PCet głównie do gier - 3000 zł

Witam,

Jako iż jestem totalnym amatorem, jeśli chodzi o składanie własnego sprzętu, a składanie bez znajomości lub kupowanie gotowych zestawów to trochę jak kupić kota w worku po usłyszeniu dobrej reklamy :) To chciałbym poprosić Was o pomoc w złożeniu skrzynki, która ma w główniej mierze służyć do gier, ale nie ukrywam, że chciałbym też używać do analizy danych laboratoryjnych :lol:

Mój budżet to okolice 3000 zł :)

Z gier jakie mam obecnie na myśli to raczej największe wymogi będzie miał BDO - na ustawieniach wysokich lub lepiej :D

Poza nim raczej w głowie bym miał GW2 i inne poprzednie gierki, które na moim starociu laptopie ledwie chodzą lub nawet nie :)

W razie jakichkolwiek pytań służę do dyspozycji.

cena ma zawierać windowsa?

Nie jest to konieczne :) może być i bez :)

https://www.morele.net/komputer-dla-graczy-morele-sky-g3000-707109/

no to pyk. chociaż bym zminił tego GF 960 na R9 380(jest po prostu wydajniejszy)

Dzięki Wielkie za pomoc :) Zaczekam jeszcze troszkę na opinie innych osób :) Odnośnie zamiany kart to ta karta będzie kompatybilna z tą płytą główną jak rozumiem? Wezmę to pod uwagę jakbym się na ten zestaw zdecydował :)

https://www.morele.net/komputer-dla-graczy-morele-sky-g3000-707109/

 

no to pyk. chociaż bym zminił tego GF 960 na R9 380(jest po prostu wydajniejszy)

Nie opłaca się kupować gotowych zestawów bo przepłacasz, a często jeszcze po wymianie czegoś tracisz gwarancję na wszystko.

toż to zestaw zrobiony przez morele. I to bardzo dobry jak za tą cenę. Złóż taki sam zestaw na tej stronie wyjdzie ci identyczna cena.

To już nie wiem czy ufać zestawom z morele czy już nie? Bo jako laik opieram się na Waszych sugestiach :)

Spokojnie mozesz wybrac komputer z serwisu morele.net. dobre zestawy za dobra cene i z montazem. Polecam szczerze

Ja osobiście wolałbym trochę dorzucić i skonstruować sobie taki zestaw https://www.morele.net/inventory/info/Qslefh/, porównując do gotowca z morele masz znacznie wydajniejszą kartę graficzną różnica w wydajności to jakieś ~40%. Procek też wydajniejszy o jakieś 15%, lecz w sumie jak chcesz i5 6400 też da radę(oszczędzasz 200 zł).

Gotowców do grania się prawie nigdy nie kupuje, problemy z gwarancją, zwykle zestawy są droższe i nie opłacalne.

Ciężko będzie przekroczyć ten budżet ;) I wiem co masz na myśli, to nie duża kwota w porównaniu do tego co i tak chce wydać, ale nadal chciałbym za bardzo nie przekraczać budżetu :) Pytania, które nasunęło mi się w trakcie poszukiwań:

- odradzacie mi kupno obecnie dysku SSD?
- w prawie wszystkich zestawach pamieć ram jest zawsze na 2 kartach rozdzielona ( zamiast 1x 8gb to 2x4gb ) - jest jakiś konkretny powód ich zachowań?

- osobiście też w sumie myślałem by zmienić tamtą karte graficzną na trochę lepszą, ale nie wiem jak z kompatybilnością do tej płyty głownej

Bo ram pracuje w dualu wtedy. Dual szybszy od pojedynczej kości.

Moze pierw zobacz ile mozesz dac tam MAX kasy na kompa i wtedy sie cos zlozy. Bo faktycznie bierzesz GF 1060 i masz grafike znacznie wydajniejsza. Albo RX 480 od szafia ktory ma byc niby za troche ponad 1100zł. Zazwyczaj jest tak. Jak kupujesz dobrego proca i dobra grafe to i tak grafike wymienisz szybciej :). Dlatego tez bym sie staral isc w strone tego i5 6600.

Za ich zestawy się przepłaca, często gęsto lepiej wybrać inni podzespół niż oni. Np. Tutaj dysk seagate.. od razu zmiana na WD Blue bo sigejty maja problemy z talerzami i szybciej wysiadaja

@Rajen

Zestawik fajny, ale obecnie nie warto brać Smart Se, modularność modularnością, ale kable są sztywne bardzo i bez oplotów. Ułożenie ich to troche fatygi.

Zdecydowanie lepiej wziąć Silentiumpc Vero L1 500w za 50zł mniej, a niepotrzebne kable sata, molex spiąć opaską. Przy czym kable są bardzo giętkie i nie sterczą dęba.

Tak samo Zalman Z3 Plus to obecnie chyba najgorsza obudowa jaką można kupić za te pieniądzę, tego okna mogłoby nie być i tak nic nie widać. A dołączone wiatraki są bardzo słabe, słabo dmuchają i po pół roku już się wyrabiaja łożyska. Ogółem tandeta i plastik, plastik + wyrywane na stałe śledzie do grafiki.

Ja bym to widział tak

https://www.morele.net/inventory/info/e1cnUE/

Pierwsza rzecz obudowa. Dobra blacha, ładne przejrzyste okno z którego widać podzespoły(można za grosze podświetlić) szczotkowane aluminium na przodzie, płyta główna została od Rajena bo dobry wybór(wzmocnione pci-e), ramy to samo(nie ma co dopłacać), zasilacz zmieniony na sprawdzony już wśród dużej grupy vero l1 500W stabilnie trzyma napięcia, cerytyfikat bronze także 432w na v12 spokojnie z zapasem pociągnie, procek zmieniony na i5-6500(między 6500 a 6600 nie ma jakieś znaczniej róznicy, taki dobry kompromis za 100zł mniej. Grafika 1060 referent, niestety niereferenty narazie bieda i kosztują swoje. Dodatkowo dodałem wiatrak który porządnie dmucha, abyś sobie przykręcił do obudowy na przód, poprawi to znacznie obieg powietrza w obudowie i temperaturki spadną o pare. 3300zł warto dorzucić 300zł ew. można jeszcze tańszą płytke wziąć i5-6500 teraz sie chyba już nie kręci xd ale lepiej nic nie zmieniac

Dziękuje za wszelkie informacje i porady wraz z waszymi zestawami ! Jesteście świetni ! :)

Odnosząc się do pytania @FreeQ - to na chwile obecną będę w stanie wyłożyć myślę do tych 3300 góra 3400. Naraz nie będę w stanie więcej wydać, gdyż jestem studentem i obecnie moja gotówka jest wynikiem stażu, który odbywam :) Zamierzam za około 2miesiące zwiększyć ilość ram ( jeśli to będzie możliwe ) do 16 gb albo i 32gb oraz też prawdopodobnie zainwestuje w monitor z odświeżaniem 144hz. Co do procesorów, to pewnie bym skusił się na ten lepszy 6600, gdyż raczej chciałbym by mi slużył z 2 lata komp i dał radę pociągnąć obecne i chociaż przyszłe produkty w tych granicach 30 fps + i nie na najgorszej jakości.

Mój obecny sprzęt to laptop z i3 2330M oraz kartą GeForce 550 MX o ile się nie pomyliłem z nazwą ( jestem w pracy i nie mam jak konkretnie sprawdzić - Samsung NP300E5A -S02PL, jeśli kojarze ), a w domu mam pradawnego Radeona HD 4850 , który gdy kupował był jednym z lepszych :P

Zatem, jeśli mówicie, że dużo lepiej wyjdzie dołożenie tych 300 max 400zł by mieć wydajność lepszą o kilkadziesiąt % to pewnie postaram się jakaś zaliczkę w przód wziąć i kupić :) Tylko z kartą graficzną wtedy, która wybrać, bo podaliście kilka ich już i nie wiem jaką brać pod uwagę (referencyjność ich dużo mi nie mówi w tym zakresie, a zgłębianie wiedzy i później się w niej wypowiadanie się w tym temacie z Wami byłoby obraźliwe dla Was i żałosne dla mnie )

za 3400 można juz złożyć kompa z i5 6600 i grafika typu GF 1060 albo RX 480. Póki co odpuść sobie więcej niż 8GB ramu. Nie ma to sensu skoro komputer głównie do gier. By przyciąć możesz sobie póki co odpuścić dysk SSD.

Czyli ten zestaw, który podał @Tidies to zmienić procesor na 6600 i reszta byłaby bez zmian?
Rozumiem też, że te dwie karty są praktycznie takie same i nie będzie miało za dużego znaczenia, którą wybiorę?
Co do ramów to tak jak pisałem - planowałbym je kupno pod sam koniec :)

P.S
W morele, gdy będę zamawiał to muszę do nich jakoś napisać, aby mi zlożyli w całość przy wysyłce? Bo czytając wcześniejsze komentarze, ktoś wspominał, że kody już nie działają?

na morele chyba jakos sie zaznacza by zlozyli. Ale to tez za doplata. Jest roznica miedzy RX 480 a GF 1060. GF jest wydajniejszy. Ale pod DX12 czy Vulkanem sytuacja sie odwraca... Tyle ze gier jak na lekarstwo. Trzeba czekać np na Battlefield 1.

Rozumiem :)
Popatrzę, która karta zatem byłaby bardziej wydajniejsza pod tytuły, które chciałbym wreszcie spróbować pograć. Boję się tego, że jakbym miał samemu złożyć to bym coś popsuł i byłoby kiepsko :/ ale też jak będzie trzeba sporo dopłacić to wtedy trzeba się zastanawiać nad tym heh ;)

Dzięki Wielkie za pomoc !

@Tidies Co do jakości plastików w obudowie to się zgadzam bo sam mam taką obudowę, lecz podoba mi się ona ze względu na design i to, że cichutko chodzi. Nie znam się na samych obudowach a nie chciałem podawać też czegoś czego nie znam. Co do zasilacza, składałem właśnie swój nowy zestaw komputerowy 2 miesiące temu(mój pierwszy własnoręcznie złożony PC w 5h ale satysfakcja ze złożenia, bezcenna) i montaż nie sprawił mi większych problemów. Uważam, że Smart Se jest po prostu dobry i nie mam do niego zastrzeżeń.

@Blaku Moim zdaniem powinieneś kupić podzespoły osobno i samemu złożyć kompa. Ja nie mam zaufania do sklepów, bo mogą Ci np. podłączyć towar z reklamacji albo jakąś używkę itp. Ponadto złożony już PC może gorzej znieść transport.