Typowy TANK

Witam.

Zakładałem już temat, ale po przeanalizowaniu buildu stwierdziłem, że zepsułem sobie postać(25lvl) i chciałbym zrobić nową postać i mam kilka pytań.

1.Jaka rasa i klasa na TANKA?

2.Czy tank odgrywa dużą rolę na instancjach i raidach? Czy jak we większości MMO tylko sobie biega z boku.

3.Jak jest z expieniem tankami, bo zazwyczaj ma dużo defa i hp, ale mniejszy dps?

1. Rasa jaka chcesz. Obecnie gra się Chronotank lub Reaper, czyli Mesmer lub Necro. Kiedyś widziałem Guardania, ale dawno temu, i jakoś rewelacji nie robił.

2. Kilka bossów na rajdach. Nic specjalnie wymaganego, szczególnego, ani potrzebnego.

3. W GW2 nie ma czegoś takiego jak "expienie tankiem". Zasadniczo to tankiem się stajesz na lvl cap'ie, jak ubierzesz itemy pod Toughness i Vitality.

Poza tym, w GW2 nie liczy się def i HP tylko damage każdego rodzaju. Tank jest zasadniczo tylko po to, aby boss za kimś podążał.

W gw2 nie można zepsuć sobie buildu bo na 80 lvlu i tak masz więcej skill pointów niż wymagane jest na wszystkie drzewka. Jedynie na elite specialization może ci zabraknąć ale wtedy wystarczy polatać i porobić hero challenge i masz wszystko.

Poza tym nie ma takiej idealnej trójcy świętej jak w wowie czy rifcie, jeżeli się nie myle to nawet nie ma skilla do zabierania aggro

Taaa generalnie tank poza bunkrem na pvp i frontlinerem guardianem na wvw [który i tak biega ze staffem i młotkiem] nie funkcjonuje za bardzo. Na PvE tak jak wyżej Necro albo Mesmer czyli w zasadzie szmaciaki które tankują skillem a nie typowym wklepywaniem w nie dmgu. To raczej tutaj tank [stereotypowy przynajmniej] jest maksymalnie marginalizowany a w innych mmo się bez niego nie da.

0) nie da sie postaci zepsuc, bo mozna skille i traity zmieniac wedle uznania i co dunga latac w zupelnie innym buildzie jesli takie masz zyczenie

1) rasa nie ma tu znaczenia xD

2) nie masz tutaj agrowania, wiec nie masz i tanka niejako... A tankowac moze kazda klasa - mesmer jako chronomancer, guardian z tarcza i bulawa bodajze, ele z 2 daggerami (czego nie trafisz, to go nie boli :P), necro w buildzie pod miniony i lifesteal, thief jako daredevil dzieki unikom... Generalnie kazda klasa :)

3) expic chcesz? To sb latasz w buildzie pod dpsa... o, lvl cap? To sekund 5 i juz masz build pod tanka :P. A jaki tego minus? Kazdy moze w te 5 sekund zmienic sie w tanka czy tam supporta wiec nie sa tutaj jakos specjalnie poszukiwani :P

1. Rasa nie ma znaczenia. Aktualnie klasa ktora jest grana na pve jako tank to chromomancer (mesmer).

2. Na raidach tak, bo ty masz aggro bossa na sobie. Chodz nie tankujesz go przyjmujac na siebie dmg, a bardziej skillem (bloki, invulnerable etc). Aggro i tak zbierasz majac najwiecej armora sposrod twego party, wiec w zasadzie jedyne tankowe staty w ktore inwestujesz to toughness, reszta dmg (no i na chrono boon duration). Poza raidami na pve tanki są zupełnie nieprzydatne. Biega się w zerkowych buildach.

3. Na pve się gra zerkowym buildem (full dmg) wiec tak samo jak innym postaciami. Taki mesmer akurat najwiekszy dps ma grajac nim pod condi build, ale jesli chcesz nim grac jako role "tanka", to bardziej bedziesz supportem anizeli tankiem.

Witam.

Zakładałem już temat, ale po przeanalizowaniu buildu stwierdziłem, że zepsułem sobie postać(25lvl) i chciałbym zrobić nową postać i mam kilka pytań.

1.Jaka rasa i klasa na TANKA?

2.Czy tank odgrywa dużą rolę na instancjach i raidach? Czy jak we większości MMO tylko sobie biega z boku.

3.Jak jest z expieniem tankami, bo zazwyczaj ma dużo defa i hp, ale mniejszy dps?