Dentysta - uśpienie

Witam! chciałem zapytać kogoś kto podejmował się zabiegu dentystycznego pod narkozą jak to wygląda, ile to kosztuje itp.

Głupio że tutaj o tym pisze ale na forum dentystycznym nikt przez 2 tyg nie odpisał :D

Po tym jak dentystka przebiła mi igłą wargę na wylot a potem darowała ze znieczuleniem - nie mam zamiaru iść na zabieg inny niż przez uśpienie..

Pomożecie :D ?

Z tego co wiem, zabiegi przez uśpienie nie są praktykowane przez wielu dentystów. Żeby zabieg mógł zostać wykonany pod narkozą, musiałbyś udać się do jakiejś kliniki dentystycznej, poza tym, musiałbyś mieć zrobione badania przez anestezjologa, czy w ogóle możesz przyjąć narkozę. Kosz samego znieczulenia ogólnego to ok. 200-300zł + musisz dodać koszt zabiegu. Dużo łatwiej iść do dobrego dentysty prywatnie, wtedy masz gwarantowaną dobrą obsługę... mniej pieprzenia się, dużo taniej i bezpieczniej. Istotną sprawą jest to, co ukrywa się pod 'zabiegiem dentystycznym'. Jeśli jest to jakiś zabieg chirurgiczny, to narkoza raczej będzie obowiązkowa.

Tak jak up pisał raczej nie ma możliwości zamówienia narkozy u normalnego dentysty a jeżeli się boisz to zmień dentysty osobiście jak byłem młodszy to miałem 2 razy kanałówkę to jechałem bez znieczulenia i dałem radę :D Jesteś mężczyzną musisz wytrzymać trochę bólu :P

Przez mój paniczny strach przed dentystą też rozważałem tą opcje(nie boje się bólu bo i tak wszystko robię bez znieczulenia) i powiem tak przejrzałem parę dentystów w Polsce i robienie tego jest mega drogie, cena za 1h pod narkozą to około 200-300zł do tego u niektórych kosztuje same podanie i jest to cena około150zł. Do tego dentyści którzy to wykonują są najczęściej drodzy i np zrobienie kanałówki zęba z 4 kanałami wychodziło około 2000zł. Znajomy mi polecał żeby spróbować sedację wziewną jest dużo tańsza, o ile w moim przypadku nie mam pojęcia czy mi pomoże to w twoim na pewno. Jeszcze zostaję opcja znieczulenia komputerowego the wand, jest tez kompletnie bezbolesne i najtańsze. Link który co nieco ci powie o znieczuleniu ogólnym u dentysty http://www.izykowski.com.pl/znieczulenie-doroslych/

Witam! chciałem zapytać kogoś kto podejmował się zabiegu dentystycznego pod narkozą jak to wygląda, ile to kosztuje itp.

Głupio że tutaj o tym pisze ale na forum dentystycznym nikt przez 2 tyg nie odpisał :D

Po tym jak dentystka przebiła mi igłą wargę na wylot a potem darowała ze znieczuleniem - nie mam zamiaru iść na zabieg inny niż przez uśpienie..

Pomożecie :D ?