Mmo dla dziewczyny

Witam,

Poszukuję gry, ale nie dla siebie, a dla swojej dziewczyny. Ja, jako zaprawiony gracz, odwiedziłem sporą game gier, gdzie obcy język całkowicie mi nie przeszkadzał. Tutaj natomiast językiem jakim musi operować gra jest polski.
Co nas interesuje? Cóż, jesteśmy otwarci na propozycję. Moja druga połówka grała zazwyczaj w gry Single Player (Syberia, Walking Dead, Life is Strange, Heavy Rain, Tomb Rider, Uncharted, Resident Evil) oraz kilka multi (Rocket League, Helldivers, przelotne spotkanie z LoL'em).

Dlatego więc zwracam się do was z prośbą o podrzucenie tytułów mmo, które mogą ją zaciekawić i pozwolić na kontakt z innymi graczami.

Z góry dzięki

Jeśli ma to być MMO w języku polskim to zakres jest ograniczony. Proponowałbym wam spróbować Aion-a. Mimo swojego wieku to nadal gra która moim zdaniem oferuje najlepszy kontent jeśli chodzi o pvp. Niedługo zawita tam patch 5.0 dzięki czemu pewnie populacja znacząco wzrośnie. Drugi tytuł który przychodzi mi do głowy to Neverwinter, ale niestety ta gra przestała być tłumaczona więc najnowsze patche są już w języku angielskim.

Gdyby nie bariera językowa, to TERA byłaby idealna. Pytanie - czy Ona chce zacząć grać w MMO, czy robi to dla Ciebie ;)

Możecie dać szansę Aionowi - jest i serwer PL i sama gra chyba też została przetłumaczona. Dla mnie to było pierwsze MMO i mimo, że grałam sama to całkiem nieźle się bawiłam (a nieogar był ze mnie straszny). Ewentualnie może zamiast rzucać ją na głęboką wodę zaczniecie od jakiegoś Diablo czy innego PoE?

niech gra po angielsku i się języka uczy...

Znam sporo dziewczyn z community HotSa jest to moba Blizzarda w naszym języku dodatkowo jest też polski dubbing.

Polecam tez CSGO. Nie wymaga znajomości żadnego języka Kappa

Na dzień dzisiejszy z przyjemniejszych gier to chyba Aion, polskie tłumaczenie i dialogi, polski serwer z polskimi graczami...dodatkowo wejdzie nowy patch 5.0 więc jeszcze więcej polaków zawita na serwer Barusa.

Jedno pytanie czy Aion nie jest P2W za bardzo? :3

Jedno pytanie czy Aion nie jest P2W za bardzo? 

nie??? wszystko kupisz na AH. wystarczy golda zebrać odpowiednią ilość.

Zdecydowanie Nostale, chociaż gra już nie jest taka jaka kiedyś

to idealnie się nada.

A ja ci polecę coś zupełnie innego a mianowicie Wizard101. Gierka jest idealna dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z grami mmorpg. Jest po polsku z fajną kolorową grafiką a co najważniejsze nie przytłacza swoim rozmachem i mnogością funkcji jak Aion czy Tera co nie znaczy że jest prosta i nudna. Najfajniejszy jest system walki coś ala kanciarka. Myślę że to tytuł który przypadnie twojej dziewczynie do gustu

Aion'a sam grałem i rzeczywiście... Fajnie mi się grało, choć pewne drobne elementy mnie irytowały.
Nostale, Elsword... Nie wiem, pokaż, niech sama zdecyduje xd
A Wizard101... To była fajna gra, BYŁA, bo od czasu gdy grałem, podobno zmieniło się w to freemium? Jeśli się to zmieniło, to mówcie. xd

Zdecydowanie Aion bądź Elsword. A co do angielskiego to w grach z zasadzie nie trzeba go znać oprócz kilku słów jak password, connect, accept, skip, complete.:)

Ja Ci mogę osobiśćie polecić z mmorpg w PL to :

Aion chyba jedna z lepszych na rynku dostępa w Polskiej Wersji mmorpg 3d

Last Chaos swojego czasu moja gra w którą grałem od 7 lat Polski serwer jak i Globalny oraz Europejski i Hardcore serwer, max lvl do osoiągnięcia 185 tani gold na allegro 1kkk = ok. 4 zł, dużo fajnych ludzi niestety kulawe pvp nie zbalansowane co jakiś czas rządzi w pvp 1-2 klasy postaći jednak mała populacja graczy na PL teraz gra może około 300 osób g godzinach wieczornych weekendowych w dniu premiery było ponad 1 mln we wszystkich wersjach, od 2013 r gra bez nowośći updeatów jednak stale naprawiane bugi.

Rappelz również PL serwer wymarły gra tak jak wyżej LC swoją swietlnosć miała w okresie ok. 2007-2012 roku.

Runes of Magic również PL serwer dwuklasowość wymarła gra.

Elsword

4 story

Metin 2

Nostale

Wizard 101

Z MMOFPS to jeszcze w PL jęzku Combat Arms

Polecam Age of Conan - W początkowych etapach gry istnieje nawet dubbing. Zauważyłem, że w grę gra sporo par. Do tego zastosowany jest ciekawy system walki, jak również sama linia fabularna jest interesująca. Same plusy prócz jednego szkapułu. Serwery postawione są w Ameryce wiec ping dochodzi do 150, jednak gra jest tak skonfigurowana, że jest to nieodczuwalne w żadnym stopniu. Polecam sewer Crom gdyż gra tam duzo wiecej gaczy niz na Fury. Pozdrawiam

A ja ci polecę coś zupełnie innego a mianowicie Wizard101. Gierka jest idealna dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z grami mmorpg. Jest po polsku z fajną kolorową grafiką a co najważniejsze nie przytłacza swoim rozmachem i mnogością funkcji jak Aion czy Tera co nie znaczy że jest prosta i nudna. Najfajniejszy jest system walki coś ala kanciarka. Myślę że to tytuł który przypadnie twojej dziewczynie do gustu

Ja też to polecam, ale kolega chyba zapomniał powiedzieć o tym, że od 10 lvla nie pogra sobie dalej bez zakupienia premium : )

Znam sporo dziewczyn z community HotSa jest to moba Blizzarda w naszym języku dodatkowo jest też polski dubbing.

Polecam tez CSGO. Nie wymaga znajomości żadnego języka Kappa

ruski angielski niemiecki i czasem turecki xDDDDD wiem widziałem te kappe

Age of Conan jest po polsku do pewnego momentu, potem już po angielsku, bo zaniechali supportu.

Ze swojej strony polecam Runes of Magic, bardzo fajna gierca.

A ja bym obstawal przy opcji nauki ang przy pomocy z twojej strony. I wtedy swietnym wyborem bylby Vindictus. Czemu?

- dynamiczna, "mięsna" walka, po prostu tutaj czuc kazdy cios, a nie ze machasz patykiem przed nosem

- 4 poziomy trudnosci : latwy (tylko solo) gdzie mozna i raidy solowac... przy odrobinie praktyki nawet bez potionow, normalny gdzie mozna dawac sobie rade i solo na wszystkich dungach, hard mode gdzie juz jest wyzwanie tak od 45 lvla gdzie solo robic dungi moga ci ktorzy dobrze znaja swoja postac i mape. Oraz dwie perełki : hero mode - nowe moby, nowe bossy, nowe mini bossy, generalnie wszystko pozmieniane na o wiele trudniejsze oraz... season of macha - ktory jest "wyzwaniem" co podnosi dodatkowo poziom trudnosci, a mozna to "wyzwanie" brac nawet przy hero mode jakby komus jeszcze bylo za latwo :P

- masa roznych postaci, kazda z wlasna bronia i historia... a jak nie rozumiesz angielskiego to masz filmiki ktore ładnie pokazuja i postac i skille

- gra jest oparta na dungeonach aka mapach, wiec nie ma problemu ze czegos nie zrozumie i nie uda sie ukonczyc questa, starczy tylko odczytac nazwe misji, znalesc ja na mapie i przejsc dunga, ot wszystko xd

- niby po angielsku a nie jest zbytnio wymagany : tak jak wyzej, questy skonczysz i bez najmniejszej znajomosci jezyka, a nie wyobrazam sobie spedzic te 4-6 miesiecy expienia do lvl capa i nie zalapac podstawowych słówek typu kill, come, help, boss, hp, sp, inteligence, strength itd :P

- grafika, jedna z ladniejszych gier po prostu. I mowie to grajac w te wszystkie wojny gildii, czarne desery (czy tam deserty xd), archeage'e itd. Przy czym za grafike uznaje nie tylko ilosc wodotryskow na ekranie ale wlasnie klimat i nastroj. I powiem wprost - o ile w wiekszosci gier do lvl capa twoja postac wyglada komicznie by nie powiedziec zalosnie tak tutaj np zbroja plytowa to zbroja plytowa a nie stanik z zelaza + stringi z mithrilu :P. I mimo tego... dalej postacie żeńskie ładnie wygladają. Po prostu tutaj jakos to... pasuje. Czego niestety w wiekszosci innych gier nie mozna powiedziec. A wspominam o tym dlatego ze dla dziewczyn to by postac ladnie wygladala tez jest jednym z plusow gry :D

- item shop... w ktorym bez problemu wszystko kupisz po prostu grajac. I to nie grajac jakos duzo czy dlugo - oczywiscie o ile jestes "stylowy" o czym bedzie pod spodem. A co mamy w IS? Stroje! Osobiscie zakochalem sie w stroju ninja, a dokladniej pomyslowi na klatę i nakrycie glowy (proste, zwiewne ciuchy z takim ala szalem dla ochrony szyi z szurikenem ala zapinką oraz... maską czy tam bandaną w sumie) <3

- jedyne co sie w tej grze liczy to... styl. Mozna ledwo co przezyc dunga, a mozna i wyjsc z niego bez otrzymania trafienia. Za wszystko otrzymujesz punkty stylu : za kombo bez bycia trafionym, za czas, za roznorodnosc atakow, za "stylowe" akcje - np podbijasz 5 biegnacych przeciwnikow, podskakujesz, lapiesz wroga najblizej cb i rzucasz nim w reszte, a pozniej rzucasz w nich bombe i ich tym dobijasz :D

- czemu liczy sie styl? bo to wplywa na otrzymywane doswiadczenie, a nawet na AP (punkty umiejetnosci, do rozwijania skilli)

Polecam obejrzec np to by sie przekonac z czym to sie je :

=============================================================================================================================================

A jak nie moze byc kategorycznie angielski to moze... Rappelz? 3 rasy, z 20 klas (kazda rasa ma 3 podklasy, pozniej 2 kolejne, pozniej kolejny awans itp). Gra to klasyczny grindownik, a tym co ją wyróżnia na tle innych to polski jezyk oraz system petów. Taki system powinien byc w KAZDEJ grze. Tutaj najpierw dropisz rzadkie, specjalne karty do oswajania bestii (konkretnego typu np cerbera, ale i ogolne - zwyczajne, rzadkie, legendarne itd), pozniej znajdujesz takiego moba, oswajasz go (co tez nie zawsze sie udaje.. ba, wrecz rzadko) i sie cieszysz petem albo smiejesz histerycznie bo wlasnie spaliłes 1kkk :D. Dodatkowo sa tez klasy oswajaczy ktore maja wieksza szanse na oswajanie bestii, wzmacniaja je, lecza itd. Gra wciaga o ile sie skupisz na petach - mozna na tym całą grę oprzeć. Expisz z petem po to by moc lapac lepsze pety po to by z nimi dalej expic i czyscic dungi. Zwlaszcza motyw z oswajaniem kazdego mobka mi sie spodobal - znajdujesz fajnego bossa w dungu? Bierzesz 50 kart do oswajania bossow (bodajze specjalne albo legendarne) i liczysz ze zlapiesz jakiegos, a pozniej szpanujesz np Infernią (tam gdzie czerwony okrąg, ponizej skał, jest ziemia i tej dolnej czesci zazwyczaj nie widac) :D

Infernia.jpg

Dzieki wielkie za tytuły. Moja połowica spróbowała kilku i przypadł jej do gustu Aion i Elsword. Jeszcze raz dziękuję wszystkim :)

Witam,

Poszukuję gry, ale nie dla siebie, a dla swojej dziewczyny. Ja, jako zaprawiony gracz, odwiedziłem sporą game gier, gdzie obcy język całkowicie mi nie przeszkadzał. Tutaj natomiast językiem jakim musi operować gra jest polski.
Co nas interesuje? Cóż, jesteśmy otwarci na propozycję. Moja druga połówka grała zazwyczaj w gry Single Player (Syberia, Walking Dead, Life is Strange, Heavy Rain, Tomb Rider, Uncharted, Resident Evil) oraz kilka multi (Rocket League, Helldivers, przelotne spotkanie z LoL'em).

Dlatego więc zwracam się do was z prośbą o podrzucenie tytułów mmo, które mogą ją zaciekawić i pozwolić na kontakt z innymi graczami.

Z góry dzięki