Total War

Chciałbym spróbować sił z tą serią, pytanie która odsłona najciekawsza? Rome, Medival, Shogun, Napoleon? Która daje najwięcej frajdy?

Shogun 1/2 i Medieval 1/2 to dwa najciekawsze tytuły w jakie mogę tobie zaproponować a gram w total war od pierwszego shoguna i po dzień dzisiejszy.

Mi najbardziej przypadł do gustu rome, ale 1 część. W drugiej brakuje juz tego klimatu. Polecam wybór na podstawie ulubionej epokii

Ja osobiście grałem tylko w medievala 2 i nowego roma. I zdecydowanie polecam medievala - ile ja razy do tej gry wracałem. Szczególnie jeśli lubisz średniowiecze to przypadnie ci do gustu. Jedyny dla mnie mankament to dość ograniczona dyplomacja i nieprzewidywalność przeciwników - to że masz świetne kontakty z jakimś państwem i sojusz od 100 tur nie gwarantuje ci że gdy będziesz w potrzebie to sojusznik nie zaatakuje cię od tyłu

Pierwsze dwie części (czyli Medieval i Shogun) możesz sobie odpuścić. Obie gry nie działają zbyt dobrze na obecnym sprzęcie.

Zalecam zagrać w wszystkie części poczynając od pierwszego Roma, ale jeżeli chcesz zagrać w najlepszą, to wszyscy których znam najbardziej kochają drugiego Medievala. Duża ilość modyfikacji (posiada najwięcej ze wszystkich Total Warów) sprawia, że grą można się cieszyć przez bardzo długi czas. Personalnie uważam, że najlepsza część to Shogun II wraz z dodatkami.

Co do reszty Total Warów:

Jak chcesz zagrać w Empire'a to zainstaluj Darth Moda, albo jakaś inną modyfikacje. Część ta jest podobna bardzo zabugowana.

Podobnie jest z Napoleonem, ale nie ze względu na bugi, a na zawartość. Napoleon jest dość biedny bez modów, ale posiada najlepszą mechanikę bitew, dyplomację etc. Zalecany mod to La montee de l'Empire.

Rome II, tu też mod jest zalecany, a jego nazwa to Divide et Impera.

Co do Atylli, to ta gra jest idealna. Niczego tu nie potrzebujesz.

O Warhamerze nie będę się wypowiadał, bo nie grałem.

Szczerze, to frajdę przyniesie ci ta część, w której ramy czasowe najbardziej ci odpowiadają i interesują. Wszystkie gry od Empire'a mają naprawdę podobną mechanikę i nie ma znaczenia od której zaczniesz.

Chciałbym spróbować sił z tą serią, pytanie która odsłona najciekawsza? Rome, Medival, Shogun, Napoleon? Która daje najwięcej frajdy?