SMITE - nowy gracz. (Pomoc for fun) :)

Bry. Wraz z kolegą zaczynam dzisiaj przygodę ze smite. Potrzebujemy doświadczonego gracza, który wytłumaczy nam podstawy i mechanikę gry. Szybko się uczymy.

P.S to prawda, że to jedna z najbardziej dynamicznych mmo na rynku? ;)

1000px-Smite-game-info.jpg

To jest MOBA, a nie MMO i tak, jest uznawana za najbardziej dynamiczną z tej kategorii. Jeśli chodzi natomiast o samą rozgrywkę to nie jest skomplikowana. Powinniście być w stanie wszystko ogarnąć bez "nauczyciela" bo skille są dosyć łopatologicznie zrobione i nawet campy w jungli są podpisane.
Ogólnie gracze SMITE zazwyczaj się dzielą na "Conqestowców"(którzy grają ciągle normale 5v5 na klasycznej mapie z 3 liniami) i na "Wszystko inne" (normale omijają, natomiast grają w resztę trybów). Jeśli chodzi o wspólną grę, to ja sam zaliczam się raczej do tych drugich więc jakbyście chcieli grać tylko normale to odpadam. ;p

Mógłbym co nieco wyjaśnić wam.

Prosiłbym wtedy o Priv by się skontaktować.

@Oathiel Zależy od osoby czy się nauczy ;p Gram z kolegą który do tej pory( A wbija już 30 level na 2 koncie) gra jak największy idiota ;p Ja może nie jestem ''The best'' nie chwaląc się 10/10 gier zawszę jestem nr 1 i mój dmg zadany przeciwnikom jest od 2 do 4 większy niż reszty teamu. Może mógłbym któregoś dnia z wami zagrać i spędzić te godzinę aby podzielić się moimi tipami.

To jest MOBA, a nie MMO i tak, jest uznawana za najbardziej dynamiczną z tej kategorii. Jeśli chodzi natomiast o samą rozgrywkę to nie jest skomplikowana. Powinniście być w stanie wszystko ogarnąć bez "nauczyciela" bo skille są dosyć łopatologicznie zrobione i nawet campy w jungli są podpisane.
Ogólnie gracze SMITE zazwyczaj się dzielą na "Conqestowców"(którzy grają ciągle normale 5v5 na klasycznej mapie z 3 liniami) i na "Wszystko inne" (normale omijają, natomiast grają w resztę trybów). Jeśli chodzi o wspólną grę, to ja sam zaliczam się raczej do tych drugich więc jakbyście chcieli grać tylko normale to odpadam. ;p

Chodziło mi o to, że jest to gra online. (poważnie moba to nie mmo :o, całe życie w błędzie :(). Co to gry, to lol również nie powinien być skomplikowany, a setki buildów, nauka skilli, poznawanie postaci, trenowanie strategii zajmowało mi maaaasę czasu. A smite to podobno wyższa półka niż lol.

Chodziło mi o to, że jest to gra online. (poważnie moba to nie mmo , całe życie w błędzie ). Co to gry, to lol również nie powinien być skomplikowany, a setki buildów, nauka skilli, poznawanie postaci, trenowanie strategii zajmowało mi maaaasę czasu. A smite to podobno wyższa półka niż lol. 

SMITE z reguły uniemożliwia złego zbudowania postaci, bo fizyczną postacią nie możesz zbudować nic pod magiczny atak itp. proponowane przedmioty, w większości przypadków, są dobrze dobrane. Wystarczy pograć i poznać grę oraz postacie.

Osobiście co bym wam doradził, to nie pchać się za szybko na role junglera. Sam od czasu do czasu gram w SMITE i nadal nie wiem w jakiej kolejności wybijać stworki, obejrzyjcie jakiś tutorial przed junglerem, reszta ról jest jak w każdej innej mobie, wystarczy ogarnąć postać

Osobiście co bym wam doradził, to nie pchać się za szybko na role junglera. Sam od czasu do czasu gram w SMITE i nadal nie wiem w jakiej kolejności wybijać stworki, obejrzyjcie jakiś tutorial przed junglerem, reszta ról jest jak w każdej innej mobie, wystarczy ogarnąć postać 

Głupoty opowiadasz, jungla jest równie łatwa co stanie na linii, wystarczy obejrzeć jeden mecz na streamie jakiegoś junglera i wszystko jest jasne.

Głupoty opowiadasz, jungla jest równie łatwa co stanie na linii, wystarczy obejrzeć jeden mecz na streamie jakiegoś junglera i wszystko jest jasne.

Nigdy nie oglądałem żadnych meczy ze SMITE, może dlatego mi się tak wydaje :v Zresztą napisałem żeby obejrzeli jak się jungluje, bo wątpie by za pierwszym razem robili jak trzeba

Jungler to mega stresująca rola bo generalnie on może wygrać bądź przegrać cały mecz. I mówię jak najbardziej serio, w sezonie 3 junglerzy odgrywają ogromną rolę na Conqueście 5v5. Czy sami w sobie są trudni? Zależy, ja nie tykam tej roli głównie dlatego, że nie wytrzymuje traumy i odpowiedzialności jaka na mnie wtedy spada. Mam jednak znajomego (notabene top 100 Grandmaster), który chociaż mainuje Mida to junglerem gra bardzo dobrze.

Ogólnie w Smite jest zasada "easy to play, hard to master". Do lajtowego, casualowego grania nie potrzeba w tej grze żadnych mega uber znajomości, ale jeśli ktoś chce się bawić w competive to musi się liczyć z tym, że gra wtedy naprawdę jest trudna. Jest tutaj masa tricków, których prawidłowe wykorzystanie często przesądzona o zwycięstwie bądź przegranej.

Polecam pooglądać jakieś streamy tych lepszych graczy SMITE by zrozumieć o co chodzi. Można też wiele z tych tricków się nauczyć, ja się właśnie uczyłam od kolegi grandmastera na żywo :P

Jak coś to możecie też pytać mnie, chociaż w SMITE aktualnie nie gram to jednak wiem co się tam dzieje i mam sporo znajomych w nie pykające aktualnie.

@Hasira ale to bardziej chodzi o jungle dla nowych graczy, a nie na poziomie granda... Jak w każdej grze moba, jungler jest jedną z ważniejszych, jak nie najważniejszą, pozycją w grze, bo dobry jungler, może wygrać komuś linie, jednocześnie będąc maszynką do zabijania... ale grając od pierwszych poziomów w 'lesie', można łatwo samemu wyuczyć się mechaniki, tego, co tak naprawdę jungler ma robić i jak robić, żeby robić efektywnie. Jak wspomniałaś, warto oglądać streamy lepszych graczy, ale jeśli chodzi o samą dżungle, to wystarczy wiedzieć jak zacząć, a wtedy to już z górki :)

Temat do zamknięcia. Znudził się jak temu podobne gry.

Bry. Wraz z kolegą zaczynam dzisiaj przygodę ze smite. Potrzebujemy doświadczonego gracza, który wytłumaczy nam podstawy i mechanikę gry. Szybko się uczymy.

P.S to prawda, że to jedna z najbardziej dynamicznych mmo na rynku? ;)

1000px-Smite-game-info.jpg