Pytanie odnośnie paru gier oraz graczy :) Proszę o Pomoc

Witam, na początku chciałem się zapytać czy któraś z tych gier jeszcze żyje a mianowicie chodzi mi o gry - shaiya, rappelz, lineage 2 i czy WARTO! do nich wracać, nie umarły ??

Jeżeli tak to czy ktoś jest chętny pograć ?

Lineage 2 podobno ma się dobrze, ostatnio jakieś newsy czytałem na temat tej gierki.

Lineage 2  podobno ma się dobrze, ostatnio jakieś newsy czytałem na temat tej gierki.

A wiesz coś o pozostałych ?

Lineage 2, (Gram/łem) od 1 wersji tej wspaniałej gry przez co najnowsze wersje oceniam nieco poprzez pryzmat starszych "lepszych" czasów ;) ale niestety faktową jak i smutna prawdą tylko piraty grywalne, na tą chwile wszystkie wersje "oficjalne" są z p2w shopem oraz zabotowane/ można się pobawić ale będzie widać mocną różnice pomiędzy osobą płacącą a free w lvlowaniu do Hi-lvla a tym bardziej na end game pvp.

Rappelz jakiś czas temu był update ale niestety pety swoje kosztują a i populacja mniejsza jak kiedyś i trzeba nadganiać IS'em.

Shayia nie wiem jak teraz nowe epizody na offie ale podczas 6-7ki było dość nudno i pusto :)

@Na 2 powyższe tytuły może ktoś bardziej Ci odpisze.

Lineage 2, (Gram/łem) od 1 wersji tej wspaniałej gry przez co najnowsze wersje oceniam nieco poprzez pryzmat starszych "lepszych" czasów  ale niestety faktową jak i  smutna prawdą tylko piraty grywalne, na tą chwile wszystkie wersje "oficjalne" są z p2w shopem oraz zabotowane/ można się pobawić ale będzie widać mocną różnice pomiędzy osobą płacącą a free w lvlowaniu do Hi-lvla a tym bardziej na end game pvp.

 

Rappelz jakiś czas temu był update ale niestety pety swoje kosztują a i populacja mniejsza jak kiedyś i trzeba nadganiać IS'em.

 

Shayia nie wiem jak teraz nowe epizody na offie ale podczas 6-7ki było dość nudno i pusto 
@Na 2 powyższe tytuły może ktoś bardziej Ci odpisze.

Dzięki za odpowiedz, może polecisz jakąś grę od siebie z klimatem (nie chce czegoś typu wow, gw2, teso itp

Cóż jeżeli chodzi o klimat to większość mmo to theme parki, warto by było wziąć pod uwagę jak gra "stoi", jakiego ma wydawcę, i tak naprawdę co od niej oczekujesz.
Do tytułów podobnych schematem, do tych o które pytałeś, na dzień dzisiejszy moim zdaniem solidnym wyborem byłby właśnie min. wspomniany:

WoW (masz free triala, rozszerzasz za parę zł battlechestem w którym teraz dają all dodatki bez ostatniego, którego i tak nie warto kupywać jeżeli się niema max lvl i "trochę" ubranej postaci)
/p2p chyba że zarobisz na tokena/ Solidny kawał mmo za masą contentu i mimo casualizacji :S tytułu nadal świetny.

TESO, następny bardzo klimatyczny wybór, masa fabuły, questów z różnym rozwojem w zależności od podjętych decyzji, ładny spory świat i ciekawe systemy.
/b2p + późniejsze dokupienie dodatków lub opcja p2p ESO+ w której dostajesz na czas trwania abo all dodatki + walute IS na pierdółki.

EvE, jeżeli lubisz klimaty Sci-Fi
/p2p lub b2p jeżeli znajdziesz odpowiedni corp (odpowiednik gildii/klanu) to pomogą Ci zarobić spokojnie na przyszłą grę.

^Tym trzem mmo raczej nic nie zagraża...

W tym miejscu można by było wymienić inne tytułu jak np. Black Desert, Age of Wushu/Wulin/Kungfu, Gw2, B&S, Raiders of Icarus, Wildstar itp. itd.
Są to tytuły według mnie "niby dobre" ale niestety nie uzyskają na dłuższą metę zadowalających efektów, co prowadzi do przemodzenia modelów płatnośći/konkretne zmiany w rozgrywce lub upadek :P

Black Desert, ostatnio wydawca pokazuje ząbki, mimo że gra jest zaje##tym grindownikiem z piękną grafiką to nie polecam, b2p + musowy zakup petów z IS'u chyba że chcesz spędzić 2/3 gry na pickup dropu. No i może stracić sporą część graczy na rzecz zmierzającego Blessa.

B&S- Straszne podejście do community, Rozgrywka za rękę, słabe pvp mimo dobrego potencjału. Mimo grania na kr betach to w eu najgorszy zakup /preorder/ tego roku xD


Age of... dokończ :P, za dużo wersji i kaska robi swoje.

GW2, i teraz pytanie dlaczego tutaj a nie wyżej :). Cóż mimo że w 1 grało się świetnie to 2krotny ban w dwójce za używanie myszki z macrami + gamepada do gry, co za tym idzie robienie sekwencji na lepszy dps, skreśla u mnie ten tytuł :P

Z takich wartych uwagi jest jeszcze Aion i TERA, prze zemnie ograne swojego czasu do end gamu :) Wydawcy trochę lecieli też w kulki ale w skrócie:
Sam już nie zagram ale polecić mogę ze względu na dodawany content/przyjemność rozgrywki/dostateczną ilość graczy.

Do tego dochodzi jeszcze parę tytułów 2d, 2,5d i/lub sidescrollerów :) oraz wszelkie moby.

Ale niestety nie wiem czego na dobrą sprawę autorze tematu szukasz :P i nie wymieniłem nawet połowy xD, od siebie polecam jednak skupić się na tych 3 1szych tytułach żeby potem nie żałować :)

Pozdrawiam!

Cóż jeżeli chodzi o klimat to większość mmo to theme parki, warto by było wziąć pod uwagę jak gra "stoi", jakiego ma wydawcę, i tak naprawdę co od niej oczekujesz.
Do tytułów podobnych schematem, do tych o które pytałeś, na dzień dzisiejszy moim zdaniem solidnym wyborem byłby właśnie min. wspomniany:
WoW (masz free triala, rozszerzasz za parę zł battlechestem w którym teraz dają all dodatki bez ostatniego, którego i tak nie warto kupywać jeżeli się niema max lvl i "trochę" ubranej postaci)
/p2p chyba że zarobisz na tokena/             Solidny kawał mmo za masą contentu i mimo casualizacji :S tytułu nadal świetny.
TESO, następny bardzo klimatyczny wybór, masa fabuły, questów z różnym rozwojem w zależności od podjętych decyzji, ładny spory świat i ciekawe systemy.
/b2p + późniejsze dokupienie dodatków lub opcja p2p ESO+ w której dostajesz na czas trwania abo all dodatki + walute IS na pierdółki.
EvE, jeżeli lubisz klimaty Sci-Fi 
/p2p lub b2p jeżeli znajdziesz odpowiedni corp (odpowiednik gildii/klanu) to pomogą Ci zarobić spokojnie na przyszłą grę.
^Tym trzem mmo raczej nic nie zagraża...
W tym miejscu można by było wymienić inne tytułu jak np. Black Desert, Age of Wushu/Wulin/Kungfu, Gw2, B&S, Raiders of Icarus, Wildstar itp. itd.
Są to tytuły według mnie "niby dobre" ale niestety nie uzyskają na dłuższą metę zadowalających efektów, co prowadzi do przemodzenia modelów płatnośći/konkretne zmiany w rozgrywce lub upadek  
Black Desert, ostatnio wydawca pokazuje ząbki, mimo że gra jest zaje##tym grindownikiem z piękną grafiką to nie polecam, b2p + musowy zakup petów z IS'u chyba że chcesz spędzić 2/3 gry na pickup dropu. No i może stracić sporą część graczy na rzecz zmierzającego Blessa.
B&S- Straszne podejście do community, Rozgrywka za rękę, słabe pvp mimo dobrego potencjału. Mimo grania na kr betach to w eu najgorszy zakup /preorder/ tego roku xD

Age of... dokończ , za dużo wersji i kaska robi swoje.
GW2, i teraz pytanie dlaczego tutaj a nie wyżej . Cóż mimo że w 1 grało się świetnie to 2krotny ban w dwójce za używanie myszki z macrami + gamepada do gry, co za tym idzie robienie sekwencji na lepszy dps, skreśla u mnie ten tytuł         
Z takich wartych uwagi jest jeszcze Aion i TERA, prze zemnie ograne swojego czasu do end gamu  Wydawcy trochę lecieli też w kulki ale w skrócie: 
Sam już nie zagram ale polecić mogę ze względu na dodawany content/przyjemność rozgrywki/dostateczną ilość graczy.
Do tego dochodzi jeszcze parę tytułów 2d, 2,5d i/lub sidescrollerów  oraz wszelkie moby.
Ale niestety nie wiem czego na dobrą sprawę autorze tematu szukasz  i nie wymieniłem nawet połowy xD, od siebie polecam jednak skupić się na tych 3 1szych tytułach żeby potem nie żałować  
Pozdrawiam!

Dzięki za udzielnie obfitej jaki przejrzystej odpowiedzi, sprawdzę wowa oraz Teso może mi przypadnie do gustu.

Dorzucę jeszcze że przyjrzałem się trochę bliżej Riders of Icarus i jej populacji, bo już minął miesiąc od startu ;) (sam testowałem Cbete ale do jakiegoś małego lvla)
Muszę przyznać że online jest spoko (np. steamowy licznik podaje teraz 7k w grze) może to być warty do pogrania niezobowiązujący przyjemny tytuł ;)
Nawet nie wiedziałem że moi znajomi już grają i podobno wbicie capa nie jest uciążliwe, w sensie przyjemności z rozgrywki.

Witam, na początku chciałem się zapytać czy któraś z tych gier jeszcze żyje a mianowicie chodzi mi o gry - shaiya, rappelz, lineage 2 i czy WARTO! do nich wracać, nie umarły ??

Jeżeli tak to czy ktoś jest chętny pograć ?