Jakiś programik do grafik

Witam, otóż napiszę szybko - dosięgnęła mnie ochota pobawić się w robienie jakiś grafik. Jednak nie mam zamiaru bawić się w photoshopa bądź coś podobnego, chciałbym zrobić coś od podstaw

W internetach szukałem jakiegoś darmowego programu, ale wszystko to photoshopy....

Czy ktoś może mi coś polecić?

W PS też można robić od postaw :v

Jaki rodzaj grafiki chcesz robić? Rastrową? Wektorową?

Ja od siebie polecę GIMPa, najlepszy darmowy program.

Chce sobie porysować :v

Myszką po pulpicie? Paint jest w porządku w nowych Windowsach. Ba, są ludzie którzy tworzą prawdziwą sztukę w Paincie, jak Dariussemjo/Dunkmaster Darius z ELOHell :v

Gimp jest super. Darmowy i ma wiele funkcji (których nie musisz używać jeśli nie chcesz, możesz sobie po prostu malować)

Ja zaczynałem w programie "Paint NET", tam masz podstawowe narzędzia i możliwość pracy na warstwach plus parę filtrów. Nic prostszego a jednocześnie użytecznego niż to już raczej nie znajdziesz

Jak grafika to tylko photoshop lub darmowy gimp. Zależy też co rozumiesz poprzez "chce sobie porysowac" - jak masz pewien talent, że tak powiem no to któryś z tych dwóch programów ew. paint - choć on akurat jest biedny w opcje ale do jakichś prostych rzeczy może być. Natomiast jak chcesz się toche pobawić to spróbuj sumopaint - działa w przeglądarce więc nic nie musisz pobierać, a ma kilka fajnych opcji, jak np. rysowanie "w odbiciu lustrzanym". Czyli rysujesz po jednej stronie a on po drugiej rysuje to samo. Można też z łatwością zwiększyć liczbę osi na np. 4 i wtedy w każdym rogu rysuje to samo. Ale w tym nie ma ograniczeń więc możesz wpisać dowolną liczbę i można naprawdę fajne wzorki porobić. Sam często w szkole jak jakąś graficzkę potrzebowałem zrobić to wolałem w sumo paincie niż w zwykłym a jako że na komputerach zazwyczaj jest blokada na instalowanie czegokolwiek, to przeglądarka ułatwia to wszystko.

tak naprawdę by ci doradzić program potrzeba wiedzieć co chcesz robić bo tak

Photoshop, Gimp - robienie grafiki rastrowej(obróbka zdjęć, tworzenie tapetek, rysowanie, malowanie)

Corel Painter - typowe malowanie dużo rodzai brushow (by osiągnąć fajne efekty wymagany tablet graficzny)

Coler Draw, Illustrator - program do zabawy grafiką vectorową

InDesign - tworzenie publikacji, gazetek itp

Adobe After Effect - dużo fajny efektów można osiągnąć w nim

Witam, otóż napiszę szybko - dosięgnęła mnie ochota pobawić się w robienie jakiś grafik. Jednak nie mam zamiaru bawić się w photoshopa bądź coś podobnego, chciałbym zrobić coś od podstaw

W internetach szukałem jakiegoś darmowego programu, ale wszystko to photoshopy....

Czy ktoś może mi coś polecić?