Parę pytań przed kupnem/odnośnie kupna

A więc jak w tytule, gram od kliku lat, najdłużej grałem w klasyka Tibie, później było GW2, Archlord a na samyk końcu przeniosłem się na gry MOBA.
Tak już zostało od paru lat siekam sobię w LoL'a lecz przyszła mi chrapka na jakiegoś MMORPG ze względu że bardzo długo grałem w SKYRIM, uważam że ESO jest to wspaniały wybór. Przed kupnem jednak mam parę pytań:

- Jak wygląda tam End game i czy taki w ogóle jest
- Są klasy postaci czy jak w SKYRIM rozwiajmy wszystko sami pod broń itp.
- Polecacie kupno gry ?:)

- i ostatnie dotyczące kupna: czy jest możliwość kupienia gry poprzez PaySafeCard( dokładnie w EURO ) jakoś błyszkawicznie i pewnie?

gowno nie kupuj :v

Saionix gówno? Ile pograłeś? 10 minut? Widzę kolejny ambitny gracz co atencji szuka, wracaj do szkoły dzieciaczku :).

End game wygląda w ten sposób:

- Są triale, czyli dungi na 12 osób

- 2 areny jedna solo druga na 4 osoby

- Oczywiście solidny content PvP z oblężeniami zamków i miast

- standardowe dungeony dla 4 osób

- tona questów

- content DLC

Są 4 klasy postaci Dragon Knight, Nightblade, Templar oraz Sorcerer, aczkolwiek przy rozwoju postaci masz dość wolną rękę, bo możesz grać pod magickę lub staminę, a buildów tyle ilu graczy.

Co do zakupu to polecam G2A, ale nie wiem czy tam jest honorowana płatność Pay Safe Card, mimo to polecam, bo tam najtaniej również zalecam zakup z Explorer's Packiem, bo będziesz miał dowolność w wyborze rasy i sojuszy, gdyż rasy są przypisane do stronnictw.

Powiem szczerze, że gram 1,5 roku i naprawdę człowiek się nie nudzi, bo sam rozwój postaci zajmuję sporo czasu, a i content z podstawki jest obszerny, który śmiało starczy na dłuższy okres czasu wszystko zależy od Twojego tempa gry, ale sądzę, że TESO na ten moment nie ma solidnej konkurencji tak więc polecam ;)

Skyrima hejtuję, a ESO narazie bardzo mi się spodobało. Może przez nostalgię względem Morrowinda. Grałem dobre 6-7 godzin i nadal mam 11 lvl, bo tak bardzo podoba mi się zwiedzanie okolic i okradanie npc. Ja kupiłem przez g2a, poszukaj na tego typu stronach. Powinna być możliwość zapłacenia PSC

@Sevaril
dziękuje za odpowiedź.

mam jeszcze pytanko, jak tam grywalność? i serwery? jakiś podział czy jak to wygląda. Coraz bardziej się zastanawiam nad kupnem gry B)

Ludzi jest sporo, ale nie odczujesz tego tak jak to miejsce na GW2 (w LIons to ja się ruszać nie mogłem. Tutaj w początkowych miastach spotykasz kilkanaście osób-nie, nie dlatego, że jest mało graczy). Serwery są chyba tylko dwa do wyboru: Amerykański oraz Europejski, więc z tym też nie ma problemu.

Jeśli chcesz to udostępnię konto, zobaczysz i zdecydujesz czy warto.

wczoraj zacząłem grać i pozytywnie zaskoczyła mnie ilość graczy w początkowych lokacjach. zdaje się że na prawdę sporo ludzi biega po tym świecie :)

a ja dodam od siebie jeszcze pytanie czy istnieje tu jakieś open pvp?

wczoraj zacząłem grać i pozytywnie zaskoczyła mnie ilość graczy w początkowych lokacjach. zdaje się że na prawdę sporo ludzi biega po tym świecie 

a ja dodam od siebie jeszcze pytanie czy istnieje tu jakieś open pvp?

Cała mapa Cyrodill :)

Się tak chamsko podepnę pod temat.

Czy content z samej podstawki jest wystarczający czy DLC to jednak "must have"? I czy cena DLC jest adekwatna do contentu jaki zawierają? Bo jak tak patrzę to każde kosztuje gdzieś tak w okolicach 80 zł, a dodają zwykle po dwa dungeony, nową gildie i ewentualnie nowy teren do zwiedzania. Jakoś mnie to nie przekonuje jak na tą cenę...

No i czy opłaca się bardziej kupować DLC jednorazowo czy ten abonament mieć? Osobiście jestem bardziej za systemem B2P ale obiło mi się o uszy tu i ówdzie, że niby bardziej opłaca się mieć to abo a potem za te crowny co się dostaje co miech wykupić ewentualnie te wszystkie DLC czy jakoś tak.

Abonament na 2 miesiące za ~70 zł daje Ci 3k koron + dostęp do wszystkich dlc... Ja mam abonament i polecam :) Grać bez DLC również polecam jak najbardziej aż zrobisz cały content, jeśli jesteś ciekawa nowych wrażeń to polecam kupić później dlc bądź eso+, lecz i tak czy siak bez dobrej gildii nie pójdziesz na dungeony z dlc ponieważ tam wymagają graczy już wyexpionych. Ja robiłem tak, że wbiłem ponad 250 CP na podstawce a później kupiłem DLC i nie żałuję, że tak późno kupiłem chociaż codziennie prawie grałem :) Oczywiście abonament daje tam kilka % do expa i różne bajery takie jak farbowanie kostiumów itp., więc to czy wydasz czy nie to zależy od twojego nastawienia ;)

Co do drugiego pytania - opyla się bardziej abonament bo tak jak wyżej z abonamentu też możesz kupić sobie dlc za korony :D

Cała mapa Cyrodill 

czyli np podczas questowania pvp nie uświadczę?

^na Cyrodill tez można questowac, wiec doświadczysz. Na innych mapach nie.

A więc jak w tytule, gram od kliku lat, najdłużej grałem w klasyka Tibie, później było GW2, Archlord a na samyk końcu przeniosłem się na gry MOBA.
Tak już zostało od paru lat siekam sobię w LoL'a lecz przyszła mi chrapka na jakiegoś MMORPG ze względu że bardzo długo grałem w SKYRIM, uważam że ESO jest to wspaniały wybór. Przed kupnem jednak mam parę pytań:

- Jak wygląda tam End game i czy taki w ogóle jest
- Są klasy postaci czy jak w SKYRIM rozwiajmy wszystko sami pod broń itp.
- Polecacie kupno gry ?:)

- i ostatnie dotyczące kupna: czy jest możliwość kupienia gry poprzez PaySafeCard( dokładnie w EURO ) jakoś błyszkawicznie i pewnie?