[Final Fantasy XIV] Szukam przewodnika po grze

Witam serdacznie.

Szukam gracza który poświęciłby trochę czasu i oprowadził mnie po świecie gry FF XIV. Najlepiej TS3.

Dodatkowo szukam jakiejś miłej polskiej gildii która pomoże nowicjuszowi.

W tego typu postach dobrze jest napisać na jakim serwerze się gra. ^^

Mogę grać na każdym serwerze bo tak czy tak zaczynam od nowa.

Zapraszamy na phoenixa do husarii mamy troche graczy co zaczynaja przygode z ff a i starsi gracze chetnie pomagaja

jedyne co mnie przeraziło w ff to system targetowania... po zagraniu kilka razy w gry non-target lub half-non-target??? nie mogę się już przestawić:/ naprawdę warto? gra wydaje się być fajna. grałem mało bodajże do 10 lvl-a czy coś. czy później walki robią się bardziej dynamiczne? czy raczej chodzi o odpowiedni dobór skilli w zależności od sytuacji (myślenie podczas gry).

1. Warto.

2. Zależy od klasy i tego, co robisz. Zasadniczo to FF stawia większy nacisk na mechanikę walki niż dynamikę.

3. Każda klasa ma swoją rotację i openery, które zmienia się w zależności od typu walki. Więc tak, myślenie przede wszystkim.

Tak jak napisał kolega powyżej, bardziej niż dynamika liczy się ogarnięcie co w danym momencie należy zrobić. Pójdziesz na raidy i jeszcze będziesz żałował, że gra nie jest bardziej "statyczna" :D

Gra wydaje się być drewniana do ok. 30 levela, kiedy odblokowujesz job (subklasę). Wtedy masz skille nie tylko danej klasy, ale również skille z joba oraz "zapożyczone" umiejętności z innych klas. Nie jest to na pewno gra, gdzie masz 5 skilli na krzyż. Sęk w tym, by wiedzieć jak się ustawić na polu bitwy,czego po czym użyć i jak wspomóc swoje party. Wszystkie klasy w jakiś sposób są od siebie w mniejszym lub większym stopniu zależne i nie ma tak, że wejdziesz na dungeona, sam wybijesz wszystko, nara! (ostatnio gram trochę w WoWa i widać różnicę, gdzie mobki na low-level dungach padają na 1-2 hity a w FF często trzeba się napocić, by ubić kilka na raz)

Polecam granie tankiem lub healerem jeśli, tak jak mnie, nudzą Cię ustalone rotacje :D (jako tank dodatkowo wejście na instancje masz z marszu :kappa: )

W kwestii dynamiki polecam granie na padzie, czasami targetowanie bywa wnerwiające, ale idzie je ogarnąć i z kontrolerem gra się po prostu miodnie.

Dalej nie napisałeś na jakim serwerze grasz. Nie masz póki co powodów, by się zniechęcać, na 10 poziomie może masz z 5 skilli. Taki White Mage na 60lvl ma 18 skilli dla swojej klasy + 10 job skilli + 5 skilli od thaumaturge'a i arcanisty. No i jeszcze osobne skille na pvp. Nie jest też tak, że masz kilkanaście umiejętności a używasz w kółko tylko trzech. Jasne, kilku używasz kilkanaście razy więcej, niż innych, ale nie ma tak, żeby jakieś były w ogóle niepotrzebne, lub nieużywane.

Witam serdacznie.

Szukam gracza który poświęciłby trochę czasu i oprowadził mnie po świecie gry FF XIV. Najlepiej TS3.

Dodatkowo szukam jakiejś miłej polskiej gildii która pomoże nowicjuszowi.