Wasze top5 postaci z anime/mangi

Tak jak w temacie, jakie są wasze ulubione postacie z chińskich bajek/mongolskich kolorowanek?

1. Furuichi Takayuki - Z mangi Belzebub(w anime nie został on rozbudowany do tego stopnia), jego prostota, a zarazem unikalność jest najlepsza, w dodatku nie jest nawet głównym bohaterem

2. Kaneki Ken/Haise Sasaki- Główny bohater tokyo ghoul/tokyo ghoul re: , mocno rozbudowana postać, często zmieniająca swój charakter.

3. Gutts- Berserk, większego badassa chyba nie ma

4. Lelouch- Code Geass, miałem dylemat między nim a yagami z death note

5. Hidenori- danshi koukousei no nichijou, tym razem miałem dylemat między nim a gintokim z gintamy

Co prawda, dużo anime nie oglądałem, ale bez większego rozpisywania

1. Portgas D. Ace (No co poradzę :P )

2. Alucard (Największy bad-ass jakiego widziałem do tej pory)

3. Gintoki (Gintama)

4. L (Death Note)

5. Onizuka (GTO)

Dałeś mi niezłą zagwozdkę. Odkurzyłem mojego starego mala i zupdatowałem go mocno o nowe animki dzięki temu. Po długich rozważaniach postanowiłem napisać parę postaci, które moim zdaniem są genialne pod względem charakteru. Moja mała lista mimo iż ponumerowana, jest takowa tylko dla porządku, to czy ktoś jest pierwszy czy ostatni, nie ma dla mnie znaczenia, oni dla mnie zawsze będą super.

1. Ichimaru Gin - Niby Bleach , to taki mało ambitny shounen, choć nadal uważam iż Naruto, Fairy Tail i One Piece, są pod wieloma względami gorsze, to i tak ludzie pluli iż w Bleachu fabuły brakuje. Zgodzę się , jednakże nie brakuje silnych osobowości i jeżeli nie lubiałem większości dobrych osób, to lubiałem złe persony. Jedną z największych zagadek anime i mangi jest Ichimaru Gin. Postać owa jest bardzo enigmatyczna i ciężko ją odczytać, takich postaci jak on w shounenach nie spotykamy i obok Aizena, to jedna z najlepszych złych postaci ever w shounenie.

2. Alucard - to jest mój ulubiony badass, w dobrym stylu, z wielką spluwą i ogółem chylę czoła też za świetne animę.

3. Lelouch - za całokształt, jedna z lepiej stworzonych postaci głównego bohatera.

4. Tykki Mikk - kolejna zła postać , tym razem z D.Gray - Mana. Pamiętam jak mu kibicowałem, gdy walczył z dobrymi bohaterami. Postać gentlemana, który został zaprezentowany z każdej strony. W D.Gray manie właśnie to mi się podobało najbardziej, że pokazano antybohaterów też przy czynnościach , charakterystycznych dla zwykłych ludzi, przez co można ich było polubieć , albo i nie.

W zasadzie przejeżdzając po liście anime posmutniałem, albowiem rzadko spotyka się jakieś super fajne kreacje postaci, które zapadną w pamięci. Pamiętam imiona i charakterystyki niemal każdego bohatera z starszych anime, jednakże z tych nowszych często już nawet głównych bohaterów nie pamiętam. Niestety teraz wiele anime jest robione na jedno kopyto, aby na sezon styknęło, mam nadzieję iz coś się pod tym względem kiedyś poprawi.

1. Tokuchi Toua (One outs ) - Wielki badass , świetnie stworzony pod względem psychologicznym , najlepsza postać jaką widziałem i utożsamiałem się w anime (według mnie oczywiście ^_^)

2. Sakata Gintoki (Gintama ) - za humor , i dziesiątki godzin spędzonych w jego towarzystwie :)

3. L (Death Note) - chyba nie muszę tłumaczyć :P

4. Okabe Rintarou (Steins;Gate) - poczucie humoru , śmieszne nawyki i wielkie emocje dzięki którym łatwo zżyć się z tym bohaterem

5. Sora (No Game No Life ) - za arogancję , stosunek do świata , zabawne teksty ,... po prostu kozak :P

1. Kise (Kuroko No Basket) - Tutaj nie ma zaskoczenia dla ludzi z którymi się obracam tutaj posiadam nick wymyślony na poczekaniu ale Perfect Copy coś co mnie urzekło jak i przyjąłem ja Ksywkę Kise w grach.

2. Tokuchi Toua (One Outs) - Ostatnio obejrzałem to animę i wprawiła mnie ta postać w osłupienie jego zwodzenie ludźmi zrobienie z nich psa coś nieprawdopodobnego potrafi każdego przechytrzyć.

3. Hisoka (Hunter x Hunter) - Kolejny psychol który czeka na wyzwanie mu rzucone a także gdy stracił ręce wyglądało na to że się świetnie bawi że może z kimś powalczyć czekałem aż Gon będzie o wiele silniejszy i zawalczy z Hisoką lecz wiadomo anime zostało przerwane.

4. Hiruma (Eyeshield 21) - Koleś który wszystkich wyzywa bo jest z nich zadowolony też dobry taktyk jak i Demon wcielony ;)

5. Vegeta ( Dragon Ball) - Miałem tutaj wiele wyborów ale jednak padł na Vegetę nie można mu zarzucić miał swoją dumę ale także i potrafił być bad ass-em ;d

aoIruld.png

Phi...

"krul jest tylko jeden!" (i "krulowa")

1. Hei (DtB).

Honorowe miejsca:

Ginko z Mushishi, Saitama, Itami z Gate'a, Stein z SE.

1. Senjougahara. (Bakemonogatari). Chociaż tutaj Horo z Spice and Wolfa ex aequo na 1szym.

reszta to shounen'owe dzieci ratujące świat nei warte uwagi :)

1. Izaya Orihara (Nigdy nie spadnie z tego miejsca) - Uwielbiam sposób w jaki ta postać jest wykreowana, manipuluje ludźmi w różne sposoby tylko po to, żeby osiągnąć swój cel, który zawsze ostatecznie nie okazuje się tym celem, o którym oglądający myślą, tylko jego własnymi zachciankami wynikającymi z "Miłości do ludzi" i ich reakcji na różne sytuacje.

avatar_2dadbedd2b38_128.png

2. Sakamaki Izayoi - Jeżeli szukacie prawdziwego badass'a to tutaj mamy takiego w pełnej okazałości. Nigdy żadna "op" postać tak mi się nie spodobała jak on, szczególnie jego charakter.

avatar_868706de3900_128.png

3. Daiki Aomine - KnB to chyba moje top 1 anime ogółem i ta postać jest w nim moją ulubioną, sam sposób bycia jest świetny, jego podejście do koszykówki i ta zmiana charakteru na przestrzeni kolejnych odcinków, po czym powrót do "starego ja". Coś wspaniałego.

0132aa38acb97c2aeefae5af2d582deb053d508e

4. Shouto Todoroki - Boku no hero academia, ale tylko osoby, które przeczytały mangę i są z nią na bieżąco będą w stanie zrozumieć ten wybór, gdyż w anime postać miała okazję wykazać się łącznie przez może 5 minut. Podobnie jak Aomine, świetny rozwój postaci i zmiana na przestrzeni chapter'ów, podoba mi się jego stosunek do innych uczniów akademii, jego moc i ogólnie charakter.

e07be65eb07672ab1f8879594e02d277c0afe293

5. Ritsu Tainaka - Z popularnego anime K-on. Stroniąc od wszystkich tych ambitniejszych, ta postać najbardziej przemówiła do mnie z tych "głupkowatych" anime. Uwielbiam humor z K-on a najwięcej śmiechu dostarczała mi właśnie ta zadziora, dodatkowo uwielbiam perkusję dlatego ta postać znajduje się w mojej topce.

1eb670ef5e738455cbc6b71850583f39c096ef1c

No cóż...

1)

chuck.png?1427219172

Guru, a raczej Guru Wszechpotężny, Pierwszy tego Nicku, zrodzony z Tibii, Król mmorpg.org.pl, Nieboostowany, Król Gimbazy i Przedszkoli, Redaktor Naczelny, Władca Forum, Niepokonany, Subiektywny, i7 pośród Pentiumów - potężny mag z okolic Sosnowca który dzięki paktowi z samym Władcą Piekieł zyskał kontrolę nad największym w Polsce portalu o grach MMO. Koneser dobrego wina, niekwestionowany przywódca legionów gimbazy oraz co by nie mówić fascynat filmów hentai z gatunku loli. Nikt nie może mu się przeciwstawić. Podobno posiada tajemniczą, legendarną broń zwaną banhammerem która to dosłownie obraca jego wrogów w... Zresztą to tylko legenda, może zwykła bujda, niepotrzebnie o tym wspomniałem. Za co go uwielbiam? No oczywiście za nietuzinkowy charakter który podkreśla tylko jego życiowe motto "Rozbić wroga, widzieć go na kolanach, słyszeć lament jego kobiet" oraz za nietypowo prowadzoną propagandę która doskonale manipuluje ludzkimi umysłami stawiając dla nich np. PoE nad D3. Wyśmienita postać i wzór do naśladowania.

guru_zpsszo9dkvx.png

2)

photo-1355429.jpg?_r=1430652192

Alucard - uosobienie destrukcji, praktycznie nieśmiertelny, specjalnie wystawia się na ataki przeciwników, żeby po chwili wrócić do życia, oczywiście w pełni sił. Typowy badass którego zżera nuda i brak godnego przeciwnika.

hellsing_alucard_signature_by_reymer.png

3)

07101910.jpg

Tyki Mikk - chyba jeden z najlepiej wykreowanych "tych złych". Elegancki, opanowany, subtelny. Genialna postać zabijająca z klasą.

signature_tykki_mikk_by_nerokiki.png

4)

devil_may_cry_dante_10.jpg

Dante - bohater serii gier, oraz anime. Taki Alucard tyle, że w roli łowcy demonów. Uwielbia desery truskawkowe i pizze za co duży plus. Aha no i patroszenie demonów wszelakich też duży plus.

dmc___dante_signature_by_ghostknightgfx-

5)

52023.jpg

Gilgamesh - Myśli, że jest niepokonany i najlepszy w każdym aspekcie. Potrafi nieźle namieszać. Strasznie cyniczny i zarozumiały. ; )

fate_zero___gilgamesh_signature_by_mand4

Trudny temat, wielu anime postacie są płytkie a w niektórych jest tyle super postaci że aż trudno wybrać tą 5 ale spróbuję, lista ta nie jest od najlepszego do najgorszego czy na odwrót.

Naruto jest to postać jak z każdego shounena, z determinacją, z silną wolą i przyjaciółmi, jednakże chociaż wielu shonenach te cechy się powtarzają do tej postaci czuję wielki sentyment i zawsze będzie jedną z moich ulubionych.

Guts prawdziwy bohater dark fantasy.

Battler Ushiromiya bohater próbujący przeciwstawić się prawdzie w niekończącej się grze wiedźmy, zboczony, inteligenty, zuchwały.

Edward Elric poprostu uwielbiam tego bohatera, jego charakter, i jego oddanie dla brata, a samo anime jest dla w TOP.

Pino bo pino to pino, postać której nie potrafię nie lubić, zawsze wywołuje u mnie u śmiech gdy widzę jej beztroskę i uśmiech w tym post apokaliptyczny zniszczonym świecie.

Jest wiele jeszcze postaci które w jakiś sposób mnie zauroczyły, więc wybór jest naprawdę ciężki a ta 5 jest tylko takim przykładem o wiele dłuższej listy :).

1. Lelouch - Code Geass

2. Alucard - Hellsing

3. Accelerator - Toaru Majutsu No Index

4. Shanks - One Piece

5. Zi Yu - Feng Shen Ji

1. Akashi Seijuro - Kuroko No Basket (choć samą serię niezbyt lubię, to ta postać jest świetnie wykreowana).

2. Usui Takumi - Kaichou Wa Maid-Sama.

3. L - Death Note.

4. Tayuya - Naruto (nienawidze tej bajki, ale tak jak Akashi - super wykreowana postać)

5. Tatsumaki [Tornado] - One Punch Man.

BONUS: 6. guru

1. Roronoa Zoro - ta chęć bycia najlepszym szermierzem i dążenie do tego celu

2. Vegeta - chce być silniejszy od Goku

3. Hitsugaya

4. Mihawk

5. Urahara

pgYCBZx.jpg

1. Alphonse Elric - FMA,, nie ma takiej op mocy jak Edward, ale fajnie kmini i na dodatek jest zawsze w pełni oddany sprawie jak i bratu.

2. prawie wszystkie postacie z Baccano! <3 ale jeśli miał bym wybierać to ex aequo Jacuzzi Splot i Firo Prochainezo, Jacuzzi świetnie napisana postać, dziecinna i naiwna ale jeśli dochodzi co do czego to kozak i totalny złodupiec xD, a Firo to Firo kto oglądał Baccano! ten wie.

3. Sofiya Pavlovna aka. Balalaika - Black Lagoon, postać z dobrze napisaną historią, boss Hotelu Moskwa co to dużo mówić op były żołnierz i boss który nie ugina się pod presją.

4. Nanami Yasuri - Katanagatari, jak można jej nie lubić? Laska wyprana z uczuć która jest tak op że wystarczy jej zobaczyć przynajmniej jeden raz "technikę" (jutsu etc.) i od razu potrafi wykonać taką umiejętność w 100% przecież to jest świetne.

5. Hidan & Kakuzu - Naruto, mój ulubiony duet postaci, co tu dużo mówić Immortal Duo :).

1. Guts z Berserk - Postać tragiczna oraz mściciel. Jest rozdarty pomiędzy zemstą, a miłością.

2. Eikichi Onizuka z Great Teacher Onizuka - Nauczyciel stosujący innowacyjne techniki nauczania. Jest zboczeńcem oraz maniakiem gier video.

3. Shiroe z Log Horizon - Inteligentny i niezwykle utalentowany gracz stosujący perswazję i potrafiący przewidzieć wiele kroków naprzód.

4. Ren Tao z Shaman King - Opryskliwy i złośliwy szaman, którego charakter oraz zasady moralne wraz z czasem ulegają metamorfozie.

5. Setsuna F. Seiei z Mobile Suit Gundam 00 - Postać z wielkim bagażem przeżyć oraz doświadczenia, które stworzyło go takim jaki jest.

1. Guts(Berserk)
2. Josuke Higashikata,Joseph Joestar,Jotaro Kujo i wiele postaci z Jojo's bizarre adventure,nie mogłem sie zdecydować(JJBA)
3. Gajeel Grayfox/Natsu Dragneel(fairy tail)
4. Saitama(one punch man)
5. Greed jak i osoby które nim były(Full metal alchemist Brotherhood)

Kiedyś jak jeszcze oglądałem Anime to w sumie...

  1. Kakashi :) Pod względem wizerunku, charakteru, tajemniczości, uosobienia. Super postać :)
  2. Eikichi Onizuka, lat 22. Prawdziwy pedagog z krwi i kości dla uczniów wymagających resocjalizacji. Muszę przyznać, że jego podejście i metody w rzeczywistości też działają :)
  3. Edward Elric - bardzo lubę tę postać, za jego rodzinne nastawienie. Brat jest dla niego najważniejszy. Takich postaw rodzinnych możemy się tylko uczyć od niego.
  4. L - ekscentryk, inteligentna bestia.
  5. Future Trunks :)

favs.png

Tak jak w temacie, jakie są wasze ulubione postacie z chińskich bajek/mongolskich kolorowanek?

1. Furuichi Takayuki - Z mangi Belzebub(w anime nie został on rozbudowany do tego stopnia), jego prostota, a zarazem unikalność jest najlepsza, w dodatku nie jest nawet głównym bohaterem

2. Kaneki Ken/Haise Sasaki- Główny bohater tokyo ghoul/tokyo ghoul re: , mocno rozbudowana postać, często zmieniająca swój charakter.

3. Gutts- Berserk, większego badassa chyba nie ma

4. Lelouch- Code Geass, miałem dylemat między nim a yagami z death note

5. Hidenori- danshi koukousei no nichijou, tym razem miałem dylemat między nim a gintokim z gintamy