Seria RPG dla miłośnika Gothica

Jestem wręcz zakochany w serii Gothic, ukończona wiele razy z modyfikacjami i bez jednak chciałbym zacząć coś nowego, nie zdarzało się żeby jakieś inne RPG mnie przyciągnęło. Co byście mi mogli polecić? Komputer mój utrzyma każdą grę bardziej lub gorzej więc z tym nie ma problemu. Poza serią Gothic ukończyłem wszystkie części Fallouta oraz przygodówek z uniwersum Harrego Pottera.

No to jak Gothic to koniecznie wszystkie Wiedźminy ;)

Myślę właśnie nad Wiedźminem, Dragon Age i Jade Empire na sam koniec ;)

Risen. seria od twórców gothica. z jednym wyjątkiem bo JoWood. nie pracowało nad tą grą. (to oni mają prawa do nazwy Gothic.)

Two Worlds Epic Edition, Two Worlds II, Two Worlds II - Pirates of the Flying Fortress, Two Worlds II Castle Defense

Do Risena jakoś nie mogę się przełamać, średnio mi się podoba ten piracki klimat ;/

Wszystkie 3 dark soulsy

Ostatnio wyszedl genialny mod do skyrima : Enderal. Nowy swiat, nowa fabula, pelny voiceover postaci, etc.

@down Myslalem wlasnie nad tym czy nie napisac ze jest na skale dodatku/dlc i powalily mi sie te 2 pojecia :D

chyba mod nie dodatek .... mylisz 2 pojęcia

Grałem tylko w Risena 1 ale nie ma tam dużo pirackiego klimatu. Jest to raczej gierka pokroju gothica. Co prawda dwójka ma coś tam z piratów (nie grałem) ale jedynke mogę polecić. Podobno risen 3 jest bardziej podobny do jedynki ale nie jestem pewien

Gry podobne do Gothica według użytkowników tego forum: Dragon Age xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Skyrim xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Dark Soulsy xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Widze że jeden tam mózgu użył i zaproponował Two Worlds, propsuje tego pana. Riseny są potwornie średnie, i są podobno do paskudnie crapiastej trójki, prawdziwego ducha Gothica tam nie ma. Ale Dwa światy dają rade, podobny klimacik.
Jeszcze możęsz ogarnąć starą gierke o tytule Arx Fatalis, jest w TPP, ale założenia są podobne, mały, bardzo złożony świat.

Btw. Przy tym SKyrimie płakałem, całkowite, stu procentowe przeciwieństwo Gothica :D

@UP Moze kolega zluzuje troche majty? W temacie nie jest powiedziane slowo "podobne do" tylko "dla milosnika", a to nie jest dokladnie to samo..

Zreszta w ktorym miejscu Two Worlds jest bardziej podobny do Gothica niz Skyrim. Widokiem 3 osoby? Data wydania?

Jako milosnik gothica polecilem skyrima .

Może polecimy trochę w kosmos i zaproponuję KotOR oraz KotOR II z modem Restored Content (info co daje ten mod możesz spokojnie wyguglować)
Dla mnie są to (jak do tej pory) najlepsze gry z uniwersum gwiezdnych wojen, tylko mają jeden problem... Na windowsie 7 w górę czasami lubią płatać figle, ale na to też są sposoby(google/steamowskie dyskusje)

Jestem wręcz zakochany w serii Gothic, ukończona wiele razy z modyfikacjami i bez jednak chciałbym zacząć coś nowego, nie zdarzało się żeby jakieś inne RPG mnie przyciągnęło. Co byście mi mogli polecić? Komputer mój utrzyma każdą grę bardziej lub gorzej więc z tym nie ma problemu. Poza serią Gothic ukończyłem wszystkie części Fallouta oraz przygodówek z uniwersum Harrego Pottera.