Problem z kierownicą komputerową

Witam mam problem z kierownicą Saitek R440 Force Feedback. Mianowicie, pożyczyłem od kumpla kierownicę bo pierwszy raz w życiu wzięło mnie na wyścigi/symulatory. Po podłączeniu gwarantował mi że wszystko działa bo sam sprawdzał przed przekazaniem jej mi. A więc podłączyłem wszystko na pulpicie niby śmiga ale już w grze nie bardzo - force feedback nie działa kierownica staje się luźna, nie naciskając pedału samochód sam gazuje, hamulec mimo że działa to w grze jednak on nie jest wykrywany.Kierownice próbowałem w Project Cars i Euro Truck Simulator 2. W project cars jakoś udało mi się ustawić pedały prawidłowo ale brakowało nadal efektu force feedback, a w ETS już nic nie dało się zrobić a myszkę komputerową zastąpił mi pedał gazu którego nawet nie klikając kursor zjeżdzał poza monitor. Sterowniki nie pomagają, reinstall systemu nie pomaga próbowałem na Win7 i Win10. Podłączenie samej kierownicy bez pedałów nie pomaga. Jakieś ostateczne wsparcie? Ktoś miał coś takiego w innych kierownicach?