Revelation Online

Pay2Win nam nie grozi bo nawet u Azjatów go nie ma a u nich akurat jest to element ze względu na ich kulturę pożądany.

To w Korei właśnie gry nie mają P2W i większość rzeczy w IS jest kosmetyczna, a u nas jest konsumencka kultura którą wykorzystują bezwzględnie wszyscy nasi wydawcy...

Heh... Pierwsze primo ta gra jest chińska nie koreańska. Kompletnie inna kultura i kraj. Drugie primo polecam poczytać o kulturze graczy w Azji w porównaniu do Stanów i Europy. Moja znajoma z Kanady z tego nawet doktorat pisała więc temat jest obszerny. W skrócie największym Azjaci uważają że ich OBOWIĄZKIEM jest kupowanie rzeczy w grze w którą grają i która im się podoba. Oni chcą żeby przez fakt wydawanie pieniędzy i poświęcania się grze byli lepsi a ich postacie ładniejsze. W TYPOWYCH azjatyckich grach którymi nawet Guru się nie interesuje w item shopach potrafią być nawet staffy ostatecznej apokalipsy +666, takie rzeczy do nas nie trafiają bo w eu na serwerze byłyby 3 osoby które ten staff kupiły i na tym koniec. Ameryka natomiast to kultura konsumpcyjna która chce jak najszybciej i najłatwiej wszystko osiągnąć a dodatkowo ma komfort że wszyscy w stanach zarabiają w dolcach więc stosunkowo łatwo ich zadowolić z cenami a Europa to skąpa dziura, w której w dodatku są kraje gdzie miesięczna suba = 2/3 dziennej minimalnej pensji której potrzeb się nie uwzględnia bo to za granie chce płacić mniejszość [przynajmniej mniejszość w stosunku do USA i Azji].] Tutaj w każdym zestawieniu na gry wydaje się najmniej więc wydawanie gry p2w mija się z celem jak to ostatnio przekonało się kakałko. Oczywiście nie twierdzę że jakiegokolwiek devsa to powstrzyma od wydania kolejnego gniotu P2W ale akurat w tym przypadku przynajmniej na razie jestem spokojny.

Mnie akurat zastanawia to, że RO jest bardzo mało popularne. Wystarczy chociażby spojrzeć na reddit i ilość subskrybentów - niecałe 1k, gdy w tym samym czasie te wszystkie bnsy czy inne bdo miały grupo po kilkanaście tysięcy.

Mnie akurat zastanawia to, że RO jest bardzo mało popularne. Wystarczy chociażby spojrzeć na reddit i ilość subskrybentów - niecałe 1k, gdy w tym samym czasie te wszystkie bnsy czy inne bdo miały grupo po kilkanaście tysięcy.  

Tylko sie nie zdziw jak 20k kluczy do bety na jakiejs anglojezycznej stronce zniknie w mniej niz 10 min.

Gra zbiera bardzo fajne recenzje na YT i generalnie w necie, wystarcza 2-3 dni, strumyki 2-3 czolowych streamerow MMO + info o kluczach na kazdym portalu o grach i reddit RO bedzie oblegany.

W ostatnich tygodniach nie bylo zadnych istotnych wiesci o grze, wiec zapanowala cisza, a na reddita nie ma jeszcze po co wchodzic.

Oby było tak jak piszesz. Chce żeby gra na którą mam zamiar poświęcić dużo czasu cieszyła się popularnością. Niemniej tymi recenzjami na yt bym się akurat nie sugerował. Moim zdaniem większość tych materiałów jest zwyczajnie, opłacana, bo artykuły sponsorowane na temat RO, których też jest od groma, to inna sprawa.

jeszcze kupa czasu ;( ;( ;(

"strumyki 2-3 czolowych streamerow MMO"

Czołowi streamerzy grają co jest teraz w modzie albo na co jest hype, gdzie większości widzów ogląda ich streamy, dla samych streamerów, a nie dla samej gry.

"strumyki 2-3 czolowych streamerow MMO"

Czołowi streamerzy grają co jest teraz w modzie albo na co jest hype, gdzie większości widzów ogląda ich streamy, dla samych streamerów, a nie dla samej gry.

Ważne, że gra znajdzie się w 'topce' jeśli chodzi o oglądających :P

Ważne, że gra znajdzie się w 'topce' jeśli chodzi o oglądających 

I tak to nic nie znaczy, oglądałem wiele gier mmo i streamów, ale nie grałem we wszystkie obejrzane tytuły.

I tak to nic nie znaczy, oglądałem wiele gier mmo i streamów, ale nie grałem we wszystkie obejrzane tytuły.

Ty akurat nie zagrałeś ale na pewno parę osób zajrzy na taki stream i zainteresuje się grą. Dorzucasz jeszcze jakiś giveaway i grono potencjalnych graczy zwiększa się ;)

Ty akurat nie zagrałeś ale na pewno parę osób zajrzy na taki stream i zainteresuje się grą. Dorzucasz jeszcze jakiś giveaway i grono potencjalnych graczy zwiększa się 

Oczywiście może tak być i nie mówię, że RO będzie słabym mmo, jestem sceptycznie nastawiony na hype, bo wiele razy ludzie powyobrażali, że dostaną góry ze złota, a się okazały ze są tylko ze srebra albo jeszcze gorzej, później jest nie potrzebny hejt na grę.

Wolę chłodniej, sceptyczniej podejść i być pozytywnie zaskoczony i nic przy tym nie tracę, niż zawieźć się, czy tak nie jest lepiej?

Oczywiście może tak być i nie mówię, że RO będzie słabym mmo, jestem sceptycznie nastawiony na hype, bo wiele razy ludzie powyobrażali, że dostaną góry ze złota, a się okazały ze są tylko ze srebra albo jeszcze gorzej, później jest nie potrzebny hejt na grę.

Wolę chłodniej, sceptyczniej podejść i być pozytywnie zaskoczony i nic przy tym nie tracę, niż zawieźć się, czy tak nie jest lepiej?

Tylko że RO jest świetnym przykładem na brak hype'u w społeczeństwie graczy : ) Jestem pewien, że wiele osób będzie miło zaskoczonych gdy pierwszy raz przysiądzie do gry.

Szczerze powiedziawszy wolę grę wokół której nie ma tyle hype'u (Revelation) niż przehypowaną gierkę (np. BDO - no offence zwolennicy i gracze), która okazuje się z biegiem czasu - nic nie wartym tytułem, który ma tylko wyciągnąć od graczy hajs. ^ ^

Szczerze powiedziawszy wolę grę wokół której nie ma tyle hype'u (Revelation) niż przehypowaną gierkę (np. BDO - no offence zwolennicy i gracze), która okazuje się z biegiem czasu - nic nie wartym tytułem, który ma tylko wyciągnąć od graczy hajs. ^ ^

Ludzie porównują hype z RO która jeszcze nie miała Bety do Hype BDO z releasu no prosze :) . BnS przed Betą na reddicie miał 1k subów po release 30k Archeage na alfie miał zainteresowanie na poziomie 500 subów po release 30k. Poczekajcie do Open Bety jak zainteresowanie wystrzeli. W tym samym czasie nic dobrego nie wychodzi. Właśnie się zwija Albion Chronicle of Elysia, Crowfall dalej w powijakach Camelot Unchained nawet nie w Alfie. Zobaczycie jak dużo ludków wystartuje podczas release i niestety po 3 miesiącach zrezygnuje, tak wyglądają ostatnio wszystkie releasy MMORPG. Tez wolałbym mniejszy Hype i mniej serwerów na starcie ale obawiam się że będzie powtórka z AA, BnS, BDO i całej reszty.

Mimo wszystko nie stawiałabym BnS'a na równi z AA i BDO, bo to trochę nie fair w stosunku do tej pierwszej produkcji która trzyma się nieźle w porównaniu do kolejnych (p2w). ^^

Poza tym hype na BDO był przeogromny i to jeszcze przed ogłoszeniem jakiejkolwiek bety u nas, ale widać czym to się skończyło oraz jaki procent "zahypowanych" graczy dalej w tą gierkę klika.

Revelation jest bardziej nastawiony pod pve ? Będzie trzeba się wysilić żeby zrobić instancje / raidy ?

Wiadomo kiedy będzie beta oraz oficjalna premiera?

Revelation jest bardziej nastawiony pod pve ? Będzie trzeba się wysilić żeby zrobić instancje / raidy ?

Są dungeony i raidy do 20 osób, na trudniejszych poziomach bardzo łatwo o one shoty itp.

Wiadomo kiedy będzie beta oraz oficjalna premiera?

Prawdopodobnie dowiemy się w tym tygodniu kiedy będzie pierwsza CBT. Ja strzelam, że ok 26-go ;)

https://tradablebits.com/tb_app/437638 Logujcie się, niedługo odbędzie się losowanie kluczyków. :)

https://tradablebits.com/tb_app/437638 Logujcie się, niedługo odbędzie się losowanie kluczyków. 

Z tego co rozumiem, to losuje od razu po wprowadzeniu danych. Konkurs do 17-go lub wyczerpania zapasów ;)