B&S i podstawowe informacje

Witam wszystkich serdecznie !

Otóż chciałbym się dowiedzieć podstawowych informacji:

- czy w grze jest p2w

- gra bardziej nastawiona na PvE czy PvP

- jak bardzo jest rozwinięte PvE i PvP

- jak wygląda late game, czy po wbiciu max lvl i zdobyciu eq gra nie zacznie stawać się monotonna

- crafting, czy warto się w to bawić

- wasze osobiste zdanie o grze

Z góry dziękuję za odpowiedzi ! :)

1. W grze istnieje premka, która daje bonusy do expa, craftu oraz Hongmon Coins.

2. Według mnie gra bardziej nastawiona na PVE głownie dzięki masie daily, które się wykonuje.

3. hmh nie wiem

4. Late game składa się z wykonywania daily questów, nabijania Hongmoon level oraz rozwijania broni.

5. Najbardziej opłacalne są dwie profesje: Merry Potters oraz Soul Warden. Dzięki pierwszej craftujesz przedmioty do zbierania zasobów a druga przede wszystkim transformation stones potrzebne do ewoluowania broni oraz są całkiem dobrym źródłem zarobku w grze.

6. Gra przypadła mi dzięki przyjemnemu systemowi walki, który jest dynamiczny oraz po nauczeniu się kilku combo daje duża frajdę z gry (zwłaszcza sin:) ). Niestety late/end game polega na powtarzaniu daily oraz dungów co po jakimś czasie się po prostu nudzi.

W każdym bądź razie na prawdę warto sprawdzić grę.

1. nie jest p2w. Wspomniana premka to po prostu premka - nie daje wymiernych korzyści.

2. Hmmm kontent PvE jest bardzo duży, natomiast dzięki PvP zdobywasz bardzo wartościowe zasoby czyli Soulstone. Więc jeżeli poważnie zapatrujesz się na end game, na jakiś zarobek z craftów to PvP jest nieodłączne.

3. Jest dużo kontentu PvE, coraz wiecej właściwie, jest (był?) troche problem z balansem... ALE gra jest bardzo skill-oriented. czyli wiele instancji - w tym Mushin Tower (który jest solo) jest takim 'wyznacznikiem' czy jesteś dobrym graczem i czy dobrze opanowałeś swoją postać. Co do PvP - ta gra ma ogromne turnieje w korei co mówi samo za siebie ;). Ale od razu zaznaczę: najważniejsze jest 1v1. 3vs3 jest przyjemne ale mniej prestiżowe. Otwarte pvp jest czysto 4fun - nie ma znaczenia.

4. Gra jest monotonna w jednym aspekcie - Daily questy. Natomiast!!!! Gra jest bardzo hmm 'nagradzająca' Twój wysiłek. To bowiem gra która ogranicza RNG do minimum. Gracz który poświęcił dużo czasu na gre i dużo się 'nafarmił' czerpie z tego mase satyfsakcji. To nie jest tak jak wiele innych gier że musisz liczyć na jakieś RNG z bossa żeby Ci "W KOŃCU Po 1000+ PRZEJŚCIACH MI DROPNĄŁ ITEM !!!" nie, to jest gra która nagradza gracza za systematyczne granie poprzez upgrade gearu.

5. Crafting jest BARDZO wartościowy - mówi to osoba która zarabiała średnio 60 dolców tygodniowo za samo sprzedawanie golda - z craftu, ALE jeżeli poważnie patrzysz na craft to spójrz punkt 1.

6. Gra jest b.dobra ale wymaga duuuuuuuuużo czasu - takiego codziennego czasu aby pozostać 'relevant' w grze. Jeżeli planujesz grać każualowo licz się z tym, że nic nie osiągniesz. (Nic = nic istotnego w normalnym czasie).
Tak jak napisałem wyżej gra jest świetna dla gracza który ma... 'pecha'. RNG w tej grze jest na prawde mało istotne i - o ile zbieranie Soulshieldów konkretnego rodzaju może być frustrujące - o tyle praktycznie zawsze masz z tego jakieś dodatkowe bonusy niż ten sam soulshield. Liczą się PRZEDE WSZYSTKIM Twoje umiejętności i radzenie sobie z czasem/zasobami. Nie ma tak że musisz liczyć na przychylność losu aby coś osiągnąć - nie, Ty jesteś wyznacznikiem tego czy idziesz do przodu czy nie.

Na koniec - uwierz mi, upgrade Twojego eq po długim czasie zbierania na to daje dużą satysfakcję :).

4. Gra jest monotonna w jednym aspekcie - Daily questy. Natomiast!!!! Gra jest bardzo hmm 'nagradzająca' Twój wysiłek. To bowiem gra która ogranicza RNG do minimum. Gracz który poświęcił dużo czasu na gre i dużo się 'nafarmił' czerpie z tego mase satyfsakcji. To nie jest tak jak wiele innych gier że musisz liczyć na jakieś RNG z bossa żeby Ci "W KOŃCU Po 1000+ PRZEJŚCIACH MI DROPNĄŁ ITEM !!!" nie, to jest gra która nagradza gracza za systematyczne granie poprzez upgrade gearu.

Co prawda po części mogę nie zgodzić się do tego punktu. Niektóre ciuszki z bosów, jak ktoś jest fanem "Fashionów" trzeba farmić i liczyć na RNG, że w końcu ci poleci :D
A innymi sytuacjami były bardzo rzadkie recepty do craftu. Nie mam pojęcia jak jest teraz i czy większość z nich jest dostępna na markecie. Czasami jednak warto było farmić i wydropić niż kupić :D

Pozatym @miroll wyczerpał temat.
Przy okazji dorzucam link do Polskiej strony BnS, która była robiona przez pewnego Polskiego pana, który też jest u nas na forum. Tam masz dużo poradników jakbyś rozpoczynał grę i zobaczył co się z czym je :D


http://www.bladeandsoul.com.pl/

czy w grze jest p2w

- gra bardziej nastawiona na PvE czy PvP

- jak bardzo jest rozwinięte PvE i PvP

- jak wygląda late game, czy po wbiciu max lvl i zdobyciu eq gra nie zacznie stawać się monotonna

- crafting, czy warto się w to bawić

- wasze osobiste zdanie o grze

1# Gra nie jest p2w ,istnieje premka ale jak wyżej wspomniano duzo ona niedaje.

2# Wg mnie PVE... Gra ma naprawde fajny potencjal jesli chodzi o pvp ale jest strasznie okrojona...

3# PvP Słabo. Istnieja Areny 3vs1 i 1vs1 w duzej mierze zdominowane przez boty ktore farmia soulstony. Pve = Ciagle robione daily daily daily...

4# Powiem Ci ze jest monotonna. Po wbiciu max lvla bedziesz logowal sie robiac tylko i wylacznie daily. Wbijesz na rene 3vs3 potem 1vs1 ,potem jakies daily na soulstony pvp i pve i na tym rozgrywka sie konczy.

5# Crafting wg mnie slabo rozwiniety. Warto bo mozesz sobei craftowac potrzebne rzeczy ,ale w wiekszosci duzo nieprzeplacisz kupujac na AH.

6$ Gralem odkad wypuszczono na rynek Europejski B&S. Jak lvlujesz fajnie sie gra ,poznajesz klase itp. Animacje sa fajne ale tak jak mowie, wbijesz max lvl i na tym rozgrywka wg mnie sie konczy. Codziennei robisz te same daily. Zastanow sie sam czy szukasz gierki takiej do ktorej ise zalogujesz zrobisz daily i idziesz w cos innego pograc czy szukasz czegos gdzie bwijesz i jest ciagle co do roboty :P

Zastanow sie sam czy szukasz gierki takiej do ktorej ise zalogujesz zrobisz daily i idziesz w cos innego pograc czy szukasz czegos gdzie bwijesz i jest ciagle co do roboty 

No właśnie szukam czegoś gdzie ciągle jest coś do roboty, gdzie monotonność jest zredukowana do minimum.

No właśnie szukam czegoś gdzie ciągle jest coś do roboty, gdzie monotonność jest zredukowana do minimum.

To wg mnie ta gra niejest dla Ciebie :P Bo na end gamie bedziesz robil praktycznie to samo w kolko :D Wejdzie dodatek to wtedy masz cos nowego do roboty przez pare dni i znow to samo. Ta gra bazuje poprostu na daily i wsio. Nie robisz daily nie masz kasy ,nie masz soulstonow bez ktorych nieulepszysz ekwipunku

Dziękuję wszystkim za wypowiedzenie się. Zamykam temat.

Witam wszystkich serdecznie !

Otóż chciałbym się dowiedzieć podstawowych informacji:

- czy w grze jest p2w

- gra bardziej nastawiona na PvE czy PvP

- jak bardzo jest rozwinięte PvE i PvP

- jak wygląda late game, czy po wbiciu max lvl i zdobyciu eq gra nie zacznie stawać się monotonna

- crafting, czy warto się w to bawić

- wasze osobiste zdanie o grze

Z góry dziękuję za odpowiedzi ! :)