No man's sky

Co myślicie o tej gierce premiera ponoć 10 sierpnia, warta zainteresowania i wydania kasiury ?

Planuje zakupić ale najpierw chciałbym przetestować jak to będzie śmigać na moim pc.

Nie kupię dopóki więcej osób tego nie obczaji, hype jest duży i zasady gry są trochę dziwne. Nie można się do kogoś przenieść, trzeba tylko do niego lecieć bardzo bardzo długo bo mapa jest nieskończona(?)

To chyba chodzi o to, że każdy zaczyna w różnych miejscach, na krańcu galaktyki i podróżując w głąb niej odwiedza się różne planety, zdobywa więdzę, krafci, handluje z kosmitami, ulepsza/zmienia statki, ogólnie staje się silniejszym itp. itd.

Im dalej tym większa szansa na spotkanie innego gracza, można chyba nazywać planety i zwierzęta na nich występujące, jeśli jakiś inny gracz na nią trafi będzie widział, kto pierwszy ją odkrył i nazwy które ty nadałeś, podobno wszystkie zmiany, które na tej planecie powstaną z twojej winy będą widoczne dla innych.

Niby fajnie to ma wyglądać, tylko czy na dłuższą metę nie będzie to nuudne ?

zbyt dużo contentu to w tej grze nie będzie, skoro ogłosili że mapa będzie zabierać jedynie 6 gb

Gra wygląda bardzo ciekawie, ale przede wszystkim nie można patrzeć na nią jak na MMO. Ludzie wymyślając sobie rzeczy których devowie nigdy nie powiedzieli lub nie dopowiedzieli sami zepsują sobie grę przez zbyt duże oczekiwania wobec elementów na które ta gra nie stawia.

Szczerze mówiąc sam się obawiam, że po 15-20 godzinach rozgrywki człowiek zacznie ziewać i 20 odwiedzona planeta spowoduje tylko frustrację. Boję się po prostu, że wystąpi tu zjawisko 'widziałem jedną planetę, więc widziałem już wszystkie', tym bardziej że nad grą pracował bardzo mały zespół i to wszystko brzmi po prostu zbyt pięknie, by było prawdziwe.

Najpewniej gra sprowadzi się do farmy surowców aż do momentu złożenia najlepszego skafandra, broni, narzędzi do wydobywania czy statku. Po drodze zdobywasz wiedzę na temat uniwersum i uczysz się języków. Gdzieś w pobliżu środka wszechświata dowiemy się jakiejś 'niesamowitej' nowiny na temat uniwersum i będziemy mogli nadal latać po planetach i je odkrywać, ale tak na prawdę bez większego już sensu.

Co do przenoszenia się do innych graczy. Statki mają być wyposażone w hipernapęd, które z tego co zrozumiałem będziemy ulepszać i pozwoli na większe skoki, ale czy pozwoli nam to na transport do innego gracza, nie mam pojęcia. Szczerze mówiąc jakiś czas temu zacząłem się zastanawiać czy w ogóle będziemy mogli zobaczyć innych graczy, czy zobaczymy tylko ich imiona na odkrytych gatunkach i planetach.

Niemniej jednak gra już czeka i wszystko się okaże 9 sierpnia :)

Jakby ktoś chciał, dorwałem filmik z prawdziwym, nierenderowanym gameplayem. Ale on chyba nie do końca jest legalny, więc jeśli ktoś ma ochotę spojrzeć to PW.

@up Podeślij ten link. Bardzo ciekaw jestem tej gry, myślę nad zakupem, ale boje się tego, że nikogo w grze nie spotkam.

Sam się zastanawiam, czy warto. Jeśli jedyną zaletą tej gry jest ogromny świat i jego eksploracja, to trochę słabo. Dość szybko nudzą mi się tego typu atrakcję, także mam nadzieję, że jednak będzie jakaś możliwość szybkiego spotkania się ze znajomymi i wspólnej gry. Po cichu marzy mi się kariera pirata kosmicznego i napadanie innych graczy, którzy transportują surowce do rozwoju własnego statku/bazy. B)

Na 100% nie kupię w dniu premiery, ale poczekam na rozwój wypadków i opinie innych osób.

Z napadaniem na innych graczy może być problem, ale na kupców i statki innych NPCów to już co innego ^^

Trochę nie rozumiem, dlaczego nie dali możliwości wznoszenia nawet najprostszych budowli. Widzę planetę która niesamowicie mi się podoba i mam ochotę zwiedzić ją w całości, włączając w to jakieś groty, jaskinie itp. więc przydałaby się jakaś baza wypadowa ;d

No ale zobaczymy. Może gra zrekompensuje czym innym :)

Nie wiem jak z budową, ale na pewno da się rozwijać/ulepszać bazy które się odkryje na takiej planecie.

Nie Facet Niebo wydaje sie dość interesującym tytułem, mam troche kasy odłożone, więc może się skusze. Od niedawna sobie w Starbound pogrywam, i gra troszeczke przypomina ten produkt, oczywiscie wiadomo pod jakim względem.

Tytuł tłumaczymy jako "niebo niczyje".

A co do samej gry, to wydaję mi się, że będzie spoko na 10-15 godzin, później gra stanie się bardzo nudna. Obawiam się efektu deja vu przy większości planet.

Widziałem gameplay w wersji na PS4 (filmik już znikł z yt)

Wygląda... słabo? Przynajmniej graficznie, animacje biegania stworków też do najlepszych nie należą. Według mnie przypomina to typowe steamowe survivale w wiecznym early-access.

Widziałem gameplay w wersji na PS4 (filmik już znikł z yt)

Wygląda... słabo? Przynajmniej graficznie, animacje biegania stworków też do najlepszych nie należą. Według mnie przypomina to typowe steamowe survivale w wiecznym early-access.

Te gameplaye to są chyba ze starej wersji.

Jak to bywa z proceduralnie generowanymi rzeczami szybko sie nudzą bo seed to nie wszystko. Poza tym to nie MMO bo nie bedzie interakcji między graczami. Ludzie polataja i zapomną za rok nikt juz o NMS nie będzie pamiętał. Samą exploracją ludzi nie zatrzymają.

Ja kupiłem jak zawsze a ile pogram to któż to wie :P

Zapewne do premiery Legionu pogram z parę godzin i zobaczę co to za giera

Co myślicie o tej gierce premiera ponoć 10 sierpnia, warta zainteresowania i wydania kasiury ?