AvA (Alliance of Valiant Arms)

Chciałbym zachęcić i zaprosić do grania w w/w gierkę gdyż uznałem, że w tym momencie jest znów godna polecenia.
W AvA zacząłem grać kilka lat temu, uważana była wtedy przez graczy za najlepszego darmowego FPS'a. AeriaGames niestety zniszczyła wszystko co dobre. Od czasów AvA próbowałem na prawdę wielu strzelanek, ale ogólnie był to dla mnie gatunek na wymarciu, nie mogłem znaleźć nic dla siebie. Dzisiaj ze znajomym postanowiliśmy spróbować gdyż AvA przeszła w ręce innego wydawcy i.. jak zagrałem pierwszą mapę to aż się miło na sercu zrobiło :) Nowy wydawca powprowadzał już sporo rzeczy, nowy ciekawy tryb bardziej dla zabawy i przede wszystkim zniknęło to przeklęte P2W od Aerii. Na start mamy sporo broni i armorów w sklepie do kupienia wszystko na stałe. Mega grywalna gierka na przyjemnym silniku, jedyny problem to ilość graczy w chwili obecnej co raczej nie dziwi bo to wszystko wina polityki Aerii. Na szczęście dopiero co ruszyła beta, więc powinno stopniowo przybywać graczy. Ja w każdym razie polecam chociaż spróbować bo dobra zabawa gwarantowana ;)

Link do strony głównej: http://ava.enmasse.com/

Link do strony bym poprosił

Dodałem do 1 postu. Dodatkowo podrzucam filmik z nowego trybu https://youtu.be/ngBf6EsNLU0

Wczoraj odpaliłem,nie było nikogo, serwer dla nowych dla eu miał 1 lobby z 2 ludźmi, coś się popsuła czy gra jest zwyczajnie martwa?

Przez chorą politykę AeriaGames ludzie odeszli od tej gry bo była zwyczajnie niegrywalna po tym co z nią zrobili. Dopiero co En Masse ją przejęło i z tego co widać próbują gierce nadać nowe życie także trochę minie nim ludzie wrócą temu takie pustki. Ja gram na Quick Match albo PvP channel tam bez problemu można szybko zagrać. Sporo filmików na yt jest z bety, ludzie nawet streamy odpalali także potrzeba czasu myślę. Mi silnik i bronie w tej gierce sprawiają taką frajdę, że nawet i z botami się przyjemnie gra.

Właśnie pobieram. Kiedyś grałem, jeszcze u ijji, Aeria zniszczyła wszystko co się dało, ciekawe co pokaże nowy wydawca ; )

Edit:
Niepotrzebnie pobierałem, w tej wersji A.V.A jest praktycznie niegrywalna. DC, FPS dropy, freezy, pięciu graczy na krzyż, co 10 minut wywala do pulpitu, pełno bugów, wysoki ping itd. Dobry początek.

Grałem wczoraj cały dzień, zaraz znowu wejdę i nic mi nie dolega z tego co wymieniłeś oprócz tego, że 2 razy mi wyłączyło grę przez cały dzień grania. Zmieniłeś serwer na EU? Gracze siedzą na PVP i na AvASports trochę czasu minie aż się znowu gra zaludni. Jest OBT więc jak nazwa wskazuje na razie jest test nowej wersji, z tego co wiem zmieniali też serwery i pewnie próbują wszystko jak najlepiej dograć także daj im trochę czasu.. najlepiej zajrzyj jak się OBT skończy skoro masz takie problemy.

Cbt czy opb?... Można grać normalnie czy trzeba szukać jakiś kluczy?

Faktycznie CBT już się skończyło, teraz jest OBT, ale w linku wyżej jest całe info jakby były klucze czy coś to bym napisał także pobierać i grać można od razu.

W 'Ave' grałem praktycznie od początku z wieloma przerwami. Wróciłem blisko zmiany wydawcy.. nie grało się źle ale wiedziałem że aeria to crap. Wróce sobie jeszcze raz.

edit

to se pograłem.." Host_SingleInstance"

Ja z kolegą gram i wszystko jest ok, poznałem też jakiegoś Polaka wczoraj, dzisiaj trochę graliśmy :) Mało ludzi niestety, więc mały wybór w trybach i mapach w dostępnych pokojach, ja liczę najbardziej na to, że wejście na STEAM zrobi robotę ;)

grałem dzisiaj i na kanale uavachampionship ludzi do gry nie brakowało. na pvp również. jedyne co mnie na razie trapi to dziwna stabilność gry; freezy, przyciny. a no i gram od około 2k11, także moje konto widziało już wszystkich wydawców i nawet po przeniesieniu postaci dostałem małego bonusa - mój SA58 PARA ewoluował do FNFAL C, który jest podobno bardzo rzadki i unikalny, ale z tego co czytałem to jest to wina buga, więc za niedługo zapewne Enmasse mi to odbierze :lol:

Ile wam zajmuje pełny klient po pobraniu?

A ja powiem tak: kiedyś grałem w tą grę, bardzo dawno temu. Uważałem ją za naprawdę super produkcję i świetnie się bawiłem. Potem wiadomo... Aeria. Wczoraj zainstalowałem grę i szok... Jednak to już nie ta półka co kiedyś. Drewniany gameplay mnie odrzucił, niestety, ale obecnie na rynku jest kilka lepszych shooterów. Do tego tak jak wyżej wspomnieliście, 10 graczy na krzyż, gry założone z botami, ciągle jedna mapa grana w trybie annihilation - ta zimowa cold coś tam. Kupiłem od razu kilka broni na perm (m. in. para) bo nie zdążyłem ich kupić zanim aeria usunęła permy, ale naprawdę uważam, że obecnie w grę nie warto zaczynać. Zanim scena odżyje to ci, którzy zaczną od nowa już przestaną grać. Taka moja opinia.

Drewniany gameplay ;o? Dla mnie AvA ma jeden z najlepszych i najbardziej przyjemnych silników pod fpsa ;) Jakie wg Ciebie są lepsze F2P na rynku, możesz podać tytuły? Ja próbowałem sporo nowych fpsów i grając w nie i porównując to miałem wrażenie jakby były 100 lat za murzynami może poza ilością funkcji, grafiką i jakimiś tam nowościami. Nawet mój ulubiony Soldier Front, który dostał 2 część oceniam dużo gorzej niż AvA. 10 osób na krzyż jest na beginnerze i jedna mapa annihilation, wejdź na PvP albo na championship ja gram już 3 dzień i nawet nie czekam na pokój bo zawsze kilka jest :P

Zrobiłem transfer konta jednak podane dane są nieprawidłowe.. ( na stronie nowego wydawcy ) jakim cudem?

Chyba jednak skill jest lepszy

No każdy ma inny gust, mimo że mam sentyment do SF'a to SKILL jest dla mnie drewnianą kupą i słabą podróbą COD'a. Jak się przerzucam ze SKILL'a na AvA i na odwrót to mam wrażenie, jakbym grał na jakiejś kartonowej albo drewnianej makiecie ze sztuczną fizyką i jakimś plastikowym silnikiem (mowa o SKILL'u oczywiście) a grałem od samego początku bo liczyłem, na dobrą kontynuację.

I jak gra ktoś? Jak z populacją?

nie jest zle, dodali tryb areny i mecz na zasadach klanowki z randomami mozna bardzo szybko znalesc

wczesniej to byla padaka, a to bylo 4 i czekali na swojego piatego, a to host byl afk, a to kick z roomu za nie wiadomo co, godzine szukania teamu.

tera jedno klikniecie i po chwili juz jest :)

tylko te bronie za 10k + np 12 euro na minute automatyczne naprawianie, jakies zmiany wygladu broni na zasadzie

mozesz zmienic swoje ak47 na ak47 lion ale tylko wtedy jak masz ak47 lion kupione, to po ch*ja mam zmieniac wyglad na lion i za to w ch*j placic jak mam liona i moge se go normalnie uzyac, popierdolone to jakies xd ni ch*j nie czaje co to k**wa jest, nie dotykam tego nawet, mam swoje ulubione bronie z dawnych czasow

ogolnie, od czasow mohaa jedyny sieciowy fps wart uwagi.

ps

cs to gowno