Kanał na Dżejtubie

Cześc,

KIlka dni temu założyłem kanał na yt i potrzebuję jakiejś opinii na temat filmiku i ogólnie.

Będe wdzieczny za każde słowo/komentarz tutaj lub pod filmikiem.

Dzięki!

Link do jednego z filmików:

https://www.youtube.com/watch?v=aAIOmG4WeuQ

Było, ciemno, nieśmieszne.

Dzięki za komentarz, choć liczę na nieco bardziej konstruktywne :)

Pozdrawiam

Po raz n'ty to samo.

Miało być śmiesznie, a wyszło żałośnie.

Wszystko robione na siłę.

Brak kreatywności.

Oglądając miałem deja vu.

Dzięki, doceniam szczerość.

Nie było to jednakże robione na siłe i z racji tego, że jest wiele momentów innych niż w filmików różnych osób sprawia, że jest to śmieszne.

Dostałem właśnie wiele takich opinii i ich sie trzymam.

A dzięki waszym komentarzom widze, ile hejtu kryje się w zgorzkniałych hejterach. Oby tak dalej, motywujecie do dalszego działania ;)

Zapraszam do subskrypcji jeśli chcecie zobaczyć więcej, a nadchodzą tysiące filmików.

Pozdrawiam :)

A dzięki waszym komentarzom widze, ile hejtu kryje się w zgorzkniałych hejterach. Oby tak dalej, motywujecie do dalszego działania 

Nie osmieszaj się.

Koleś, nie pokazujesz w tych filmach nic szczególnego, takich filmów można znaleźć na jutubach tysiące. Chciałeś komentarze to dostałeś, przeczytaj je jeszcze raz i coś popraw. Żarty na poziomie gimnazjum, więcej krzyków i zapychaczy niż contentu, mikrofon do wymiany, przeszkadzały mi też przekleństwa, ale może to ja jestem jakiś dziwny.

Komentarze dostaje co chwilę, nie tylko tutaj i są w znacznej większości pozytywne.

To, że należy zmienić kilka rzeczy to jest zrozumiałe i wyjdzie w procesie rozwijania się.

Czyli jak na początek, do przodu, potwierdzacie mnie w tym przekonaniu i dzięki za (prawie) każdy komentarz, dzięki temu wiem, że nie mogę spocząć na laurach i jest jeszcze wiele rzeczy których muszę się nauczyć i poprawić :)

Pozdro!

To, że dostajesz inne komentarze i są pozytywne nie znaczy, że tworzysz coś co podoba się każdemu. Jak ktoś krytykuje i wytyka błędy to się je bierze do siebie i zastanawia "ok, jak mogę to poprawić" a nie wytyka innych ludzi od hejterów. Miałem się nie odzywać w tym temacie, ale wkurza mnie takie nastawienie niemiłosiernie. Materiały są, że tak zajadę z angielskiego "generic" to jest jest takich samych tysiące na YT i Twoje nie wybijają się kompletnie niczym. Odpaliłem nagranie z Outlasta, obejrzałem chwilę i emocje są takie jak na grzybach. Skoro już chcesz grać (bo nie oszukujmy się znaczna część nagrywających gra emocje, a naprawdę np się nie boją, nie ekscytują etc.) to graj przekonująco, a nie mówisz "o nie, co to jest?" jak rzuca cię jakiś potwór i próbujesz stworzyć atmosferę, że dzieje się coś złego, a głosem brzmisz tak jakby ktoś wszelkie emocje z ciebie wyskrobał łyżką i wy***przył na śmietnik.

Nagranie z propami nie jest zabawne. Przeładowanie "super śmiesznymi memami' jednego klipu też nie jest imho drogą, bo co potem zostaje? Każde nagranie będzie takie samo. To raczej komentarz powinien być wciągający a nie 5 memów i gagów z innych mediów na minutę.

Poziomy głośności się niedopracowane. Podkład jest z głośno w porównaniu do reszty.

Ale najbardziej mnie rozbawiło "spoczywanie na laurach". Jasne, że nie można na nich spoczywać bo póki co się uczysz i do laurów to daleko. A przynajmniej tak mi się wydaje, że się uczysz.

Moja najważniejsza rada z tego wszystkiego jest taka, żeby nauczyć się pokory i brać do siebie krytykę jakąkolwiek i zastanowić się czy jest w niej ziarno prawdy, a nie uzewnętrzniać frustrację, że komuś się to nie podoba nazywając komentujących hejterami.

Peace.

Jednym komentarzem pokazałeś całą swoją dojrzałość. Nie mam zamiaru kontynuować tej rozmowy. Jedynie powiem ci, że na obecny moment nic na youtubie nie osiągniesz, nie z tym contentem.

Dzięki za konstuktywną krytykę Wawrzyn, mogę z tego wiele wyciągnąć.

I może faktycznie wyskoczyłem z tymi hejterami bo nie miałem podstaw, cóż brak doświadczenia w produkcji filmików się ujawnij.

Cóz, będe się starał tworzyć lepsze materiały a jeśli kogoś uraziłem to wybaczcie.

Pozdro

1. Zacznij od jakiejś jednej docelowej grupy odbiorców. Po filmikach rozumiem że będą to gimnazjaliści (humor, content, sposób wysławiania się).

2. Jeżeli masz już grupe docelową staraj się 'poznać swojego widza' - jego potrzeby i ogół tego co sprawia mu rozrywkę w tego typu filmikach.

To jest taka podstawa podstaw. Jak ktoś napisał wyżej - nie robisz zupełnie nic oryginalnego, więc aby się wybić musiałbyś zacząć od jakiejś charakterystycznej cechy Twoich filmików do której przyciągniesz sobie fanów.

Sprawy techniczne to póki co kwestia drugorzędna - oczywiście jest ważna, ale przy takiej zawartości nawet i piękne opakowanie nic nie da. Nawet wśród takiej szerokiej konkurencji jakim są filmiki dla gimnazjum (3/4 polskich youtuberów) możesz zbudować sobie niszę poprzez stworzenie coś charakterystycznego :).

Celem filmików było rozśmieszenie mojego najmłodszego rodzeństwa, właśnie gimnazjum i to sie udało.

Dlatego też pytałem jak to wychodzi na tle odbiorców starszych bądź szukających czegoś innego.

Jednakże jak obejrzałem kilka filmików skierowanych do tej grupy odbiorców to były one podobne do moich, praktycznie takie same jeśli chodzi o memy, wstawki i sposób nagrywania itp.

Muszę sobie to przemyśleć i znaleźć cechę unikalną.

Dzięki wielkie!

Cześc,

KIlka dni temu założyłem kanał na yt i potrzebuję jakiejś opinii na temat filmiku i ogólnie.

Będe wdzieczny za każde słowo/komentarz tutaj lub pod filmikiem.

Dzięki!

Link do jednego z filmików:

https://www.youtube.com/watch?v=aAIOmG4WeuQ