Gra z klimatem

Witam.
Po wielu próbach i jeszcze większej ilości godzin szukania, równie dużej ilości porażek i zawodów przyszedł czas na napisanie tematu.

Jak widać po tytule szukam gry z klimatem, gdzie granie będzie samą przyjemnością, questy będę czytał całe i z przyjemnością będę do gry wracał. Nie interesują mnie klimaty sci-fi takie jak Deus Ex, Mass Effect czy Star Wars. Reszta jak post-apo czy fantasy mile widziane.

Dodam jeszcze, że najbardziej interesują mnie gry RPG, chociaż nie pogardzę jakimś liniowcem, który wciągnie mnie na równi z dobrą książką.

Z tytułów które pamiętam, przeszedłem ew. grałem i nie podeszło na tyle, żeby wciągnąć na dłużej:
- Fallout 1, 2, 3, NV, 4 (nie grałem w fallouta 1,5, nie mam już sił do starych wersji tej gry)
- Pillars Of Eternity
- Diablo II (tak, fabuła była całkiem git. 6-7 lat temu nie mogłem marzyć o czymś lepszym)
- Wiedzminy
- Call of Juarez: Gunslinger
- Próbowałem grać w Baldur's Gate, ale pomimo miłości do Pillars of Eternity nie mogę się wciągnąć.
- Seria Dark Souls
- Torchlight II
- Wasteland 2
- Dragon Age: Inkwizycja
- Divinity Orginal Sin
- Lords Of The Fallen

Jeżeli zapomniałem o jakiejś grze, będę uzupełniał listę na bieżąco

Liczę na Waszą pomoc :)

Gothic? Morrowind? Skyrim? Oblivion? Do tego polecam Divinity Original Sin.

Nie wiem czy przebrnę przez starsze gry TES i Ghotica bo przyznaję, że grafika i co za tym idzie - płynna (w sensie taka, na którą pozwala dobra grafika/silnik, możliwości gry(fakt, stare fallouty nie idą z tym w parze, ale to stare czasy)) rozgrywka są dla mnie ważne. Na Skyrima się czaje, żeby kupić gdzieś po taniości wersji ze wszystkimi dodatkami.

Divinity Orginal Sin ląduje na liście, grałem, pomimo turowej walki, którą kocham przez Dofusa i Wakfu to akurat ta, w tym przypadku mi nie podeszła.

Icewind dale - polecam, stara gierka, ale mega wciąga, więcej możesz poczytać w internecie lub obejrzeć jakiś gameplay :)

Zdecydowanie Skyrim. Nigdy nie byłem fanem TESow... Ale Skyrim klimatem zrobił mi miazgę. Fabuły nie oceniam, z jednej strony główny wątek fabularny który ssie a z drugiej wątki poboczne dla różnych frakcji które są mega(mroczne bractwo... Ehh ale to może moje zboczenie bo uwielbiam grać w stylu skrytobójcy). Polecam tez zainstalować różne mody, to na czytelniejszy ekwipunek a to jakiś pakiet textur HD.

Ostatnio też grałem w Technomancera. O ile klimat dość spoko... To cała reszta jest strasznie nudna. Ale to moje zdanie, ogólnie po 11h odpadłem.

Wybór jest oczywisty: Dragon Age: Początek. Nie sugeruj się Inkwizycją bo jedyne co ma wspólnego z DA to nazwa. Początek jest rpg'iem idealnym. Świetna fabuła, taktyczna walka, fenomenalne i dopracowane uniwersum, tysiące dialogów w których nie wybierasz 2 czy 3 odp ze śmiesznego koła tylko spośród pełnych pełnych 7-10 wypowiedzi, wciągające i tajemnicze questy.Gram do dzisiaj, przeszedłem już z milion razy ale za każdym kolejnym gra zaskakuje. Za każdym razem możesz ją przejść inaczej, jest multum możliwości. Tutaj naprawdę czuć że wybory które podejmujesz mają wpływ na otaczający Cię świat. Klimat po prostu wbija w fotel!!! Absolutny must have jeśli interesują Cię gry rpg.

Arcanum, Planescape torment

Jeśli lubisz HnS to Grim Dawn

Neverwinter Nights, Undertale, Fable, Dragon's Dogma: Dark Arisen, Vampire the Masquerade, Dark Messiah of Might and Magic. Jeśli coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to dodam.

I am Setsuna :)

- Gothic 2 nk na directx 11, l'hiver mod + service pack i player kit:

- SpellForce: Zakon Świtu i reszta z 1 części ( strategia + rpg, ciężko jest mi to jakoś nazwać w 1, nie znam się :D )

- Divinity II: Ego Draconis

RPG i H'n'S: Icewind Dale I i II, Dragon Age: Początek, Sacred, Beyond Divinity, Gothic I, II i od biedy III, Fable, Grim Dawn, The Bard's Tale, Skyrim, Arcanum, Neverwinter Nights I i II, Dark Messiah, Two Worlds i i II... masa tego jest, tyle, że większość to starsze tytuły.
FPS: The Darkness II, Max Payne I i II, CoJ: Więzy Krwi, CoD 2, CoD 4: Modern Warfare, BioShock (każda część), Metro 2033 + dodatek, Wolfenstein: The New Order, nowy Doom, Far Cry 4, S.T.A.L.K.E.R...
Slashery: Devil May Cry, Soul Reaver 2, Darksiders II, AC: Black Flag, AC: Rouge...

To co jest na konsole zapewne Cię nie interesuje więc jak jeszcze coś piecykowego sobie przypomnę to napiszę :gabe:

z akcji to Metro 2033, Metro: Last Light. skończyłem obydwie gry a później przeczytałem Metro 2033 i teraz kończę metro 2035. mnie ten świat wciągnął i ledwo oddał. klimatu Ci tu na pewno nie zabraknie.

a z rpg: Dragon's Dogma: Dark Arisen. bardzo dobry rpg, co prawda trochę ma na karku ale dopiero w tym roku ukazał się na pc. polecam ^_^

Witam.
Po wielu próbach i jeszcze większej ilości godzin szukania, równie dużej ilości porażek i zawodów przyszedł czas na napisanie tematu.

Jak widać po tytule szukam gry z klimatem, gdzie granie będzie samą przyjemnością, questy będę czytał całe i z przyjemnością będę do gry wracał. Nie interesują mnie klimaty sci-fi takie jak Deus Ex, Mass Effect czy Star Wars. Reszta jak post-apo czy fantasy mile widziane.

Dodam jeszcze, że najbardziej interesują mnie gry RPG, chociaż nie pogardzę jakimś liniowcem, który wciągnie mnie na równi z dobrą książką.

Z tytułów które pamiętam, przeszedłem ew. grałem i nie podeszło na tyle, żeby wciągnąć na dłużej:
- Fallout 1, 2, 3, NV, 4 (nie grałem w fallouta 1,5, nie mam już sił do starych wersji tej gry)
- Pillars Of Eternity
- Diablo II (tak, fabuła była całkiem git. 6-7 lat temu nie mogłem marzyć o czymś lepszym)
- Wiedzminy
- Call of Juarez: Gunslinger
- Próbowałem grać w Baldur's Gate, ale pomimo miłości do Pillars of Eternity nie mogę się wciągnąć.
- Seria Dark Souls
- Torchlight II
- Wasteland 2
- Dragon Age: Inkwizycja
- Divinity Orginal Sin
- Lords Of The Fallen

Jeżeli zapomniałem o jakiejś grze, będę uzupełniał listę na bieżąco

Liczę na Waszą pomoc :)