Lore Warcrafta

Witam otóż chciałem zagłębić się w lore Warcrafta i tutaj pojawiają się pytania czy warto, Od czego zacząć i gdzie je kupić? :D Może nawet znajdzie się ktoś kto przeczytał wszystkie :D Byłbym wdzięczny za jakies rady z góry dziekuje.

Jeżeli chcesz się zagłębić w lore, to nie musisz wydawać chorych sum na książki, polecam ten kanał:

Gość ma filmiki z ogólnym lore (Warlords of Draenor też już jest) i z każdą postacią oddzielnie, tak więc masz oglądania na długie godziny + w ciekawy sposób uczysz się lore, bo naprawdę fajnie opowiada. Jednak wymogiem jest znajomość angielskiego i umiejętność tłumaczenia sobie ze słuchu, bo napisy dodane do filmiku są zrobione "Automatycznie" tak więc nie są zbyt adekwatne do tego o czym opowiada.

Warto jak najbardziej, osobiście polecam zacząć od Wojny Starożytnych (trylogia opowiadająca o Studni Wieczności, Legionie, wprowadza pięknie do historii Illidana, i więcej nie psuje ;d)

Polecam też Dzień Smoka, Władcę Klanów, Ostatniego Strażnika.

Od razu ostrzegam. Tych książek nie czytasz dla podziwiania kunsztu literackiego autora i tłumacza, tylko dla historii w książkach zawartej. Niektóre z tych książek są napisane tak, (albo to wina budżetowego tłumaczenia) że aż boli...

Gdzie kupić... no z tym gorzej. Te konkretne książki są stare, wycofane z druku i dość ciężko je dorwać, ale jak co jakiś czas popatrzysz po allegro albo olx, to na pewno coś znajdziesz w miare spoko cenie. Pdfów na necie raczej nie ma (a jak ktoś jakieś ma to sam z wielką chęcią przygarnę!).

Jeśli nie za bardzo chce Ci się szukać tych książek po internetach, a masz ochotę szybko zacząć, to polecam bardzo tego nowego Illidana. Jak podejdzie, to resztę z nowszych książek (Jaina Proudmoore:Wichry Wojny albo Zbrodnie Wojenne)

Tak na prawdę to ile książek tyle opcji. Odradzałbym tylko zaczynać od Jainy i Zbrodni, bo to są książki czasowo osadzone już podczas wydarzeń z wowa, (mniej więcej dodatek Mists Of Pandaria i jego pobliże).

Powodzenia!

 Pdfów na necie raczej nie ma (a jak ktoś jakieś ma to sam z wielką chęcią przygarnę!).

mam epub albo pdf (nie pamiętam) strażnika i dzień smoka.

Wielkim skrócie masz opisane Lore W Kronice. Tylko że nie wyszły jeszcze jej wszystkie częŚci.

Polecam ci też serie U Flamiego (jej już chyba nie kontynuuje) Albo u Pulchnego Niedźwiedzia. On ma prawie cały kanał o Lore

Kronika to najlepszy wybór bo WoW ma kilka nieŚcisłoŚci które są tam wyjaŚnione. Krótko mówiąc Kronika to cała Oryginalna Historia Warcrafta :)

Mam kronikę w pdfie i muszę powiedzieć, że niestety nie wszystko tam jest. Niektóre rzeczy o dziwo zostały pominięte bądź mega okrojone, o których słyszałem chociażby na kanale Pulchnego Niedźwiedzia czy czytając po internecie. Dodatkowo mają być tylko 3 części kronik, co już samo mówi za siebie bo tak obszernego i przeplatanego lore nie da się w szczegółach przedstawić w jedynie 3 częściach. Chcąc poznać całe lore najlepiej połączyć wszystko razem, książki, komiksy, filmy na youtube, wowwiki, wowpedia itd. No i język angielski jest raczej niezbędny bo nawet nie wszystkie książki były wydawane w j. polskim. Także najlepsza rada? Szperać, szperać i jeszcze raz szperać po internecie i wyczytywać co się znajdzie.

Witam otóż chciałem zagłębić się w lore Warcrafta i tutaj pojawiają się pytania czy warto, Od czego zacząć i gdzie je kupić? :D Może nawet znajdzie się ktoś kto przeczytał wszystkie :D Byłbym wdzięczny za jakies rady z góry dziekuje.