 400-500 zl :) dlatego zawsze i kazdemu bede proponowal raty. Pomimo, ze mnie stac nigdy nie kupuje za gotowke czy to smaftfona czy tez komputerow. :) Tylko ten co robi na czarno albo nie ma zdolnosci kredytowej musi kupowac za gotowke. :) Pozdrawiam cie @majster008 #bieda

co ty za pierdoly opowiadasz wydajniesza od 1070 w CF

A sorrki :) Nie 1070, a 1080 :D

Ja tu troche obronie RX 480... Bierzmy pod uwage fakt ze(hyh dziwnie to brzmi :P ) GF 970 to stara architektura z dupnym wsparciem dla DX12. Poza tym juz sie pogubiłem... to jaka ma byc cena tego RX 480? Bo jak np. za nierefera bedziemy placic 1200zl to calkiem spoko opcja. No i wlasnie jestem ciekaw jak beda krecic sie nierefery, albo tez wersje 4GB(jaka beda przenocować wydajnosc bo jak na poziomie GF 970 to WOW) . Bo faktycznie ten 8GB'wy refer kreci sie po prostu slabo... Ogolnie to jest jakos dziwnie, jestem lekko zawiedziony premiera RX 480 8GB i troche zly na to co robi nVidia. Chodzi mi o to

i polecam tez 1 komentarz pod filmikiem.

A co do halasu i temperatur.... tu mi akurat obojetne :). Gram, używam sluchawek i lubie miec cieplo w nóżki :P (PieC stoi mi w nogach :D )

Cena miala byc na poziomie 199$ ^^ A tutaj klops, ładna marża ^^ Miały byc tanie i dobre karty, a wyszlo jak zawsze. Po cichu liczylem ze RX470 wyhacze za 7stówek, ale widze, ze skoro 480 powala cena to 470 bedzie za ponad 900zl.

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx480-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-3x-dp-box-rx-480m8bfa6-774423/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_TechnologyCorner - macie nierefera od XFX. Chyba poki co najmocniejsza karta z 480. Cena? Kliknij.

ale 199 za wersje 4gb czy 8gb? No i w kochanej Polsce dochodzi podatek w sumie od wszystkiego :D. W sumie jak nierefery te 8gb będą kosztować 1200zl to spoko opcja. Ja dalem za r9 380x prawie 1100zl a wydajnościowo do gf 970 sie nie umywa :)

ogólnie to AMD obiecalo grafe na poziomie gf 970 i jest. Jakby cena sie zgadzala to miodzio :D. No i potencjal w oc jest przykry. No ale może nierefery zamieszaja troche :). W końcu tam obiecano dodatkowe zasilanie 6 i 8 pin

199$ za 4gb wersje mialo byc, zas 8gb miala chyba 215$ jakos. Cena niereferow to ponad 1350zl za 8gb wersje. Na morele masz :)

Dajmy trochę tej karcie. Może sterowniki dadzą jej kopa (albo nie)

199$ za 4gb wersje mialo byc, zas 8gb miala chyba 215$ jakos. Cena niereferow to ponad 1350zl za 8gb wersje. Na morele masz 

cena referentow too sa a nie niereferentow too ze pisze na karcie asus czy nawet msi too nadal jest referent ...

niereferenty beda sie wyrozniac innym chlodzeniem autorskim ... a jak widzisz nie ma ich jeszcze w sprzedazy .. tak samo GTX nie ma nieferentow ...

Mi tam pasuje jak cena bedzie na poziomiem 1100 zl za wersje 8gb niereferent zakupie ... i mam w d*pie , nvidia boys

Nie rozumiem jednego. Skoro 970 i 480 mają podobną wydajność i podobną cenę, to po co brać 480? Co skłania potencjalnego gracza do wyboru akurat karty od AMD. Jeżeli argumenty będą w stylu "a bo jest nowa" to nie wróżę jej wielkiego sukcesu. Liczyłam na jakieś szaleństwo w stylu wydajność 980 za cenę 1200 + -, a nie po prostu 970 w wydaniu Czerwonych *rozczarowanie*

Nie rozumiem jednego. Skoro 970 i 480 mają podobną wydajność i podobną cenę, to po co brać 480? Co skłania potencjalnego gracza do wyboru akurat karty od AMD. Jeżeli argumenty będą w stylu "a bo jest nowa" to nie wróżę jej wielkiego sukcesu. Liczyłam na jakieś szaleństwo w stylu wydajność 980 za cenę 1200 + -, a nie po prostu 970 w wydaniu Czerwonych *rozczarowanie*

Wsparcie dla bibliotek DX12. Grafiki AMD maja dobrego kopa pod DX12. A juz wiadomo ze Battlefield 1 bedzie posiadac to wsparcie a raczej silnik frostbyte. Ale to juz kwestia gustow :). Bo nim wyjda gry z obsługą TYLKO DX12 troche minie. Raz ze obecnie nVidia ma wiekszy rynek kart graficznych(a u nich wykorzystanie DX12 ssie) a dwa DX12 tylko pod win10 :) . A kolejna sprawa 8GB pamieci...

Jestem ciekaw jak beda sie teraz ksztaltowac ceny niereferencyjnych kart od AMD i jak faktycznie bedzie kosztowac wersja 4GB no i jej wydajnosc.

Teraz już nie będzie dominacji DX (między innymi dlatego, że 12 tylko win 10). Są też jeszcze inne API jak Vulkan (obsługiwany na wszystkich systemach), więc przewaga AMD na tym polu jest wątpliwa. Poza tym 970 też wspiera DX12.

i mam w d*pie , nvidia boys

Spójrz obiektywnie. 970 we wrześniu będzie mieć 2 lata. Co zrobiło AMD przez te 2 lata? Wydało kartę o identycznej wydajności xD To ma być postęp? Na dodatek z tego co piszą, to RX 480 ma żałosne OC, a takiego 970 spokojnie możesz na 1500MHz walnąć.

Sam czekam na testy między mocno podkręconym Maxwellem, a Polarisem i wtedy się oceni.

Druga rzecz, to pobór energii

power_load.png
To już jest śmiech na sali. 2 letni maxwell wykonany w 28nm bierze mniej prądu niż nowiutki Polaris wykonany w 14nm :D

AMD nakręciło taki hype na tę kartę, a wyszło coś, co jest na rynku 2 lata.