Zwiększenie odświeżania monitora 60 hz

witam, po krótce;

posiadam monitor flatron w1943sb 60Hz i chcę zwiększyć częstotliwość odświeżania do wartości 70-74, ale raczej do 70. Pytanie brzmi, czy po takim zabiegu monitor zwyczajnie nie je*nie?

pozdrawiam.

A właściwie da się coś takiego zrobić? Pytam z czystej ciekawości.

Chociaż szczerze myślę, że te 10Hz więcej nawet nie zauważysz :D

tak, da się w ustawieniach karty graficznej. ludzie piszą że działa i w ogóle ale jakoś słabo temu ufam. nie wiem jak mój monitor to zniesie a na drugi nie stać. ogólnie to potrzebne mi to jest do cs:go, żeby wyciągnąć ciute lepszą wydajność gry, ale z tego co wyczytałem można to osiągnąć ustawieniami uruchamiania w steamie, nie ingerując w sterowniki itd. i tym sposobem właśnie teraz próbuje. ^_^

Ale ten monitor i tak ma 5ms czas reakcji z tego co czytam. Do CS'a musisz mieć 1ms + powyżej 60Hz żeby coś ugrać podobno. Co do podbijania odświeżania, da się, sam zastosowałem to dla mojego Asusa VX239H, zbyt wiele mi to nie dało, jeżeli zauważysz jakieś zmiany w obrazie to natychmiast wracaj na 60 Hz. U mnie działa, ale mam czasem problem z wyświetlaniem czarnego koloru. Raczej nic się twojemu monitorowi nie stanie, tylko nie przesadź z Hz 70-75 to max xD

http://www.monitortests.com/forum/Thread-Custom-Resolution-Utility-CRU

A co do testu musisz po prostu sprawdzic... jak nie bedzie dzialalo monitor wroci do dawnych ustawien :)

Nic się nie zepsuje. Ja lg23mp65 mogę ustawić max do 74 hz.


Jak ustawie np. 105 hz, to robi się czarny obraz i tyle :)

Swoja droga na tym forum co podalem sa jakies Notes... o co z tym chodzi? jest jakas zależność od wtyczek jakie sie uzywa? Np. jak uzywam DisplayPort?

dobra, jakoś sobie poradziłem z opcjami uruchamiania i nowym, znacznie dłuższym konfigiem autoexec. opóźnienie jest odczuwalnie mniejsze i gra działa stabilniej pod kątem fps. co prawda 70 fps przy wymuszonym 70Hz d*py nie urywa ale jest stabilne. no i raczej bez wymiany monitora lepiej nie będzie także dzięki za dyskusję. ^_^

Zobacz sobie tutaj czy Ci nie gubi klatek, od tego testu się zaczyna po OC monitora:

http://www.testufo.com/#test=frameskipping&horiz=20&vert=8

Nie gubi. Ja ogólnie nawet jak ruszam kursorem, to odczuwam różnicę. Mniejsze smużenie jest :P

Nie gubi. Ja ogólnie nawet jak ruszam kursorem, to odczuwam różnicę. Mniejsze smużenie jest 

Hah :D Zdjęcie się robi telefonem albo kamerą a nie screena :D Przecież masz opisane na tej stronie :D

witam, po krótce;

posiadam monitor flatron w1943sb 60Hz i chcę zwiększyć częstotliwość odświeżania do wartości 70-74, ale raczej do 70. Pytanie brzmi, czy po takim zabiegu monitor zwyczajnie nie je*nie?

pozdrawiam.